Piper panooptikum

Modeli za počasno in sproščeno letenje
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Piper panooptikum

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Tako da še jas malo opišem moje letalce in pokažem slike zadnjega leta.
No tako, dan se je začel tako da sem na hitro že prilepljen nov nos letala narejen iz letalske vezane plošče ( na zadnjem krešu nos totalno razbit). Zdaj je dosti bolj trden. Polepil z izolir trakom in gremo mi do babice. Tam babica kakšen lep avjonček pa gor in dol. Pa jas to malo preverim in gremo v luft. Prvi ovinek in malo poskušanje pristajanja in vidi ti to. Krila samo plosknejo skup. Dobro da sem imel namen pristati.

Slike v naslednjem postu:
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

No obljubljene slike:
Priponke
krilo sem po razmišljanjo na poti domov ugotovil da sem že enkrat prej gledal da je ena rebrav krilu odlepljena in ena palčka strta (kaj še ni ta avion preživel "če bi znal govoriti bi povedal")
krilo sem po razmišljanjo na poti domov ugotovil da sem že enkrat prej gledal da je ena rebrav krilu odlepljena in ena palčka strta (kaj še ni ta avion preživel "če bi znal govoriti bi povedal")
krilo.JPG (62.78 KiB) Pogledano 15728 krat
tako pa potem.JPG
tako pa potem.JPG (52.77 KiB) Pogledano 15728 krat
Tako je izgledalo ko sem prispel do modela (predstavljeno doma ker ni bilo sabo fotoaparata)
Tako je izgledalo ko sem prispel do modela (predstavljeno doma ker ni bilo sabo fotoaparata)
Tako je izgledalo ko sem prišel blizu.JPG (57.65 KiB) Pogledano 15728 krat
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

...
Priponke
in to je moj oz. od letala nov nos narejen iz letalske vezane plošče 1mm in nekaj 2mm (glavno da bo več zdržal)
in to je moj oz. od letala nov nos narejen iz letalske vezane plošče 1mm in nekaj 2mm (glavno da bo več zdržal)
nos.JPG (64.41 KiB) Pogledano 15730 krat
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ja zmeraj bolje prisegam na stiropor in te zadeve. Še tastaro leteče krilo popravim in panooptikumovega spitfajerja sestavim do konca potem pa samo še pence. Tudi mene je dosti časa mikalo vzet tega panooptikumovega piperja pa sem naročil raje kit aeronce. Sedaj čakam da priroma domov in potem ko bo pravi gušt(kakšne zimske urice ali dež) se bom lotil zadevo sestavljat.
Slika
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

ja saj imam v delavnici letečo krilo samo zaj je na vrsti prvo popravilo tega. Nekaj reber in malo balze nič hujšega( proti temu kaj je že bilo)
Npr. krilo se odšpičilo na višini 10m trup pa zabrisalo v tla. #-o
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

No danes sem pokazal malo volje in se kar zapodil v krilo. Na začetku sem krilo slekel do pač potrebe in odstranil treske. Naredil nova rebra in zlepil. Čas je primankoval no pa še najbol pomembno je mankalo, sekundnega mi je zmankalo :x .
Drugače pa slike povedo več:
L.P.Samo
Priponke
P3010521.JPG
P3010521.JPG (74.69 KiB) Pogledano 15555 krat
P3010520.JPG
P3010520.JPG (92.17 KiB) Pogledano 15555 krat
P3010519.JPG
P3010519.JPG (80.08 KiB) Pogledano 15555 krat
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
kanja
Razpravljalec
Prispevkov: 108
Pridružen: 13 Okt 2007, 22:28
Kraj: okolica Lenarta

Odgovor Napisal/-a kanja »

...še en piper na "klasičen pogon", pred kratkim je bil tudi popravljen zaradi strmoglavljenja (trup se je razpolovil pri sprednjem rebru) in sedaj spet leti, ampak mi ni žal ker je tako "krhke konstrukcije" mam občutek večje odgovornosti (kje bom pristal, kako, v kašnem vetru bom šel letet, da ne bo spet trsk) :lol: , samo lepo ga zrihtaj pa bo (pa nimam problemov z ploskanjem kril, sicer sem drugi lastnik...)
Priponke
piper_panoptikum1.jpg
piper_panoptikum1.jpg (78.77 KiB) Pogledano 15415 krat
zakon je vse, kar leti po zraku
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljen vidim da maš lepo narejenega piperja. Res je problen zelo krhke konstrukcije zato sem naredil nos iz vezaneplošče. Glede ploskanja kril se je krilo poškodovalo ob strmoglavljenju. Zalepil sem jih ampak nisem videl da je bilo v notranjosti odlepleno rebro zato se mi je to zgodilo.
Sem tudi 2. lastnik.
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Nejckuki
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 09 Okt 2007, 13:59
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Nejckuki »

