VAŠI ČOLNI

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

LP!
evo še drugi video na eco propeler 32,5mm
http://www.youtube.com/watch?v=eOyZIo2HVAw
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

In še nakaj to je seveda bil plastičen propeler, vožen pa je bil tja do malo čez polovico gasa , kar pa je bilo več pa čoln poskakuje!

LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Odlično. Prvi video je bolj približek tega, kar se dogaja na tekmah. Za modelovo stabilnost boš moral poskrbeti z težiščem. Ko so valovi je ponavadi težišče bolj naprej, kadar je površina mirna in gladka pa toliko nazaj, da še ne poskakuje. Čolnarjenje je neprestan "tuning". Pripravi se na veliko porabo izolir traka :D
Aja, pa ne pozabi med v modelu čim več stiropora ali podobnega materjala, da ne bo nepotrebnega tauhanja, če slučajno kak izolirc spusti, ali se cevka od hlajenja sname (kar se dogaja tudi najboljšim).

Jan
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

hvala, ja propeler je zelo majhen 29mm, ko pride 32 mm kovinski tisto pa bo tapravo, upam da čimprej, ker na lipo je čoln dosti prelahek, zato ne izkoritiš celic kot bi lahko,glede težišča pa je bil včeraj veter zato bi moral celice naprej pomakniti pa nisem, drugače še gre hitreje bom drugič p aposnel še kaki video,LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravjeni

Čoln je doživel malo spremembe:
(slika je bolj slaba vidne pa so spremembe)
Priponke
P1012103.JPG
P1012103.JPG (66.77 KiB) Pogledano 8667 krat
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
lukc
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 05 Jun 2004, 21:04
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a lukc »

lani sem kupil rabljen Ozon, skoraj eno leto je stal, letos po koncani maturi pa sem ga dokoncal in odpeljal par testnih vozenj.. na novo vlepljen nosilec motorja je ocitno OK, saj je os (1.2mm jeklenica) po 10-15 voznjah se cela... je bilo pa ze parkrat zadeto ob kaksne predmete v vodi..
za 1x vozim na Graupner Speed 600 race 7.2v z obrocem + pixna (popolnoma hladen motor po 6min voznje, krmilnik je kontronikov SUN 4002+ (tudi popolnoma hladen) servo in sprejemnik sta graupnerjeva, propeler je pravtako graupnerjev 29mm kovinski,baterije pa so 2 oz. 3 leta stare X-CELL 3600mAh 7 celic... (edina komponenta ki je po voznji topla... :P )

verjamem da je ta model marsikomu ze znan... je menjal ze nekaj lastnikov.. ;)
Slika
Slika

v nacrtu imam prehod na BK motor ter LiPo celice.. 4000rpm/v in 2s ali manj vrtljajev in 3s celice? :D 2s me mikajo predvsem ker so cenejse ter po napetosti nekako enakovredne 7 celic NiMh...
Luka
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

LP!
2s Li-Po imajo nazivno napetost 7,4V, 6navadnih nimh celic ima nazivno napetost 7,2V, 7 nimh pa 8,4. Predlagam ti 2s, saj boš imel možnost za tekmovanje(po pravilniku drugo leto) viewtopic.php?t=30142
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
Jaro
Freak
Prispevkov: 719
Pridružen: 20 Maj 2003, 10:48
Kraj: Izlake

Odgovor Napisal/-a Jaro »

Res je prebarvan, ampak dovolj je še detajlov, ki niso spremenjeni.
Prvi lastnik tega čolna sem bil jaz. Pravzaprav je bil to moj prvi ECO čoln.

