Brezkrtačni motorji

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Brezkrtačni motorji

Odgovor Napisal/-a sevo »

Imam vprašanje glede BK motorjev. Absolutno so boljši in kakovostnejši ter imajo boljše izkotistke kot KM in kar je tukaj zelo lepo slišati majhna teža:)
Konkretno me zanima če mi zna kdo svetovati kakšen motor naj dam v čoln velikosti 50 cm z podvodnim pogonom. Hočem da bo to šlo ne tak k pr motorjih speed 500:) (sj ne rečem da ne gre sam rad bi malo večje hitrosti) Koliko € te pride BK in regulator hitrosti za takšen čoln. V čem se razlikujejo BK motorji med seboj in na kaj je potrebno paziti pri karakteristikah. Kako upoštevati obrate, ovoje,velikost motrorja, hlajenje (zaradi oblike motorja). Ugalvnem moja naloga je da izdelam čoln dolžine 45-50cm in dam not BK in da bo to letelo ne plulo......gasssaaaaaaa na polno!

Prosim nekoga da mi malo razbistri moj um glede teh BK.

Hvala tistemu...tistim, ki se boste potrudili in razjasnili kako in kaj pr tem in mi pomagali pri izbiri.
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

Pozdravljen!

Nekaj odgovorov boš našel tukaj: viewtopic.php?t=695

LP!
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
niko29
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Jun 2007, 11:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a niko29 »

Pozdravljen!

Jaz bi ti priporočal welgardov brezkrtačni motor WB28-45-05 in welgardov 45 A regler in propeler 27 mm tudi jaz ga imam in gre ko sneta sekira :wink:
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Ima še kdo kakšna mnenja kaj dati v ozona glede brezkrtačnih motorjev. Oprema more bit za expert. Uglavnem da gre čoln tako kot mora. Sem gledal tale motor WB28-45-05 in mi ni čist jasno kako je glede celic. Tam piše da lahko uporabiš od 8 do 11 celic. Za expert kategorijo pa je omejeno 7 celic? Kako rešiti ta problem. Ali izkoristiš motor, čeprav uporabljaš manj celic kot je predvideno...


Lp
Uporabniški avatar
iguana
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:40

Odgovor Napisal/-a iguana »

se opravičujem, ker tukaj pišem

koliko časa pa baterije zdržijo?
ne tako, koliko minut za vožnjo, ampak kolikokrat so vredu za vožnjo
namreč tok je precej večji pri BK kot KM in posledično se baterije bolj grejejo
že pri mojem speed 600 race pri 20A so vroče, da bi jih dal pa na 45A ... :o :-?
Doing nothin' is not an option!
Uporabniški avatar
Jaro
Freak
Prispevkov: 719
Pridružen: 20 Maj 2003, 10:48
Kraj: Izlake

Odgovor Napisal/-a Jaro »

Če imaš takšen setup, da gre čoln predpisanih 6 minut, potem se celice ne bodo pregrevale. V mojem ECO čolnu so na koncu teka običajno celo hladnejše, kot pred vožnjo.
Hidro je pa druga pesem. Tista minuta vožnje manj se še kako pozna. Tu pa imajo novodobne celice kar težko delo.
Lep pozdrav,

Jaro

___________________________________
"Zeit ist weg! Letzte Runde!" (Ivan Kneys)
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

iguana napisal/-a:že pri mojem speed 600 race pri 20A so vroče, da bi jih dal pa na 45A ... :o :-?
Saj ni potrebno, da če daš 45A regler, da ga tudi obremeniš z 45 A.

Jaz uporabljam v takem modelu motor z 3333 vrt/V in 80A regler, pa gre kar dobro :D

Regulator je bolje nabavit malo močnejši kot pa da varčuješ z amperčki (in evri). Bo manj dima :D
Slika
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje glede BK motorjev in sicer nikjer nisem zasledil če je potrebno BK motor vzdrževati kot krtačni motor ....in podobno?
Odgovori

Vrni se na ECO