Os za čoln, izbira

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
krko
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 11 Nov 2012, 16:56

Os za čoln, izbira

Odgovor Napisal/-a krko »

Živjo,
do sedaj sem imel na čolnu togo os oziroma kardan. Zadnjič se mi je med vožnjo čoln zabil v skale, kar je skrivilo to os tako, da ni več uporabna.
Sedaj pa me zanima, ali je boljše dati togo ali flex os?
Kje bi lahko dobil kvalitetno flex os, mislim da jih celo nekdo izdeluje na forumu?
ttadej
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 08 Maj 2009, 20:50

Re: Os za čoln, izbira

Odgovor Napisal/-a ttadej »

Pozdravljeni

Prvo bi moral povedati kateri model je, oziroma vsaj kako sliko pripeti, kardan( gibljiva sklopka) si imel verjetno za povezavo osi motorja in osi čolna, ponavadi se da fiksna sklopka z primernim fijem osi motorja in osi čolna, vendar je pogoj da morata biti osi vgrajeni 100% ravno, če ni pride do tresljajev, popačenja zvokov....tudi do poškodb, motorja, modela....flexi os se ponavadi uporablja v čolnih eco kategorije, mono in hidro, odvisno od kota osi itd...mogoče je najbolje da pustiš togo os.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Os za čoln, izbira

Odgovor Napisal/-a tornado »

ttadej napisal/-a:Pozdravljeni

Prvo bi moral povedati kateri model je, oziroma vsaj kako sliko pripeti, kardan( gibljiva sklopka) si imel verjetno za povezavo osi motorja in osi čolna, ponavadi se da fiksna sklopka z primernim fijem osi motorja in osi čolna, vendar je pogoj da morata biti osi vgrajeni 100% ravno, če ni pride do tresljajev, popačenja zvokov....tudi do poškodb, motorja, modela....flexi os se ponavadi uporablja v čolnih eco kategorije, mono in hidro, odvisno od kota osi itd...mogoče je najbolje da pustiš togo os.
Nabijaš poste? Preden odgovarjaš na kakšno temo poglej datum objave. Verjetno je dotični že opustil modelarstvo! ;)
Lp Rado
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Os za čoln, izbira

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Nabijaš poste? Preden odgovarjaš na kakšno temo poglej datum objave. Verjetno je dotični že opustil modelarstvo! ;)
....je že dosegel svoje,je že v malih oglasih........
Slika
ttadej
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 08 Maj 2009, 20:50

Re: Os za čoln, izbira

Odgovor Napisal/-a ttadej »

Pozdravljeni

Zanimivo tu mate takoj vsi besedo, samo da lahko ljudi dol potolčete no saj to je značilno za slovence, temu pravijo faušija oz podobno. Mogoče bi bilo bolje če bi temu mladeniču prej kaj odpisali pa pomagali ne pa dali na ignor ko je rabil pomoč. Vprašam se ali ni forum da si modelarji pomagajo? ali je samo zato, da se ljudi dol potolče, zatem pa se čudite zakaj sploh modelarji nimajo več volje....Osebno sem rabil pomoč pri prvem dronu, ni bilo ne sluha ne duha, na srečo pa še obstajajo nekateri modelarji ki pa res priskočijo na pomoč. Rabil sem samo pikico pomoči na začetku da sem dobil malo znanja in to sem dobil od Igorja. Od njega si vzemite vzgled,....Ja glede postov, ja rabiš jih 50 da lahko objaviš oglas, tako da ja namensko tudi kaki post sem napisal, če bi pa Vi bili bolj človeški,itd več pomagali, bi ljudje dali veliko več vprašanj in bi dobili odgovore, imeli več zanimanja za modelarstvo in zatem pa tudi nebi bilo treba kakega posta nabijati.
Odgovori

Vrni se na ECO