problem konektorji

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
fast
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 15 Feb 2007, 19:14
Kraj: Primorska
Kontakt:

problem konektorji

Odgovor Napisal/-a fast »

konektor ki povezuje baterijo z reglerjem se mi je na kontaktih + stopil. kaj bi lahko bil vzrok.regler se segreje malo baterije pa zelo. uporabljam naslednji setup:
-motor speed 600 race 7,2V
-prop K34 (model dosega najvišjo hitrost)
baterije Xcell 3,6A 8,4V
regler SUN 3002+

hvala za odgovore
Telstar 2M
Aerotank :)
Eco by MM
-----------------
Uporabniški avatar
iguana
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:40

Odgovor Napisal/-a iguana »

tale motorček pije veliko toka (okoli 20A), zato baterije dosti segrejejo
sam imam tudi tak problem, zato sem razmišljal o vodnem hlajenju še za baterije (poleg motorja in regulatorja)

če se ti je konektor stopil, daj malo boljšega (za večji tok)
pa kable daj debelejše, da se ne bodo preveč greli
Doing nothin' is not an option!
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Kakšne konektorje imaš?
Slika
Uporabniški avatar
fast
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 15 Feb 2007, 19:14
Kraj: Primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fast »

konektorji mislim da so "japan sticker" oz. take kot ma original baterija xcell gor. kekcev na baterijah nimam ker ne bi rad razdiral novega paketa sicer pa polnim baterijo z 2 ali 2,5A in jo pred vsakim polnjenjem spraznim s polnilcem (mam intelli control v2.0). kabli so original od baterije in reglerja in mislim da bi morali zdržat.
Telstar 2M
Aerotank :)
Eco by MM
-----------------
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Če se ne motim so to tisti beli, notri pa so neki "zlati" kontakti? Ti niso dobri, vsaj jaz nimam dobrega mnenja o njih. Boljši so zeleni mutiplex konektorji :wink:
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Še boljši pa 3.5 mm banance, MPJET 3.5, itd..

http://www.elektromodellflug.de/hochstr ... tecker.htm
www.lipo.si
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2130
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Kakšen model pa imaš ? ECO, HIDRO, MONO, ...

A si konektorje sam cinil na kable? Poglej, da nimaš hladnih spojev!

Za tvoj motor je propeler K34 prevelik. Motor vleče ogromen tok.

Koliko časa pa zdržijo celice ?

LP,
JožeS
Uporabniški avatar
fast
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 15 Feb 2007, 19:14
Kraj: Primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fast »

na spoju med motorjem in reglerjem že imam multiplexov konektor.bom tudi na tej strani naštimal.

imam ECO. baterije zdržijo nekje 3min do konca gasa vse skupaj 6min. sem probal z K31 vendar je šlo počasnejše pri času se pa ni tako dosti poznalo.da teden bom probal K29.imam tudi K33 obdelan na 29 in odstanjena "dvojna vijačnica"(če pogledam s strani propeler ne vidim 4 robe propa ampak 2) imam vendar tudi s tem propelerjem ni hitrosti in čas vožnje je majhen.

hvala vsem za odgovore
Zadnjič spremenil fast, dne 19 Avg 2007, 12:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Telstar 2M
Aerotank :)
Eco by MM
-----------------
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2130
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Kaj pa težišče modela?
A ti čoln zelo rije po vodi ali pa se pelje bolj po zadnjem delu ?

Ko delaš preizkuse mora biti voda mirna ali pa vsaj vedno enako valovita.
Tako imaš pravo primerjavo med propelerji.

Po valovih baterija zdrži več časa.

LP,
JožeS
Peter Burkeljc
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 12 Mar 2005, 14:09

problem konektrorji

Odgovor Napisal/-a Peter Burkeljc »

Pozdravljeni, dragi fast!

Če nebi bil toliko hiter in bi poiskal nekaj objav Mihe Holca v preteklosti, bi našel ogromno pametnih nasvetov.
Sam si ugotovil koliko minut si vozil z 34 mm vijakom. Na žalost moraš razdeliti energijo na 6 minut ali 8 minut, odvisno od kategorije.
Potem ugotovi, koliko Ah (amper ur) imajo tvoji akumulatorji in boš ugotovil, koliko lahko porabiš A za tvoj celotni tek, če boš to delil z časom teka.

Seveda je to približno, vendar te postavi na realna tla. Če pa misliš, da lahko prevoziš zadosti krogov v treh minutah, si zmagovalec.

Za tok do 40 A so popolnoma dobri MPX zeleni konektorji, ker če prispajkaš na konektorju označeni "+" rdečo žico ter na naprotni pol črno in se ne zmotiš, ne bo nikoli prišlo do napake. Čeprav nekaterim tudi to uspe.

Peter Burkeljc
Uporabniški avatar
fast
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 15 Feb 2007, 19:14
Kraj: Primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fast »

čoln gre v polnem gasu kar lepo. sprednji konec je lepo dvignjen in voda lepo šprica. valovi so samo tisti ki jih povzroča moj čoln. sicer pa ta čoln je moj prvi in narejen bolj na 24. naslednji ki ga delam in bo tudi za tekmovanja bo lažji in manjši.

zdajšni čoln:d-62cm, š-15cm, t-1,6kg narejen je iz lesa
nov čoln:d-44cm, š-15cm, t-pod 1kg narejen iz steklenih vlaken

baterija, motor in os ostanejo isti (nov motor in os)

mislim da bo baterija zdržala 8min
Telstar 2M
Aerotank :)
Eco by MM
-----------------
Uporabniški avatar
fast
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 15 Feb 2007, 19:14
Kraj: Primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fast »

bom kar tukaj vprašal. živim v bližini vogrščka kjer bo 30.septembra tekma. zanima če se lahko udeležim te tekme in kaj bi bilo za to potrebno. čoln s katerim bi tekmoval na žalost ni še narejen vendar bo do septembra končan.tekmoval bi v ECO start. sem lahko prijavljen v modelarski klub ventus ki je za letala. čoln bo ustrezal pravilom navige.


hvala za odgovore
Telstar 2M
Aerotank :)
Eco by MM
-----------------
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2130
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Mislim, da sem enkrat spomladi videl na Vogrščku dva taka modela kot si opisal svojega. Večinoma sta samo plavala na vodi pa zelo malo vozila in eden od modelarjev je nekaj govoril o segrevanju. Sem prav videl?

