Kakšen EDF unit za Mirage 2000B?

Modeli s turbinskim pogonom (jet, pulzo jet, ducted fan & elektro)
Odgovori
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Kakšen EDF unit za Mirage 2000B?

Odgovor Napisal/-a monday »

Pozdravljeni!

Namen imam narediti EDF model klasične gradnje. Sicer se še odločam katerega točno se bom lotil, toda dobil sem tudi načrt za Mirage 2000B. Gre za manjšo verzijo, ki jo je zrisal Philip Noel. Na njegovi strani tega načrta sploh ni omenjenega. So pa omenjene večje verzije tega letala.
Torej... Zanima me kakšen EDF bi pasal v tak model. V originalu naj bi ga poganjal RK720 z cca 4ccm metanolarjem. V trupu je prostora za max 90mm enoto.
Model ima čez krila 736mm, dolg je 1066mm in izgotovljen naj bi tehtal nekje med 1300g in 1500g.
Cena pogona naj bo nekje v razumljivih mejah, ker nočem zapraviti 700+ eur za pogon tega modela (SchĂĽbeler and company :lol: ).

LP
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

- motor 2W20
- Impeler HET ali Minifan od Wemoteca, HET je malce hujši!
- 4s 3200 H5 Kokam ali podoben aku
- vsaj 65A regler

Vse od sesalnega kanala do izpuha moraš prilagodit 69 mm impelerju, drugače bo en šmorn.

80 ali 90 mm impeler bo prinesel vsaj 1,8 kg končne mase.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

Hvala!

Torej 70mm impeler bi bil najprimernejši. Zdelo se mi je, da bi bil 90mm malo velik, toda nisem bil prepričan.

Torej... To pomeni tudi zmanjševanje vstopnih kanalov, da imata skupno površino takšno kot (zdaj manjši) impeler? Isto potem seveda z izstopnim kanalom...?

LP
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Poglej malo na Schuebelerjevi ali Wemotecovi spletni strani in napravi kot piše.
lp
Sašo
Odgovori

Vrni se na Jet modeli