Christen A-1 Huskey

Modeli za počasno in sproščeno letenje
Odgovori
negdo
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 31 Avg 2011, 08:23

Christen A-1 Huskey

Odgovor Napisal/-a negdo »

Nameravam narediti polmaketo omenjenega letala, ki je bil nekoč objavljen v Timu. Načrt sem si povečal na 98 cm razpona kril in ne vem kakšen pogonski sklop naj dam gor. Predvidevam da čim lažji.V mislih imam Emaksov ta rdeči brezkrtačni motorček(29g), 18 A regler ter 2S 800mah lipo baterijo, dva 9 gramska servota za smer in višino. Predvidene teže modela ne poznam, saj sem ga povečal pa tudi original je bil mišljen kot prostoleteči model. Je pa načrt zelo natančen in tudi profil kril se mi zdi kar pravi.mogoče je pogon celo premočan zato prosim da mi svetujete kakšen pogon je pravšen. Lahko je tudi krtačni, vendar ne vem po katerem modelu naj se zgledujem da bi izbral pravega(krtačnega). Skratka, prosim da mi svetujete glede pogonskega sklopa. :roll:
RC rabbit
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 31 Okt 2011, 19:45
Kraj: Zadobrova

Re: Christen A-1 Huskey

Odgovor Napisal/-a RC rabbit »

Če boš prišel na 600 g poletne teže bi moral biti Emax dovolj,bolje malo rezerve,ostalo pa čim lažje.
Na zrak !
negdo
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 31 Avg 2011, 08:23

Re: Christen A-1 Huskey

Odgovor Napisal/-a negdo »

hvala, bom vpošteval ta nasvet.
RC rabbit
Razpravljalec
Prispevkov: 60
Pridružen: 31 Okt 2011, 19:45
Kraj: Zadobrova

Re: Christen A-1 Huskey

Odgovor Napisal/-a RC rabbit »

Če dobro premislim glede opreme , ki jo nameravaš uporabiti,moraš priti pod 500 g,
Sta pa dve verziji tega motorja glede na kv,ne vem katerega imaš. Za 2S lipo bo verjetno ta prav propeler 9x5 ali 9x4,7 če imaš 1530 kv,za 1200kv pa 10x4,7.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 534kv.html
Na zrak !
negdo
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 31 Avg 2011, 08:23

Re: Christen A-1 Huskey

Odgovor Napisal/-a negdo »

no gradnja se je začela samo slikc še ni....odločiu sm se za model iz stiropora ker je to bolj majhen model in je stiroporast bolj odporen. :-({|= :-({|= :-({|= uporabiu sm načrt za letalo iz balze, je naredil sem si šablone iz njega in izrezau trup. ponekod ima zarezice od vroče žice ampak za prvič bo uredu....repke sam izrezal iz 3 mm deprona in okrepil z balzo na pregibu, naredil sem podvozje to pa je za zdaj use. te dni naperavam odrezat krila in nabaviti konponente, tako da bo model po vsej verjetnosti poletel kaj hmalu (kar pa je relativno dejstvo, glede na moje finančno stanje hehe) :roll: :roll:
Odgovori

Vrni se na Parkflyerji in slowflyerji