dolgotrajno uživanje

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
markic
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 22 Apr 2006, 07:55
Kraj: PIRAN

dolgotrajno uživanje

Odgovor Napisal/-a markic »

Lotu sem se delat en čoln, dolg bo priblizno 60cm. Delam ga da bi uzival v čim daljši in hitrejsi vožnji(torej moj cilj je preprosto uživanje). V coln bi dal noter motor speed 480 BB race( ne popije dosti in ma tudi dosti obratou :) skoraj sigurno bi bil to tapravi zame ). Prosil bi pa ce mi svetujete glede motorja(nisem siguren še, ča bo to tapravi) in glede propelerja.
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Presibak motor za tako velik coln.
markic
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 22 Apr 2006, 07:55
Kraj: PIRAN

Odgovor Napisal/-a markic »

kolko velik el motor pa mi priporocas
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Speed 600 ali speed 600 BB turbo, če želiš hitrejšo vožnjo :wink:
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Najboljše izkoristke boš dosegel z kakšnim brezkrtačnikom (notrajvrtečim), drugače pa lahko prav tako uporabiš kot že rečeno S600, S600 Race ali pa BB verjanto (za ta denar dobiš že BKja skoraj). Za daljši čas vožnje bi pa vsekakor priporočal LiPO akumulatorje, s katerimi boš dosti prišparal na teži ib enem pa imel veliko kapaciteto, kr bo zadostovalo za uživanje v vožnji po ribnikih. (priporočal bi 3 liPO celice vezane zaporedno, v tem primeru čuvaaj, da je motor nekje 7,2V)

Jan Pernarčič
markic
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 22 Apr 2006, 07:55
Kraj: PIRAN

Odgovor Napisal/-a markic »

in kakšen BK motor mi priporočate? aja jaz bi pa vozu po morju :lol: 0
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Ja priporočal bi dober BK :wink: . Ampak BK motor kupt sploh ni strošek. Strošek so regulatorji :o . Vsekakor pa imam namen kupiti Li-ion celice s kapaciteto 3,9Ah in težo SAMO 103 g.
evo še link( tretje od zgoraj): http://trgovina.mibomodeli.si/izpis_kat ... &Level2=49
Za BK ti pa naj svetuje čalpič ali pa mihah, ki sta na tem področju zelo razgledana =D> :wink:

Mimogrede: nikjer ne piše, koliko voltne so te Li-ion. Mogoče kdo ve? :roll:
Zadnjič spremenil fenix, dne 24 Apr 2006, 13:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Zdravo!
Joj, če bi pa rad vozil po morju pa so čisto drugačni "obredi", da lahko sploh čolnm, tako pripraviš za po morju, ker drugače morska voda v kateri je sol veliko naredi, in sicer ti lahko os zariba, če nimaš kaj takega, ki porjavi, še porjavi in lahko samo ribaš vsaki dan dolj rjo! Bi ti povedal, kakšni so ti "obredi", samo še nikjer nisem na forumu sploh zasledil, kaj boljše informacije, kot je, da moraš os vsakič ven vzeti in precej namazati, tako, da sločajno tudi ne pride noter. Pa tudi labo se motorju piše pomojem, če pride v njega slana voda (skoraj 100% bo zaribal ali kaj takega!). Če se le lahko se izogibaj morski vodi, vendar vidim, da si iz Primorske. Mogoče pa ti bodo lahko kaj tvoji prijatelji pomagali, če pozanš kakšnega modelarja iz tvoje okolice oziroma iz Primorske?








Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Jaz sem svoj čoln vozil dolgo po morju. Še zdaj ga. Sem pa za vsako, ko sem končal vožnjo, vzel ven vso elektroniko in os, ki sem jo za vsako premazal z mastjo. Čoln sem od znotraj in od zunaj opral z sladko vodo( iz pipe, ne pocukrano :wink: ), s pumpico sem prečistil vse silikonske cevke za hlajenje... V glavnem: VELIKO dela. Za kakšno uro ali celo uro in pol. :o
markic
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 22 Apr 2006, 07:55
Kraj: PIRAN

Odgovor Napisal/-a markic »

kaksni pa so tej notrajvrteči BK el. motorji?
Uporabniški avatar
tit
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 04 Jul 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tit »

Takšni, da imajo notraj magnet, ki se vrti. Stator ima pa navitje.