Moj Piper pa se ravno gradi. To bo moje prvo letalo, ki ga bom sam zgradil. Meni je to letalo zelo všeč. Pri tem Piperju res, da ni takih detajlov kot pri kakšni maketi ampak za začetek je čisto v redu. Upam, da pri meni ne bo takega ploskanja kril, ker bo gor brezkrtačnik, pa mogoče bo celo malo težji. Se mi krila zdijo kar malo švoh, ampak upam, da se mi samo zdi.
LP Nejc Kukenberger
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Krila komot zdržijo BK motor (preizkušeno).Moj Piper je dal že dosti skozi pa še zmeraj drži.Je pa pametno nos ojačati če boš uporabljal BK (pri prenovi mojega sem zgornji del nosu naredil iz 4mm VP).Model bo najmanj 40g lažji (moj jih ima 450g).Drugače je pa panoptikov Piper res dober model.Model lepo jadra (sem z eno 850mAh baterijo bil skoraj eno uro v zraku),krila sicer zgledajo bolj švoh ampak so OK.Edino pri večji hitrosti je možno da krila malce gor in dol nihajo (pa še to ga je treba fajn tiščat).V glavnem super model :)
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Nejckuki
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 09 Okt 2007, 13:59
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Nejckuki »

Hja, za ojačitev bom malo počakal. <-beri Saj še sestavljen ni!! :lol:
Pa leti ta Piper počasi umirjeno, ali je v zraku ob rahlem vertiču kar živahen?
LP Nejc Kukenberger
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Ojačitev je treba narediti med sestavljanjem :wink: Leti lepo stabilno počasi.Tudi v vetru gre, vendar je potem malo bolj živahno (sploh če imaš velike odklone) :wink: Je pa to bolj od pilota odvisno kot pa od modela :wink:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni.
Glede ojačitve teh kril ni potrebe so močna pri mojih se je zgodilo to da so bile že nekoč lepljene in strto rebro v notranjosti odprejšnjega kreša in je se samo zložilo.
Nejcuki: Če še nisi naredil nosu ti priporočam da ga narediš iz letalske vezane plošče(glej sliko)
No nekaj slik:
Priponke
P3070524.JPG
P3070524.JPG (52.29 KiB) Pogledano 10554 krat
P3070523.JPG
P3070523.JPG (59.2 KiB) Pogledano 10554 krat
P3070522.JPG
P3070522.JPG (36.94 KiB) Pogledano 10554 krat
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

....
Priponke
P3070525.JPG
P3070525.JPG (42.2 KiB) Pogledano 10554 krat
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Sokek
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 29 Dec 2007, 19:58

Odgovor Napisal/-a Sokek »

Čestitam lepo popravilo. :D :D

en hribček bom kupil bom travco kosil....
moj avjonček bom popravil bom z njim tam letel,
bom spet ga zabrisal v kandelaber,
bom spet moj avjoček skup lepil in šel z njim letet.....
Hehe ta pa je carska 8) 8)
Lp Dominik
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Ja no prvi let ko še res nisem znal leteti prvo kaj ješlo sem ga zabrisal v kandelaber.
2.let pokašem malo kolegu kako to leti pa se krila odkapčajo na cca 10m in trup strmoglavi....ups prevelike luknje za šraufe
3. let kažem sosedu kako to gre in ga parkiram direkt na drevo (eno drevo sredi travnika ki jo je oče prejšnji mesec podrl :lol: )
4. let probam malo in ga parkiram na domačo streho
.
.
.
No so bili mezmes tudi lep vzlet in lep pristanek kar mi je tudi uspelo nato pa sedaj to
9. let krila..
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Pozdrav, tukaj je še slikca mojega trupeka, še brez povezav, piper pa je danes tudi uspešno poletel... Sicer ker sem jaz pač jaz in vedno nekaj nekam založim sem seveda kot naročeno nekam dal podvozje in bogsigavedi kje je :oops: :oops: ... Tako da sem uporabil kar eno staro podvozje...
Teža RTF nimam pojma
Motor: welgard 22-12-13
regler hobbywing 18A
Servoti 4* kitajac :D
Baterije: Kokam 640 mAh 3s in Flightpower evolite 800mAh 3s
Model BP naredi luping... Role nisem probaval...ima lepo, počasno minimalko in zato prav lepo pristane!
Slikic današnega letenja ni... Kot rečeno pa prilagam samo slikico trupa izpred 3 dni!
LP
Slika
Slika

