Mini ECO expert - bolha

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Ne bi vedel, jaz sem kupil rabljenega. Če se ne motim je to že kar star model češkega proizvajalca.
LP Blaž :)
Matey
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 19 Mar 2007, 17:17
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Matey »

Pozdravljeni!

Po dobrem letu sem spet zainteresiran za mini ECO. Ker imam enega že pripravljenega bi tekmoval s tem, ampak zanima me koliko se je spremenila tehnika v tej kategoriji (so dovoljeni BK motorji in pa LiPo celice na tekmovanjih).

V čolnu imam sedaj: motor 400 6V, 7 celic GP 1100, togo os, 29 kovinsko eliso in pa hlajenje motorja (piksna).

Pred ponovnim testom moram zamenjati motor, ker je ta že nekaj pregarov.

Na zadnjem testiranju sem zvil kovinsko eliso, nato pa sem jo poravnal, a sem imel občutek da čoln ni miel več toliko hitrosti. je možno da zaradi elise? (lahko bi bil tudi motor ker sem imel čoln na morju pa je voda prišla not, pa se je sol nabrala na motorju).
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

Po vsaki vožnji na morju je pametno spustit malo sladke vode skozi cevi za hlajenje, sicer znajo nastati težave. Glede hitrosti mislim da je kriv motor. Zamenjaj in poročaj.
Lahko z tem setupom tekmuješ v kategoriji mini eco standard. Obstaja pa tudi kategorija mini eco expert, kjer so dovoljeni bk motorji, lipo celice 2s 2p ali 2s 1p do max teže 110g
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Dovoljene so lipo celice 2s 1p in ne 2s 2p. Maksimalna masa paketa- 110g
L.P. Simon :D
Nur ein bischen Boote fahren!
Matey
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 19 Mar 2007, 17:17
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Matey »

Se pravi da bi lahko tekmoval v kategoriji mini ECO standard. Se je letošnja sezona že začela? Kako pa je s prijavami na tekmovanja? Se je še možno prijaviti, in zanima me še kje potekajo tekmovanja (lokacije).

Moj model je skoraj pripravljen na tekmovanja, vlepit moram samo še zasilni izklop (tisto zanko zunaj modela) in pa številko modela. Kako je s številkami na modelu? Ti je na začetku sezone določena?
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

tekme:
viewtopic.php?t=25669

Letos se je že začelo, prijaviš se na mail, kdaj in kako zveš na forumu pd tekme prireditve srečanja je pred vsako tekmo odprta tema. Številko zveš en dan pred tekmo oz. ob zaključku prijav.
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Matey
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 19 Mar 2007, 17:17
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Matey »

Se da dobit še za letošnje leto koledar tekmovanj? Sem gledou mau pod tekme in prireditve pa nisem nič našel!
Uporabniški avatar
reaktor250
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 12 Maj 2008, 16:11
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a reaktor250 »

Odgovori

Vrni se na ECO