Samo nekdo je obrnil nosilec za štartno številko...
Lep pozdrav,

Jaro

___________________________________
"Zeit ist weg! Letzte Runde!" (Ivan Kneys)
lukc
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 05 Jun 2004, 21:04
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a lukc »

na zunaj je coln se vedno tak kot je bil ko sm ga dobil v roke... menjana sta nosilca motorja in servomotorja, nova je os ter propeler... (dobil sem ga brez propa, z zvito os, nosilec motorja je bil za BK motor - premajhen za s600race.. nosilec servomotorja pa je bil fuc...) edino zunanjega izklopa ne uporabljam ker nisem nikjer uspel najti takih konektorjev kot so vlepljeni v coln :D pa saj za trening je OK tudi brez, za na tekmo pa s tem colnom ne morem... bi mogu zacet z miniecom...
Luka
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Lep model, ali se boš tudi udeležil letošnje tekme v avgustu? Ker jaz imam tudi model od MM pa seveda nisem tekmoval z mini eco itd,.. tako da bom tudi prvič tekmoval z čolnom upam da ne bo težav če pa bojo pa jih vse nekam pošljem,saj verjetno te ne bo nišče zanalašč zaletel v drugi čoln in ga poškodoval ali?? pa še nekaj slik eco experta pripravljenega za tekmo: ja ima mgoče kdo predloge kje bi dobil večji propeler zdaj je gor 32mm vendar bi brez težav gor dal 33 ali 34mm?
Priponke
06082008(005).jpg
06082008(005).jpg (55.83 KiB) Pogledano 9135 krat
06082008(004).jpg
06082008(004).jpg (56.06 KiB) Pogledano 9135 krat
06082008(002).jpg
06082008(002).jpg (57.96 KiB) Pogledano 9135 krat
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
gosakm
Drekach™
Prispevkov: 141
Pridružen: 11 Apr 2003, 22:53
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a gosakm »

Lepa bavarska fasada :evil:
Čovnov mam tolk, da se lohk na suhem kopam z njimi.
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

34?? jaz imam 35mm na površinskem pogonu pa se bojim da bom skuril motor :-? če boš dal tako velik prop ti celice mogoče ne bodo zdržale cečega teka, iz izkušenj na tekmi ti povem :lol: da je več kot 50% rezultata v vožnji, raje imej manjši prop, sicer mogoče počasnejši a vzdržljivejši in lažje obvladljiv čoln.
aja, še to karbonski čoln brez težav zdrži "kreš" z bojo pri polnem gasu (vsaj moj :oops: )
LP Blaž :)
lukc
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 05 Jun 2004, 21:04
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a lukc »

propeler daj 29 do 31mm ne vec... jao kaj eni ne razumete da je vcasih bolje manj kot vec? :D oz. manjse boljse kot vecje :P

mogoce ena malenkost, ki pri takih modelih niti ni pomembna saj ni tako visokih tokov ipd....

zice imas napeljane cez popolnoma cel model... to je pri vecjih tokovih katastrofa :roll:
obrni baterijo okoli da bos imel kontakte tik ob motorju, tam zraven das zasilni izklop, takoj zraven pa se krmilnik in potem na motor... vse skupaj imas lahko namesto cez celoten model na 6,7cm vsake zice + zasilni izklop na plusu...
jaz imam (brez zasilne izklopa za 1x) med baterijo in krmilnikom max 5cm (bi bilo mozno zmanjsat an ene 3cm) ter med krmilnikom in motorjem max 5cm kjer moram menjati kable in bom dal na ene 2,3cm kolikor bi bilo idealno glede na polozaj komponent v modelu...

drugace pa tekmoval jaz za 1x ne bom, nimam denarja za konkurencne komponente, eco starta pa ni vec... pa se minieco model bi mogu prvo sezono furat...
---
sm pa pred kratkim opazil se en "dotrajan" del modela :D cevka ki je vlepljena v model in se v njej vrti os s teflonom se je, domnevno zaradi vibracij, razmajala tako da je "perfektni vikend ob Idrijci" sprevrgel v 3min voznje potem pa nauspesen poizkus zasilnega popravila... jebat ga smo pac preostanek dneva sedeli ob tabornem ognju, jedli cevapcice in pili pivo :D
Luka
lukc
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 05 Jun 2004, 21:04
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a lukc »

glede zic sem imel v mislih na tak nacin:

