Kakšen slow ali park fly model naj kupim?

Modeli za počasno in sproščeno letenje
Odgovori
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Kakšen slow ali park fly model naj kupim?

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Pozdravljeni!

Iščem kašen primeren slow ali park fly model.Trenutno letim piperja od panoptikuma.Ampak to ni to.Namen imam predvsem leteti na manjših travnikih.Model mora biti čim bolj kompakten oz. se mora na čim več delov demontirati ,saj ga mislim vzeti s sabo na pohode.Model mora biti ARF ali ARC.Razpetina naj bo maks. 1m.Model ne sme biti preveč očutljiv na poškodbe.Model naj bo lahek in čim bolj počasen.Seveda mora biti elektro (lahko je krtačar ali BK).Krmiljen naj bo po obratih motorja,višini,smeri lahko tudi po nagibu.Všeč mi je predvsem model "buterfly" a ne vem če se ga ,da kupiti.Gledal sem tudi model "firebird" (http://modelar.si/1shoc.htm),vendar model ni ravno to kar jaz razumem pod parkflyer.Cena naj bo pod 100€

Prosim za kakršen koli nasvet [-o<
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
s5mar
Tekmovalec
Prispevkov: 217
Pridružen: 02 Dec 2006, 09:54
Kraj: Tolmin

Odgovor Napisal/-a s5mar »

Naredi leteče krilo z debelim profilom in močnim motorjem. Krila se zložijo pri razponu 1200mm na 600 mm.

So lahka, neuničljiva, okretna in lahko tudi jadraš z njimi...pobočno.

Na tvojem mestu bi pomanjšal Arrow-a (profil ne nekaj podobnega kot NACA ne?)
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Leteče krilo sem tudi že imel v mislih.Sam moram sprva narediti žago za stiropor.Motor zanj se mi pa tudi doma valja :roll:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

andrej007 napisal/-a:Nov modelarski forum: http://www.rv-modeli-letal.mojforum.si
Ali odgovorov ne najdeš na svojem forumu? :wink:
Odgovori

Vrni se na Parkflyerji in slowflyerji