Za tak čoln in tokar ti misliš z njem delati bi jaz uporabil kak speed 700 in kompanija pa na en svinčen akumolator. Škoda sploh razmišlat o BK z morsko vodo.
Slika
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Mogoče sem malce površno prebral, hja...za slano vodo res ni kaj preveč prida elektronika, še posebaj tista dražja! Tako glej, da ti bo model RES dobro tesnil (najboilj kritično je okoli osi).

Glede tistih LiION celic....

LiIon celice imajo nazivno kapaciteto 3,7V, sedaj pa je odvisno koliko jih boš dal skupaj. Tista ena na sliki je samo 3,7V...lahko je 7,4(2s), ali pa 11.1V (3s).... Skratka.....jaz bi raje izbral lipo ali pa vzami konione... Pozanimaj se koliko so kaj prida te celice. Nič kaj še nisem zasledil, da se je pisalo o njih! Škoda bi iblo denarja za malo muzike!

Jan
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

#-o #-o #-o Uffff...Če so pa 1s so pa zeelooo drage. Potem pa so po teži čisto malo manjše od kakšnih GP 3300/3700. Razen tega so pa še cenejše GP. :o
Uporabniški avatar
Albatros
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 25 Mar 2006, 20:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Albatros »

jaz ti tudi močno odsvetujem vožnjo modela po marju
1. jaz sem svojega tudi vozu po morju pa nism dobro namazal osi in krmila tako da mi je prišlo noter nekaj vode. k sreč je bil motor en pocen in mi ga ni blo škoda, sedaj je povsem zarjavel in se začuda še vrti =P~
se mi je pa tudi že regulator na morju iz neznanih vzrokov skuru. in sicer noter ni bilo nič vode zapel tudi nikamor nisem, skratka dvomim da se mi je prekuril zaradi pogona.
pa če bo čoln slučajno iz lesa ga prelakiraj, ker moker les #-o

zdaj si vedno pred vožnjo zavarujem sprevemnik pred vodo, motor pa če ga zalije močno spiham (tudi s kompresorjem, ko je ta na voljo)

drugače pa ti želim srečo z modelom
markic
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 22 Apr 2006, 07:55
Kraj: PIRAN

Odgovor Napisal/-a markic »

Jaz bi naredu model z neke plastike 1mm debele. tako da bo pol prisu kar lahek, bo tudi ful ozek in nizek.
markic
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 22 Apr 2006, 07:55
Kraj: PIRAN

Odgovor Napisal/-a markic »

a bi lahko dal v ta gliser raje speed 500 SP 8.4V???
Uporabniški avatar
tit
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 04 Jul 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tit »

markic napisal/-a:a bi lahko dal v ta gliser raje speed 500 SP 8.4V???
Bolje kot sp 480 sigurno.
Slika
markic
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 22 Apr 2006, 07:55
Kraj: PIRAN

Odgovor Napisal/-a markic »

in kako velik kovinski propeler mi pripororočate?
markic
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 22 Apr 2006, 07:55
Kraj: PIRAN

Odgovor Napisal/-a markic »

a prodajajo v mibotu kovinske propelerje?
Uporabniški avatar
spertoci
Razpravljalec
Prispevkov: 164
Pridružen: 17 Mar 2006, 21:54
Kraj: krog 900 M.Sobota

Odgovor Napisal/-a spertoci »

Če maš denar si kupi motore speed 900 12v!
to bo šibalo!!!!!!!!!!
_______________________________
LP & fsm

kristian!
Odgovori

Vrni se na ECO