P.S. še ostali pokažite svoje piperčke :D
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Lepo si ga naredil =D>
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

No do danes se je lepilo kar fajn posušilo in sem zlepil še ostale dele ki jih včeraj ravno nisem mogel.
Kot že vidno v malih oglasih iščem kos te rdeče prozorne folije ker je malo strgana. Ne rabim veliko kakšnem 1m2. Če ima kdo mi naj lepo prosim sporoči na zs.
L.P.Samo
Priponke
Provizoriš pokrito z folijo
Provizoriš pokrito z folijo
P3080526.JPG (60.07 KiB) Pogledano 10428 krat
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Nejckuki
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 09 Okt 2007, 13:59
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Nejckuki »

štajerc napisal/-a:Ja no prvi let ko še res nisem znal leteti prvo kaj ješlo sem ga zabrisal v kandelaber.
2.let pokašem malo kolegu kako to leti pa se krila odkapčajo na cca 10m in trup strmoglavi....ups prevelike luknje za šraufe
3. let kažem sosedu kako to gre in ga parkiram direkt na drevo (eno drevo sredi travnika ki jo je oče prejšnji mesec podrl )
4. let probam malo in ga parkiram na domačo streho
.
.
.
No so bili mezmes tudi lep vzlet in lep pristanek kar mi je tudi uspelo nato pa sedaj to
9. let krila..
L.P.Samo
Ja ojačitev bi bila pametna ampak problem je v tem, da še nisem izkušen v sestavljanju letal. Leteti že znam, mislim, vsaj obvladam tiste najbolj začetniške osnove, imam že dve letali, Rocky-a in tudi Cessno 182, na simulatorju pa že znam tudi kakšno akrobatsko figuro. Hoovering mi gre brez problema, harier tudi, harier roll se učim. Kar pa se tiče mirnega letenja imam pa probleme. :lol: Ko se trudim leteti čimbolj mirno, me zasrbijo prsti in ne zdržim več kot dvajset sekund brez akrobacij. Tako, da neko osnovno podlago imam in ne bom (upam) razbil modela iz prve. Če pa bo potrebno izdelati 2. nos, pa bom uporabil letalsko ploščo.
LP Nejc Kukenberger
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Predvsem, fantje, letite za lastno veselje in ne za sosede in prijatelje. To boste delali, ko boste leteli na mitingih :)

Kadar letimo za to, da pokažemo kaj znamo, ne opazimo tanke meje med svojim znanjem in neznanjem. Ko jo prekoračimo, ne znamo rešiti modela pred polomom.

Zato, lepo po majhnih korakih zanesljivo naprej.
Nejckuki
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 09 Okt 2007, 13:59
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a Nejckuki »

Mitja, (če vas lahko tako kličem) imate prav. Na tak način sem razbil Rocky-a. Sicer se nisem hotel postavljati ampak vznemirjenje in navdušenost sta mi zameglila presojo in napačno sem ocenil razdaljo med mano in letalom pa je naredilo bumf in model se je skotalil z drevesa na tla. Zato bom drugič letel raje malo mirneje kot pa razbil model.
LP Nejc Kukenberger
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Na napakah se učimo :wink:
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

štajerc napisal/-a:Na napakah se učimo :wink:
Samo, zakaj, če ni treba.
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

No tako pa je prišla folija na vrsto. Prvo peglanje zaj pa še samo fali vroči fen. Potem pa bo.
P.S.Ultralajt: Na to pa ti več nevem odgovoriti
Slike:
Priponke
P3100541.JPG
P3100541.JPG (87.14 KiB) Pogledano 10527 krat
P3100542.JPG
P3100542.JPG (74.17 KiB) Pogledano 10527 krat
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Odgovori

Vrni se na Parkflyerji in slowflyerji