VAŠI ČOLNI

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Eeeeeeh škoda, pa tak lep je bil.
Jan, zdaj veš kak je blo na 1.tekmi meni vozit :lol: te boje so blazno nesramne :lol: non stop so na poti
hehe
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
nero5
Razpravljalec
Prispevkov: 167
Pridružen: 20 Jul 2006, 11:14

Odgovor Napisal/-a nero5 »

moj čoln
Priponke
333_147.jpg
333_147.jpg (69.42 KiB) Pogledano 5506 krat
222_175.jpg
222_175.jpg (91.55 KiB) Pogledano 5506 krat
111_118.jpg
111_118.jpg (114.52 KiB) Pogledano 5506 krat
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

eto, domov so prišle lipo baterije 3S 3300mAh, bk motor in regle rpa verjetno prispeta v soboto, zanima pa me kake elise uporabljate?LP
Priponke
lipo1.jpg
lipo1.jpg (60.54 KiB) Pogledano 5431 krat
lipo.jpg
lipo.jpg (71.41 KiB) Pogledano 5431 krat
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljen!
Kakšne elise? Velikost in kot propelerja sta odvisna od tega, kolikšne obrate na volt ima tvoj motor.
L.P. Simon :D
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Motor je bk in ima 3600rpm, max tok 45A! Imam pa še neo vprašanje glede teže RTR čolna moj bo imel z lipo baterijami 750 g ?
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Danes smo dobili elektroniko in seveda jo je treba bilo takoj vgraditi in sprobati! čoln leti fenomenalno oziroma poleti se pravi bi bilo 7 celic čist dovolj, ker na lipo 3S ga vozim na 1/3 gasa zelo lepo, glede ovinnkov sme zelo presenečen dela zelo lepe oviinke nisme še videl tako lepih, pri vožnji pa so tudi nastale težave, če čolnu daš velik gas ga kar pod vodo potopi, ali je to vzrok da so celice perveč naprej? ker čoln poleti kot bi bil površinski pogon?
Drugače pa čoln je zakon hvala MM (Mitja) in krofeku , slike pridejo zvečer,ja glede propelerja pa sme skoraj pozabil gor je bil 32,5 dvokraki, kar pa mislim da je preveč, vendar se motor ni preveč segrel, mislim da bi bila najbolša rešitev k31 kaj pravite, ker to kar sem zdaj imel gor je za moje pojme "lopata",LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljen!
Propeler bi v tej konfiguraciji moral biti skoraj absolutno manjši kot 30mm.
Poskusi s kakšnim 28 ali 29mm kovinskim propelerjem in boš videl, da bo čoln šel bolje. Sem v praktično enaki konfiguraciji že sprobal na mojem čolnu in se je to najbolje obneslo. Tudi če motor zdrži 32mm propeler je ta prevelik za te obrati in čoln postane nestabilen.
L.P. Simon :D
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Kot sme napisla zvečer prilepim slike celotnega modela z elektroniko,LP pripombe so dobrodošle!
Priponke
eko2.jpg
eko2.jpg (66.44 KiB) Pogledano 5237 krat
eko1.jpg
eko1.jpg (50.44 KiB) Pogledano 5237 krat
eko.jpg
eko.jpg (97.52 KiB) Pogledano 5237 krat
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

plohl napisal/-a:Pozdravljeni

Danes smo dobili elektroniko in seveda jo je treba bilo takoj vgraditi in sprobati! čoln leti fenomenalno oziroma poleti se pravi bi bilo 7 celic čist dovolj, ker na lipo 3S ga vozim na 1/3 gasa zelo lepo, glede ovinnkov sme zelo presenečen dela zelo lepe oviinke nisme še videl tako lepih, pri vožnji pa so tudi nastale težave, če čolnu daš velik gas ga kar pod vodo potopi, ali je to vzrok da so celice perveč naprej? ker čoln poleti kot bi bil površinski pogon?
Drugače pa čoln je zakon hvala MM (Mitja) in krofeku , slike pridejo zvečer,ja glede propelerja pa sme skoraj pozabil gor je bil 32,5 dvokraki, kar pa mislim da je preveč, vendar se motor ni preveč segrel, mislim da bi bila najbolša rešitev k31 kaj pravite, ker to kar sem zdaj imel gor je za moje pojme "lopata",LP

LP!
celčas sem vozil manj kot na 1/4 gasa ko je blo na 1/4 je čoln poletel in se potopil pod vodo.. zato pa je krivo težišče in neprimeren propeler...
ti ga niti vozil nisi tak da... :D
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

ja hvala matej sem seveda prvo prepustil dobremu prijatelju voziti čoln, preden gre uživat, saj ga bom jaz več kod dovolj še vozil,LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

plohl napisal/-a:ja hvala matej sem seveda prvo prepustil dobremu prijatelju voziti čoln, preden gre uživat, saj ga bom jaz več kod dovolj še vozil,LP
Najlepše hvala blo je super za na morji bom pa itak m1 meja :D
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Čoln je porihtan, zdaj še kopujem celice in bom verjetno vzel 7 celic Intellect 4600mAh, imma pa glede propelerja vprašanja enega sme našel v mibo pa me zanima vaše mnenje ali je to za eco expert primeren propeler,ker se bom verjetno če bo vse po sreči udeležil tekmovanja;LP
še link http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=4587
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni
Vidim da nišče nič ne ve, pa sme se kar sma pozanimal še bolj propeler je seveda namenjen za eco kategoruji ter sme ga seveda naroči za tekmo, baterije pa Intellect 4600 mAh Ni-Mh, tako da javim kkao s ebo obneslo z baterijami in propelrejm kovinskim 32mm,LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

