Nova eco kategorija

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori

za ali proti novi kategoriji

za
18
72%
proti
7
28%
 
Skupaj glasov: 25

T_O_S_H
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 04 Apr 2005, 17:27
Kraj: rakek

Nova eco kategorija

Odgovor Napisal/-a T_O_S_H »

Na bloški tekmi smo se z nekaterimi tekmovalci pogovarjali o novi kategorijo. Imenovala bi se mini expert. Ketegorija bi imela naslednje omejitve:-teža komplet opremljenega čolna bi znašala max 500g.
-pogon ni omejen
- 7 celic nimh-nicd ali 2 lipo-lion
povejte svoje mnenje
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

zelo zanimivo, amapk se mi zdi, da bo tole kar draga kategorija, da bi začeli na novo vse?

Razen če si imel v milsih, da bi MINI-ce prerihtali na BK in Li-xx? :-k #-o :o :) Ta primer smo že imali z sebatovim eco-tom, na BK in LI-ion, pa je šel tak kot moj standard (lani). :P

Šlo ko sneta sekira, ampak kak bi bilo z stabilnostjo modelov je pa drugo vprašanje. Bilo bi pa dobro, ker grejo tele navadne minice malo prepočasi. :D

lp
Gašper
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
jozo
Freak
Prispevkov: 492
Pridružen: 06 Mar 2005, 14:22
Kraj: Ig

Odgovor Napisal/-a jozo »

sem takoj ZA! fiky in hacker vedno pripravljen 8)
Lp, Žiga Debevec
Uporabniški avatar
Jaro
Freak
Prispevkov: 722
Pridružen: 20 Maj 2003, 10:48
Kraj: Izlake

Odgovor Napisal/-a Jaro »

Moje skromno mnenje:
Kategorij je že sedaj veliko, da ne rečem preveč.

Pa še nekaj: V pogojih, kakršni so bili v nedeljo, je še 400-tka preveč, v malo boljših pa ravno prav. Vsaj za mojega Bingota. Idealno mirna voda pa je tako samo na Koseškem bajerju.

Če kdo želi voziti hitrejšo in dražjo kategorijo, naj se preseli v Standard ali Expert.
Kategorija ECO Mini je bila mišljena kot poceni kategorija "za zraven".

Jozo, ti pa raje enkrat pridi na tekmo. Pa za začetek kar s 400-tko.
Model vidim da imaš:
viewtopic.php?t=10835
Lep pozdrav,

Jaro

___________________________________
"Zeit ist weg! Letzte Runde!" (Ivan Kneys)
Uporabniški avatar
jozo
Freak
Prispevkov: 492
Pridružen: 06 Mar 2005, 14:22
Kraj: Ig

Odgovor Napisal/-a jozo »

pridem na m&h, za model pa ni problem imam tudi ozona...
Lp, Žiga Debevec
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

že eno leto na forumu, pa še na eni tekmi nisi bil....
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2131
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Pozdravljeni,

ECO Standard in ECO Expert sta NAVIGA kategoriji.

Pred leti je bil začetnikom namenjen ECO Start, tehnično manj zahteven in počasnejši model. Čolni z enakimi motorji in plastičnimi propelerji so zagotavljali bolj izenačene možnosti vsem tekmovalcem. Za prehod v Standard je bil potem potreben močnejši in dražji motor ter veliko več znanja o propelerjih in nastavitvah za večje hitrosti.
Lani in letos pa je zanimanje zelo upadlo.

V zadnjih dveh letih so nove NiMH omogočile velik razvoj Mini ECO, ki ga kljub omejitvi na zaprt motor Speed 400 lahko skoraj primerjamo s Startom po zahtevnosti vožnje, še bolj pa po nastavitvah. Model in oprema sta sorazmerno poceni, torej veliko bolj dostopna kot ECO Start.

Za dober razvoj znanja in kvalitete modelarstva ni bistveno število kategorij, več kot jih je, bolj begajo modelarje začetnike. Več bomo dosegli z dobro premišljenimi tehničnimi zahtevami za nacionalno začetniško kategorijo. Mini ECO izgleda kar primeren za to in tekmovalcev je na vsaki tekmi dovolj.


Mini ECO, HIDRO in MONO brezkrtačne kategorije smo že imeli v pravilniku pa se niso prijele, predvsem zaradi stroškov. Govoriti kako bomo to veselo vozili na "Piknik tekmah" je veliko lažje kot organizirati samo tekmo.

LP,
JožeS
Odgovori

Vrni se na ECO