imam vprašanje za motor v mini ecotu...

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

imam vprašanje za motor v mini ecotu...

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

mene zanima naslednje...vsi imajo v modelih zelo močne motorje z malo vrtljaji...da potegne :wink: , ti delajo trikotnik in nekoliko ostre ovinke....
Kaj če bi v čoln dali motor z veliko obrati in nekoliko manj moči..na štartu bi bil zadnji toda bi potem ko bi dobil na obratih "švignil" mimo modelov, namesto da bi delau trikotnike bi delal bolj kroge..
naprimir tale motor speed 600 33000 obratov na volt (primer).


bi prosil da kaj napišete..
-----ne se smejat, to je moje mišljenje-----

bi prosil za odziv na moje vprašanje.
na forumu sem bol malo....me pa dobite na msn-ju--- [email protected] :D
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Ne bom se smejal, ampak bi se lahko, motor velikosti krtačnega 600 je za dosti večje modele kot so eco standard, expert,.. in ne za mini ecote, za mini ecote je namenjen motor krtačni 400 , ali pa primeren bk motor kar je še boljše. za hitrost ti priporočam bk motor, vedi pa čoln bo nestabilen pri veliki hitrosti saj je narejen za do cca. 30km/h ,LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Ko boš ti našel motor z 33000 obrati na volt mi pa povej :lol: če voziš na 7celic, ko so polne imajo nekaj manj kot 10V, to je 330 000 obratov na minuto #-o speed 600 tega še zdaleč nima. Kot je plohl napisal, za mini eco je primeren speed 400 ali kak brezkrtačni motor podobne velikosti. Lahko voziš kroge, če ne misliš tekmovati.
PS: če hočeš kaj hitrega mini eco ne bo primeren, bo preveč nestabilen pri veliki hitrosti
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Blaž, Speed 600 ima 33.000 RPM vendar ne na en Volt temveč pri NAZIVNI NAPETOSTI....to moreš potem z nazivno napetostjo deliti, da bobiš podatek o tem, koliko RPM ima na VOLT.

Kakorkoli...Mini ECO se je izkazal v S400 ali BK kanfiguraciji enako hiter (vsaj na tekmovalnih pogojih). Zakaj? mini ECO z S400 je hiter, (še) stabilen in zato posledično manj težaven. BK mini ECO je dejansko hitrejši, vendar posledično manj stabilen in tako težje vodljiv, kar povzroča tekmovalcem vseskozi pravo borbo z modelom.

Jan

EDIT

Še enkrat prebral post "zaljubljenega" in ugotovil, da je narobe napisal on in ne ti. Se oproščam!
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Aja...pa navor/hitrost tukaj nima takšnih razsežnosti, da bi lahko govorili o tem, kaj se bolj splača. motor z večjim navorom pnavadi zahteva večji "šauflo" ker ima posledično manj obratov in obratno. Šviganje na ravnini mimo je pa že skor dekadentno!

Še enkrat JAN
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Heh, še 33000 nima, speed 600 race 8,4 ima pri nazivni napetosti 21000 rpm (obratov na minuto), torej ima 2500kv (obratov na volt). Torej se da iz njega dobiti 25000 rpm :roll: brushless rox :D 8)
ok, zadosti o sp600 z moje strani :oops:

Za mini eco ti je speed 400 zadosti :wink:

PS: moja "flota" bo v kratkem večja za enega mini eco-ta :)

EDIT: Jan, np :)
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Sem se jaz z njim pomenil preko msn in ima čoln eco dolžine 46cm kar pa spada v kategorijo eco standart, tako da je imel prav glede setupa motro 600 vendar ni prebral pravilnika zato ni vedel da je to model eco standart in ne mini eco!,LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Odgovori

Vrni se na ECO