plohl napisal/-a:Pozdravljeni
Vidim da nišče nič ne ve, pa sme se kar sma pozanimal še bolj propeler je seveda namenjen za eco kategoruji ter sme ga seveda naroči za tekmo, baterije pa Intellect 4600 mAh Ni-Mh, tako da javim kkao s ebo obneslo z baterijami in propelrejm kovinskim 32mm,LP
PIŠI ČITLJIVO :roll:
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Se opravičujem prsti preveč skačejo, ja pri mibo sme naročil propeler 32mm iz medenine kot sm zgoraj podal link ter celice ki sme napisla 4600mAh, vse to za tekmo, ker drugače ga doma vozim z obdelanim k31 na 29 ter na lipo 3S,LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Pozdravljen!
Če boš kupil Intellecte 4600, dobro jih uteči, jaz sem naredil 5ciklov preden sem jih dal v čoln pa so crknile po 5vožnjah :-? naredi malo več ciklov, če je možno naredi par voženj z sp600 preden daš na BK.
aja, pa kak video daj gor, me zanima kak gre eco na lipoje :)

PS: Odpri novo temo, bo bolj pregledno :wink:
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

5 ciklov bi moralo biti več kot dovolj za "utekanje". S600 ali BK nima nobene veze. Razlika je v prid BKja, ker pri isti moči da več na propeler in manj na segrevanje. Če hočeš doseči to kar je mislil Blaž, potem daj manjšo prop, sicer pa te celice terajo, da glih za glih zdržijo cel tek, tako da si lahko zračunaš, kolikšen je povprečni praznilni tok. Če zdrži 20 tekmovalcem na tekmah, bodo še tebi.

P.S.

Kje so tiste dobe stare Sanyo RC2400 ko so bile prektično neuničljive. Dan danes so Good Old NiMH bolj občutljivi kot LiPOji. Kdaj se bo Naviga premaknila v pravo smer! :o

Jan
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

hvala za odgovore, baterije so prispele tako da je treba še jih skup zlotat pa me zanima v kako obliko jih lotate baterije? Ja pa glede vtekanja kako jih naj vtekam celice al kako ste to mislili ker sme navajen na lipo in ne na navadne to je bila zdaj izjema za tekmo,in še eno vprašanje ko kopiš celice nove so prazne ali že polne?LP
Priponke
baterije.jpg
baterije.jpg (64.25 KiB) Pogledano 5096 krat
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Eto težave se smao vrstijo, celice sem premeril 2 celici imata 1,1V drugih 5 celic pa 0,0V se pravi so zanič,celise naj bi bile nove saj sme jih nabavil od FLISK ki jih prodaja izirom ajih ne več, ali ima kdo z tem kaj več izkušenj?
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

napetost na teh celicah ti ne sme pasti pod 1,1 V. Vsklajevanje in izenačevanje je drug problem...samo če je napetost pod dovoljeno je vprašanje,kaj lahko dosežeš in kakšno je dejansko stanje celice.Celice (vsako zase) vsklajuješ tako,da jih dopolnjuješ z majhnim tokom(1/2C do 1.4 V na celico) nato jih pustiš stati np. dan,ko pomeriš napetost mora biti približno enaka.Na celici ,ki ima prenizko napetost postopek ponavljaš.....

download.php?id=70688
Zadnjič spremenil AlesZ, dne 15 Jul 2008, 12:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

hvala alezb ja celice ne bodo nikoli več vredu, ker so čist prazne verjetno so pri flisku predolgo stale al pa je kaj delal kar ni treba, smao zdaj je v grčiji tako da bom problem reševal drugi teden ko pride domov, sja ne mislim denarja stran metat zaradi prodajalčeve napake, vsaj zmeril bi lahko celice če ne kaj drugega!
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Te celice je potrebno stalno dopolnjevat,tudi ko so skupaj v paketu,mora biti napetost paketa okrog 10V.Moje zdržijo nekako 3 tedne.....odvisno je tudi kje jih hraniš...!
Priponke
IMGP0403.JPG
IMGP0403.JPG (109.12 KiB) Pogledano 5291 krat
555.jpg
555.jpg (64.34 KiB) Pogledano 4921 krat
Zadnjič spremenil AlesZ, dne 26 Jul 2008, 17:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

uf imaš pa doma celo malo elektrarno,LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

AlesZ napisal/-a:Te celice je potrebno stalno dopolnjevat,tudi ko so skupaj v paketu,mora biti napetost paketa okrog 10V.Moje zdržijo nekako 3 tedne.....odvisno je tudi kje jih hraniš...!
LP!
v čem so to hranjeni akumulatorji?
v skrinji?
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

pa je le bilo danes malo časa za snemanja eco expert,, vozili smo ga na propeler plastičen k29 obdelan, še video! Proism da se kar napišete pripombe ( če seveda so)bom zelo hvaležen da popravim kar ni vredu,hvala krofeku za pomoč,glede hitrosti ga na pol gas niti ne moreš voziti razen če dam baterija bolj naprej in čoln začne glisirati pol pa nabere dosti večjo hitrost, vendar potem hlajenje ne deluje kot bi moralo saj je zadnji del čolna v zraku, bom posnel še kdaj drugič kako je če se igram z težiščem,LP

klik http://www.youtube.com/watch?v=OcBjQ8Ku61U
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Odgovori

Vrni se na ECO