A-10 Warthog

Modeli s turbinskim pogonom (jet, pulzo jet, ducted fan & elektro)
Odgovori
tmrt
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 03 Jul 2009, 13:53
Kraj: Ljubljana

A-10 Warthog

Odgovor Napisal/-a tmrt »

Prejšnje teme so postavile zelo visok nivo te podsekcije. Kljub temu bom podal kratko poročilo o svojem ponovnem eksperimentiranju z bolj "budget" varianto A-10 Warthog v samogradnji, da nekoliko poživim podsekcijo.

Včeraj sem v luft spravil na novo opremljeno polmaketo A-10 Warthog (http://complex.ijs.si/tmertelj/rc.htm), ki sem jo zgradil še v obdobju pogonskih celic NiCd. Opremil sem jo s poceni puhalniki DF70-28XL od aeorc, ki se jih dobi v HK, in dvema paketoma LiPo 3S 3200 mAh (Wellpower). Vsak od puhalnikov vleče na tleh okoli 40A na 3S, kar je okoli 800 W električne moči. Model ima precej preko 2 kg. Z razpoložljivo močjo leti solidno in glasno, imel pa sem kar nekaj težav pri vzletu. Zaradi majhnih koles in trave na pisti model ne razvije hitrosti za spodobno rotacijo. Vzletanje se posreči le, kadar zaradi neravnin na pisti prednje kolo slučajno odskoči. Bom moral nabaviti večja kolesa.
Priponke
DSC05721.JPG
DSC05721.JPG (196.2 KiB) Pogledano 1862 krat
DSC05719.JPG
DSC05719.JPG (185.87 KiB) Pogledano 1862 krat
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: A-10 Warthog

Odgovor Napisal/-a raktivec »

tmrt napisal/-a:Bom moral nabaviti večja kolesa.
Kaj pa met iz roke ali frača? v zraku bo lepši in hitrejši brez koles.
lp
Sašo
tmrt
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 03 Jul 2009, 13:53
Kraj: Ljubljana

Re: A-10 Warthog

Odgovor Napisal/-a tmrt »

Žal konstrukcija repa ni primerna za pristanke na trebuhu. Glede na to, da model ni polna maketa me tudi kolesa toliko ne motijo.
Odgovori

Vrni se na Jet modeli