Graupner Mini ECO

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
Gargy
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 19 Jan 2006, 17:27
Kraj: Maribor (okolica)

Graupner Mini ECO

Odgovor Napisal/-a Gargy »

Pozdravljeni!

Imam eno vrapašanje: imam Graupner Mini ECO in original je zraven 400-like motor. Kako bi se v tem modelu obnesel Jamara 480 HS BB? Prosim za čimveč nasvetov o tem.

Hvala!

LP
Gargy
LP
Gargy

35 MHz / kanal 66
Maribor z okolico (v zraku in na vodi)
Uporabniški avatar
tit
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 04 Jul 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tit »

To je navadna zaprta 480 tka z krogličnimi ležaji? Nebi smelo biti kakšnih problemov, razen da čoln nebo več narejen po pravilih za Mini ECO kategorijo.

Edino kar pazi je, da je regulator dovolj močan da poganja ta motor (ki skoraj sigurno več toka vzame od navadne 400tke).
Slika
Uporabniški avatar
Gargy
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 19 Jan 2006, 17:27
Kraj: Maribor (okolica)

Odgovor Napisal/-a Gargy »

480 HS BB je uležajen s krogličnimi ležaji ter ima nekaj več obratov od "navadne" 480-ke (HS - high speed). Regler je 23A in se je po 12 minutah naganjanja komaj kaj segrel, je pa bil motor kar vroč.

Za pravila Mini ECO me ne skrbi, ker ne tekmujem, ampak mi je modelček "pure fun." V bistvu sem kupoval stvari v Schweighoferju za moje letalo in mi je padel v oči in ugodno ceno. Pred tem sploh pojma nisem imel, kaj je Mini ECO, ECO ali F3-E.

Na krstni vožnji je čoln naletel (pri polni hitrosti) na desko, ga je dvignilo v zrak, spikiral direktno v vodo in priplaval na površje po 2-3 sekundah in samo gasa dalje. Stvar je nepotopljiva =D>

Stvar je neprodušno zaprta in ni bojazni, da bi voda prišla do baterije, reglerja, sprejemnika ali motorja, zao ga mam namen voziti tudi na morju (slana voda). Smerno krmilo je plastično, kot tudi elisa. Skrbi me le pogon oz. "shaft". Kakšen nasvet???

LP
Gargy
LP
Gargy

35 MHz / kanal 66
Maribor z okolico (v zraku in na vodi)
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

glede slane vode, vse se najde na forumu :wink:


viewtopic.php?t=11426&start=0
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Odgovori

Vrni se na ECO