Kaj mi priporočate?

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
VoO
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 27 Jul 2006, 21:35
Kraj: 21
Kontakt:

Kaj mi priporočate?

Odgovor Napisal/-a VoO »

Torej, sem TOTALNI začetnik (skoraj) in bi rad kupil enega ecota. Ker vem, da je v čolnu (pripravljenem na vožnjo) še kaj več kot motor in baterija, bi rad kupil že pripravljenega na vožnjo brez dalinca (oddajnika ali kako se mu že reče?) in baterije. Zanima me, ali je za takega ĂĽber začetnika, kot sem jaz bolje, da dele kupim posebej (lupina, servoti, motor, os,..) ali komplet (pripravljenega)? Če bi kupil po delih ali že pripravljenega, bi 100% kupil rabljenega, razno baterije. Bi se dalo nekje do 25k dobiti solidnega pripravljenega ecota (brez baterije in oddajnika)?
Danes sem sicer vozil prijateljevega, ki je na spodnji sliki in me je stvar izredno presenetila (majhen+hiter, preprost (navzven),..), tako da sem se tudi sam odločil kupiti nekaj takega. Pogledal sem tudi forum "oglasi", kjer sem našel par ECOtev, vendar večinoma prodajajo samo odlitke #-o.
Torej, če me kdo ni razumel (čudno sem napisal vse skupaj), kupujem rabljen eco čoln brez baterije in oddajnika, kje bi ga lahko kupil (na tej strani sem oglase pregledal) in če bi bilo bolje kupiti po delih, ker sestaljenega težko dobim.

HVALA za odgovore!

PS. če sem temo postavil pod napačen sklop, bi prosil moderatorja, da jo premakne.

prijateljev eko:
Slika
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljen!
Poisci kakega colnarskega modelarja ki ima in tekmuje s eco colni, ter ga vprasaj ali ima za prodat kaksnega gotovega ecota! Ce pa zelis, pa pridi 27.8.06 v Koseze na tekmo pa se osebno s kom zmenis!

L.P simon

:D
Uporabniški avatar
VoO
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 27 Jul 2006, 21:35
Kraj: 21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VoO »

mimi01 napisal/-a:Pozdravljen!
Poisci kakega colnarskega modelarja ki ima in tekmuje s eco colni, ter ga vprasaj ali ima za prodat kaksnega gotovega ecota! Ce pa zelis, pa pridi 27.8.06 v Koseze na tekmo pa se osebno s kom zmenis!

L.P simon

:D
Sem Sebi ZS poslal in ga prosil, če mi lahko malo predlaga..
Upam da bo odpisal [-o<
Slika
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljen!
Super!
Se ti bo odpisal, ce ne, pa ga poklici po telefonu!
On ima zelo dobre colne! Tudi jaz imam njegovega ecota. Zaenkrat se tekmujem v startu, naslednje leto pa bom sel v drugo kategorijo (standard ali expert).
L.P simon
:D
Vintar
Razpravljalec
Prispevkov: 108
Pridružen: 16 Jun 2005, 21:56
Kraj: Haloze - Zasavje

Odgovor Napisal/-a Vintar »

Opcija pa je tudi da vzameš šperplato, furnir, najdeš kakšen načrt ali ga celo sam izdelaš, če bo zadeva pretežka ga kasneje popolnoma zatesniš, obdelaš s smirkovim papirjem, obdelaš s šprickitom, narediš kalup, narediš odlitek..in boš sigurno bolj zadovoljen z izdelkom že zaradi tega ker ga boš naredil sam. Če ne bo ok, boš pač naredil drugega. Imel vse od podmornic do žab pa je bil zmeraj dober filing da nekaj narediš sam, če že ne komplet pa vsaj od odlitka dalje. V FSR-e sem tekmoval samo dve leti pred leti, vse ostalo glede FSR-e je bilo za zabavo. To je modelarstvo. Z že gotovim, narejenim vrhunskim modelom po mojem mnenju ne boš tako zadovoljen kot s tistim, ki ga boš naredil sam. Mogoče ti celo kdo odstopi kalup pa odlitek sam narediš in se poigraš s tkanino?Obenem pa dobiš bogate izkušnje, mislim pa da ti bodo mojstri na forumu z veseljem svetovali kaj uporabit in kako. V vsakem primeru me veseli da je zopet kakšen kandidat in navdušenec. Spomnim se da je bilo včasih pred 10imi leti na Kosezah vse polno, peklo se je, kregalo v tekmovalnem duhu;) upam, da bo kmalu zopet taka udeležba kot včasih, bom poskusil tudi s svojo udeležbo k temu prispevat.

Uh me je zaneslo, se opravičujem. Kakorkoli, najboljše da čim več stvari narediš sam.

l.p.
Uporabniški avatar
vrtovec
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 15 Apr 2005, 18:02
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Napisal/-a vrtovec »

No, glede na to da si, kot sam praviš totalen začetnik, ti izdelave čolna že v prvo ne priporočam. Za začetek si nabavi rabljen model in se tam nauči kako stvari sploh delujejo in stoijo skupaj. Dobro je, da spoznaš nekoga, ki je že star maček v tem "poslu" in ti bo pomagal ter te naučil osnovih stvari in "filozofije". Sam sem potreboval cca 2, 3 sezone, da sem, bolj ali manj sam naredil konkurenčen izdelek (na katerega sem lahko ponosen)...

Sicer pa na forumu ne manjka že napisanih nasvetvov in modelarji bomo, kot vedno, z veseljem pomagali!!
LP, Rok Vrtovec
Odgovori

Vrni se na ECO