Slika
Luka
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

hvala, ja bom verjetno tako naredil, kot si napisla ter narisal, reglerja ni na sliki drugače bo turnigy 60A, grem danes zopet malo sprobam model pa zvečer javim kako se obnese,glede priopelerja bom danes sprobal z 32mm kovinskim če zdrži 6minut če zdrži potem ok če ne propeler manjšamo,LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

lukc napisal/-a:glede zic sem imel v mislih na tak nacin:
Kablovje urejeno na opisan način. glede teka nemorem reč vozla sma 4minute vendar je vmes 2x sprejemnik ugasnil zaradi vode :evil:
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni


Kot je napisal krofek sam z kabli uredila, glede propelerja pa manjšega nemislim dajati saj bo 32mm in baterije 4600mAhzadostovale več kot dovolj za 6 minut, če pa bi že dal manjšega pa bi se to poznalno tudi pri hitrosti, kar pa je seveda na tekmi tudi pomembno saj ovinke delajo ecoti pervekte in zelo majhne tako da še te po mojem menjurešuje hitrost ter stabilnost modela,...
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Še nekaj slik,.....
Priponke
14082008(006_6).jpg
14082008(006_6).jpg (93.17 KiB) Pogledano 9023 krat
14082008(006_4).jpg
14082008(006_4).jpg (92.14 KiB) Pogledano 9023 krat
14082008(004).jpg
14082008(004).jpg (90.34 KiB) Pogledano 9023 krat
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

......
Priponke
14082008.jpg
14082008.jpg (87.32 KiB) Pogledano 9020 krat
14082008(007).jpg
14082008(007).jpg (99.32 KiB) Pogledano 9020 krat
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

Čoln leti je pa majčken problem vozit na polni gas okoli lokvanjev, brez da bi jih "predelal"
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
lukc
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 05 Jun 2004, 21:04
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a lukc »

vsaj probaj npr. 31 al pa celo 29mm propeler... ce ne drugega kupi plastiko pa zbrusi malo... z velikostjo propa se lahko precej spremenijo vozne lastnosti, ce ne drugega ti bo bolje pospeseval iz ovinkov pri manjsem propelerju... za ceno manjse koncne hitrosti... pac, najti moras nekaj vmesnega, ravno pravega... je pa covn precej lazje vodljiv pri manjsem propu ;)
Luka
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

prop je 32 kovinski. saj v čolnu ni problema problem je ker je ribnik zelo majhen in moraš bit zlo natančen da zvoziš brez da bi preko lokvanjev
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
lukc
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 05 Jun 2004, 21:04
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a lukc »

to ze, sem videl na slikah da je bolj majhen ribnik ja.. sm drugace, po mojem ti bo na tekmi bolj prav prisel kak mm manjsi prop da bos imel boljse pospeske iz ovinkov... pa se, ce si zacetnik bos delal precej napak kjer so spet pomembni pospeski... verjemi, brez izkusenj na zacetku na tekmah s se tako dobrim colnom ne bos kaj zlo konkurencen... po mojem mnenju raje manjsi prop pa bos imel stabilnejsi coln z boljsimi pospeski in bos delal tudi manj napak...

je pa tudi res da nimam osebnih izkusenj iz tekm... tk da glede tega naj kaj pove se kdo drug..
Luka
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

hvala za komentarje, glede stabilnosti ne bom debatiral niti besede ker čoln je stabilen brez težav, glede pospeška pa bom probal z k29 obdelanim (plastika) ker drugega kovinskega nimam kot 32, drugače pa pomoje ne bo težav z 32 kovinskim stabilen je pri polnem gasu, tako da,.......
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

Začetnik nisem ne jaz ne plohl. na tekmi bo verjetno k29 za začetek potem 32 kovina... odvisno od pogojev na progi.
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Odgovori

Vrni se na ECO