Tak model ni primeren za na tekmo, ker je predolg in pretežak pa še zelo počasen bo, če boš hotel odpelajti 8 minut.

Kar je napisal P. Burkeljc čisto drži za tvoj model in ustreza tvojim odgovorom na moja vprašanja. Korajžno naprej z novim modelom.

Za začetnika pa je najbolje, da začne z rabljenim modelom "iz druge roke", ker se tako najhitreje seznani z vsemi osnovami in zakonitostmi.

LP,
Jože
Uporabniški avatar
fast
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 15 Feb 2007, 19:14
Kraj: Primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fast »

seveda bom tekmoval samo z novim modelom. star je samo za učenje vožnje in da malo utečem novo baterijo. s kašnim modelom si bil na vogrščku. morda pa si nas res videl takrat nisem še imel hlajenja zato nisem preveč tiščal gasa.

lp

P.S.: upam da se še kdaj vidimo (če ne prej pa na tekmi)
Telstar 2M
Aerotank :)
Eco by MM
-----------------
Uporabniški avatar
iguana
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:40

Odgovor Napisal/-a iguana »

da utečeš nove baterije, priporočam na začetku manjši tok, potem pa stopnjuješ
jaz sem svoje na začetku nekajkrat (cca. 5-krat) spraznil z 12V žarnico
kurila pa je okoli 5A (speed 600 race jih cca. 18 )

lp
simon
Doing nothin' is not an option!
Peter Burkeljc
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 12 Mar 2005, 14:09

problem konektorji

Odgovor Napisal/-a Peter Burkeljc »

Dragi fast,

Ko pride bodoči modelar v trgovino in mi razloži, da želi sam izdelati tekmovalni model čolna, mu povem, da če želi brati ali računati, mora znati abecedo in poštevanko. Isto je z modeli tekmovalnih čolnov.
Zato ti je g. Jože Seljak pravilno pojasnil, da je veliko ceneje začeti s kupljenim, tudi rabljenim modelom, ki pa mora biti primeren za tekmovanje.
Tvoje napovedi o bodočem modelu so verjetno preuranjene, saj nimaš še dovolj znanja.
Model tekmovalnega čolna je obvezno izdelan iz epoksidnih materialov. Zato potrebuješ pramodel, iz njega izdelaš kalup, čoln preizkusiš, popraviš, izdelaš ponovno kalup, vsaj za spodnji del in ponovno preizkusiš. To se lahko še ponovi.
Da pridobiš osnovno znanje je dobro, da prideš na tekme, kjer si boš ogledal modele in se pogovoril s "pravi"tekmovalci, ki ti bodo pravilno svetovali. To na forumu ne moreš doživeti ob "tekmovalcih", ki se skrivajo za psevdonimi.
Model, ki zelo "šprica" pri hitri vožnji ni dober, ker se enegija izgublja s pršenjem vode.
O rezanih vodnih vijakih - iz 33 na 29 - zakaj si ga porezal, si ga tudi stanjšal, si spremenil korak, si ga uravnotežil. Mislim, da je Graupnerjev 29 mm vijak ustrezen za tvoj čoln.
Še o besedi "set up", ki se sliši pomembno in "in". Imamo lepo slovensko " bom ali sem vgradil" v model.
Nisem ti hotel uničiti voljo do modelarstva, pač pa preprečiti, da bi te neuspeli poizkusi odbili od tega lepega športa.
Tudi jaz sem pri 15 letih -leta 1955- izdelati kot prvi leteči model tedaj moderni bombnik B-17, vendar sem ostal pri načrtih in izdelal jadralni model letala. Tako še danes modelarim.
Lep pozdrav

Peter Burkeljc
Uporabniški avatar
fast
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 15 Feb 2007, 19:14
Kraj: Primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fast »

hvala za odgovore bom upošteval vaše nasvete.

P.S.: nov čoln je narejen iz epoksidnih materialov, pomagal mi je včitelj modelarstva ki ima veliko izkušenj. naredil sem ga sam ker sem se tako nekaj naučil (oz. veliko) in vem da sem ga sam naredil. če pa ne bo za tekmovanja bom vozil pa po reki s prijateljem. da model vodo "šprica" nisem mislil da vodo meče 1m v zrak.model jo lepo izoblikuje. na tekmo pa vsekakor pridem s čolnom ali brez.
Telstar 2M
Aerotank :)
Eco by MM
-----------------
Uporabniški avatar
vrtovec
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 15 Apr 2005, 18:02
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Napisal/-a vrtovec »

Fast pozdravljen!!

Enkrat smo se srečali na Vogrščku, ko sva midva z bratom testirala čoln, dal sem ti tudi mojo telefonsko. Ker živim 4km proč od tebe ti lahko pomagam pri izdelavi in dam kak uporaben nasvet. Pokliči me oz. piši mi na mail ali ZS.
LP, Rok Vrtovec
Odgovori

Vrni se na ECO