zjutraj v delavnici.....po kosilu v zraku

Modeli za počasno in sproščeno letenje
Odgovori
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

zjutraj v delavnici.....po kosilu v zraku

Odgovor Napisal/-a lucky »

To kar je opisano spodaj se je dogajalo tri tedne nazaj:)

bila je nedelja in zunaj lepo, mirno, sončno vreme.......dan kot nalašč za letenje. začel sem iskat po delavnici kateri model bi zbasal v avto in kot pravijo, če jih imaš preveč zna bit večji problem kot pa če bi imel samo enega.
kakšnih 20 minut sem brskal po krilih in trupih in kot nalašč ni bilo modela ki bi me "poklical".
malček razočaran nad tem....sem pomislil, jah, saj sem modelar....zakaj pa nebi nekaj na hitro skupaj sestavil...nekaj ki ima res samo osnovne elemente delujočega letala. Tako, da brez pretiranega kompliciranja in smisla za estetiko, ter z pomočjo sekundnega lepila in 2min epoxi je v slabih dveh urah nastalo sledeče (glej slike).

Čeprav ni kaj lep model, no na temu bomo še delali, leti to čudo tako lepo, mirno, počasi, da bi mu skoraj lahko baterije kar med letom zamenjal....

Ker res še nisem dobil bolj enostavnega letala v roke kot tega, sem za poskus dobesedno porinil komando v roke moje drage, ker me je res zanimalo, ali se samo meni zdi, da model leti sam ali je dejansko tako.

No, dekle, ki ni nikoli prej niti primilo komando v roke, je z tem modelm "odletelo" v trenutku....plin sem ji nastavil jaz in ona je najprej samo levo in desno vozila......ter višino malenkost popravljala, v drugem letu je pa znala že plin uporabljat....

no, ta model je eden od tistih očitno rojenih pod srečno zvezdo....in zagotovo bo dobil naslednjika.
Priponke
glider-3.jpg
glider-3.jpg (36.24 KiB) Pogledano 12011 krat
glider-2.jpg
glider-2.jpg (95.08 KiB) Pogledano 12011 krat
glider-1.jpg
glider-1.jpg (64.58 KiB) Pogledano 12011 krat
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

In še eno zanimivo lastnost ima ta model, propeler je samo gor "zašraufan" in se ga lahko bret orodja dol sbame v nekaj sekundah tako, da bi tak model znal tudi bit uporaben na kakšnem pobočju.
Priponke
glider-6.jpg
glider-6.jpg (39.37 KiB) Pogledano 12005 krat
glider-5.jpg
glider-5.jpg (60.36 KiB) Pogledano 12005 krat
glider-4.jpg
glider-4.jpg (60.5 KiB) Pogledano 12005 krat
Uporabniški avatar
pete_
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 01 Apr 2009, 12:50
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a pete_ »

Lušno, zelo posrečen model! Čestitam:)

Lp,

Peter
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

Pa še to morem dodat.....

akumulator sem popolnoma izpraznil in ga napilnil z 100mah. in z takim akumulatorjem sem letel skoraj 5 minut.....ima pa drugače aku 1900mAh.

pa še pod nulo je bilo in je baterija bolj malo od sebe dala.......me res zanima koliko je sposobna tale reč letet z polnim akumulatorjem:)
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

Model je dobil novo "sposojeno" krilo ter podvozje in drug prop...zdaj je treba počakat samo še lepo vreme pa da vidimo kaj pravijo aelerobni:)
Priponke
letalo-6.jpg
letalo-6.jpg (74.94 KiB) Pogledano 11554 krat
letalo-4.jpg
letalo-4.jpg (60.35 KiB) Pogledano 11554 krat
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Takole bi izgledal nahitro narejen ULL ,
samo še Trabanta ali Wartburga rabiš za darovalca organov...
pa dve samokolnici
Lep dan Franc
dolinc
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 30 Jul 2015, 12:42

Re: zjutraj v delavnici.....po kosilu v zraku

Odgovor Napisal/-a dolinc »

Zdravo,

Po tridesetih letih sem se spet lotil modelarstva.
Za začetek sem obnovil mojega starega jadralca, sedaj pa predelujem še motorca, da bo na elektriko.
zanima me tale vaš modelček.
Se da dobit osnovne mere in uporabljeni materiali.

Hvala!
Andrej

[email protected]
Odgovori

Vrni se na Parkflyerji in slowflyerji