Mini ECO Expert - Big Fiky

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Vse je odvisno od velikosti postavljene proge... tekme se med sabo ne morejo primerjati. Vidla se bo le procentualna razlika med tekmovalci, ki bi pa po pravem morala ostati ista. Jaz še zmeraj trdim, da SEM odpeljal 27 krogov. Me pa res zanima, kako bo na prihodnji tekmi. Bog daj, da mi ne bo tajila elektronika. Med uhami sem vse prečekiral in updaital.

Jan
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2130
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Primerjam prve tri tekmovalce, ki so zelo izenačeni:

1. 18,27,19 krogov
2. 19,19,18 krogov
3. 18,19,18 krogov

27 krogov je 8 krogov več od drugouvrščenega.

To pomeni, da je drugega v 5 minutah 8x prehitel za en krog, ali vsakih 37,5 sekunde.

Vsem želim sončen dan in lepo tekmo.

LP,
JožeS
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

Nevem zakaj komplicirate. Dober voznik dober model, dobri rezultati. Če je bilo toliko krogov naštetih (preverjeno!!), potem jih je že toliko bilo odpeljanih. Če pa Vam je takšno veselje preračunavanje statistik, pa najbolje da se zaposlite pri statistinčem uradu.
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
vele
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 09 Jan 2010, 08:01
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a vele »

Ravnokar sem v mibotu v logatcu kipil eco big fiky. Ugradil bom brez krtačni motor 4300kv. ALI JE PRIMEREN ZA TA ČOLN?
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

V soboto nabavil nove celice za Big Fikyja. Prejšnje Flightpowerjeve 2100ke so dokončno odšpilale svoje na zadnji tekmi. Nabavil sem po nasvetu konkurence, ki me je premagala -> Multiplex 2100mAh 2s 18C, ki nanesejo še par gramov manj - 104g v celoti. Prejšne celice so močno pešale v napetosti (ta se je posedla že na samem štartu) in kapaciteti (zmanjkalo je zadnjih 15sec tekme). Mislim, da se tokrat vrnem nazaj na vrh :D

Jan

P.S.

Kmalu sledi tipični J.P. white/green design - ta čoln je še edini nepopisan list v arzenalu. Razmišljam o desajnu. Razmerje bo nekje 70-30, bela-zelena. Kakšne ideje - slike?
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Vele:
Daj Janu idejo kako naj ga poštriha pa ti bo mogoče kaj pomagal :P

P.S.
Bi bilo pa fajn prečitat ECOsekcijo, ker je pogon na ECO expert vsaj 10krat opisan, popisan, porisan, poslikan.
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Vele

Pozdrav, oprosti za zamudo, čisto sem spregledal tvoj post. Motor bo verjetno primeren, ampak bo pomembno, da izbereš primerni propeler. Pri prvem štartu bodi pazljiv. Zagotovi motorju dobro hlajenje in ga po ca. 1min vožnje pripelji na obalo in preveri temperature. Je malce hiter tale motor. Jaz imam 3800, in tokovi na 28mm propelerju dosegajo špice tudi do 29A, kar je pri 7V 200W. Vse je odvisno, kakšen je ta tvoj motor, in koliko lahko zdrži.

Včeraj sem vozil z novim regulatorjem, ki ima v sebi loger in podatki so sledeči:
Priponke
graf.JPG
graf.JPG (57.82 KiB) Pogledano 2389 krat
Odgovori

Vrni se na ECO