dogfighter

Modeli športnih in akrobatskih letal
Odgovori
gal286
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 18 Jan 2013, 17:33

dogfighter

Odgovor Napisal/-a gal286 »

Zdravo, imam namen nabaviti akrobatsko letalo,omejen sem na 3s, zato je po teži še najbolj primeren, zanimajo me izkušnje s tem letalom, kakšen pogon je primeren za izvajanje raznih akrobacij?če se je kakšen že igral s tem ga prosim za par teh informacij, hvala
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: dogfighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Multiplex dogfighter ni glih akrobatski model, zadeva je bol namenjena tiščanju po luftu 8)
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: dogfighter

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

imam ta model. Če boš vzel RTR, sploh nimaš smeri, torej si res omejen pri akrobacijah. Poanta tega aviona je tiščanje, pa to na polno... Looping, potem pa je že počasi konec...

Tomaž
gal286
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 18 Jan 2013, 17:33

Re: dogfighter

Odgovor Napisal/-a gal286 »

Hvala, Tomaž,mislil sem vzet prazno letalo, dokupit motor,ostalo pa imam na lageru,kaj se potem splača uzet, pa da laufa na 3s,če imata kaj izkušen s tem bi prosil za kakšen odgovor, sicervem da pri prodajalcu vse dobiš ampak za njih je vse dobro... hvala
Uporabniški avatar
mircy
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 11 Apr 2012, 19:05
Kraj: Kranj

Re: dogfighter

Odgovor Napisal/-a mircy »

Mugen MBX7R eco
Mugen MGT7 eco
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: dogfighter

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

gal286 napisal/-a:Hvala, Tomaž,mislil sem vzet prazno letalo, dokupit motor,ostalo pa imam na lageru,kaj se potem splača uzet, pa da laufa na 3s,če imata kaj izkušen s tem bi prosil za kakšen odgovor, sicervem da pri prodajalcu vse dobiš ampak za njih je vse dobro... hvala
Sicer dogfighter ni akrobatsko letalo, ampak je pa izredno zanimiv za letenje. Če boš vzel praznega je super, potem mu daj noter obvezno smer in s tem pridobiš veliko. Recimo potem letenje na nož, pa dolge role. Jaz zelo rad letim s tem modelom, ker se res nadivjaš v zraku. Za pristajati je pa izredno hvaležen, le do konca ga scediš, pa se lepo vsede.
Vsekako priporočam nakup.

Prostora za baterije ni ravno veliko, če imaš lipote več kot 2600, bo res težko noter dobiti.


Alternativa Acromater pa se mi ne zdi najboljša. To je dokaj težak avion, podvozje je čisto zanič, skratka meni ni bil všeč.


Tomaž
gal286
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 18 Jan 2013, 17:33

Re: dogfighter

Odgovor Napisal/-a gal286 »

Tomaž, koliko W ima tvoj motor,kakšne hitrosti doseže, ali gre v vertikalo in podobno,imam namen kupit motor okrog 500w, 2200 3s lipo,vožnje upam za 10min. Hvala za odgovor
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: dogfighter

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Pogon imam Multiplexov. Na enem imam tašibkega, na drugem tamočnega. Pojdi na Multiplexovo stran in preberi podatke o moči motorja.

Po podatkih naj bi bila velika razlika v moči med obema, ampak v praksi pa strašne razlike ni.

Seveda gresta oba v vertikalo. Z lahkoto. Recimo fino je delat loopinge čez celo vidno polje. Seveda preleti vidno polje zelo hitro.

Za pristajat pa potrebuje pokošeno pisto, sicer polomiš propeler. Razen če si ne boš omislil zložljivega propa.

Tomaž
gal286
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 18 Jan 2013, 17:33

Re: dogfighter

Odgovor Napisal/-a gal286 »

Thx
Odgovori

Vrni se na Športna in akrobatska letala