F-16

Modeli s turbinskim pogonom (jet, pulzo jet, ducted fan & elektro)
shedowslo
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Feb 2007, 18:06
Kraj: duplje

Odgovor Napisal/-a shedowslo »

bi mi lahko gdo poslal nacrte za f-16




lahko tudi placam
modelarček
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 07 Apr 2007, 18:48

Odgovor Napisal/-a modelarček »

Bom kar tukaj vprašal, da ne bom drugje svinjov. :)
Zanima me pa kako se EPOX smola (za stiropor) obnese na STIRODUR-ju??
Epox smola ima priložen trdilec,...

L.P.-(epox smola je namenjena za F-16) :D
Uporabniški avatar
Boško
Tekmovalec
Prispevkov: 226
Pridružen: 02 Okt 2006, 10:22
Kraj: Rakek

Odgovor Napisal/-a Boško »

več ali manj vse penaste materijale (depron,stirodur,styropor,...)lepimo z epoxy lepilom :D

drugače pa lahko poskusiš na kakšne manjšem koščku

enako je z barvami-raje prej stestiraš na manjšem koščku da vidiš kaj se zgodi če ne se pa pol lahko sam #-o

drugače pa obstaja tudi Styro CA lepilo(sekundno) vem da ga majo v Mibo skozi na zalogi(stestirano super zadeva če pa še aktivator uporabiš pa sploh)

Lp Boštjan
LP Boštjan

Vsako tele ima svoje veselje!
j3rn3j
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 16 Sep 2006, 20:55
Kraj: okolica Ptuja

Odgovor Napisal/-a j3rn3j »

Zanima me če ima kdo načrt v računalniški obliki ali če ga je možno kje potegnti dol?

Že v naprej hvala
Jernej
Slika
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Zadnje čase zelo malo prebiram forum, tako, da me je na debato spomnil kolega. Grega, hvala.
Načrt za F16 v elektronski obliki lahko dobite pri meni, samo vaš mail mi pošljite. Če pa želite zvedeti še kaj več o modelu pa poglejte na
Ta model je bil kot nekakšen prototip, ki se je odlično izkazal. Želja je bila, da model poganja motor speed 600, nato pa sem vanj vgradil brezkrtačni motor Robbe Roxxy 3536 in eliso 11x7. Zadeva je letela ko hudič. Na žalost ali na srečo sem model prodal. Pred prodajo, pa sem posnel še filmček, ki še čaka na montažo in bo objavljen na moji strani www.modelarstvo.si.
Pravkar pa se ukvarjam z novo obliko F16, ki bo prav tako iz stiropora in enake velikosti. Razlika od prejšnje verzije je, da je model sestavljen iz 3x več delov in zato bolj scale varianta. Poskušal sem poenostaviti gradnjo in obenem posneti čim več detajlov. Višinski stabilizator je dobil negativni V lom, vstopnik zraka je prave oblike, prostor v trupu je večji, kar je posledica nekoliko večjega preseka trupa. Skratka, oblika je dokaj posneta po pravem letalu. Za pogon bo uporabljal lahko brezkrtačnika ali pa metanolarja. Krmiljen bo s štirimi servoti, ideja pa je narediti tudi spremenljiv kot motorja.
Model bo v celoti prekrit s pak papirjem, na katerega bom z rezalnikom narisal vse kroje in detajle. Skratka, obeta se dober model.
Upam, da bo zima mrzla in mokra, da bo čas za realizacijo modela.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Na naslovu viewtopic.php?p=173320#173320 poteka prikaz gradnje novega modela F16.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Odgovori

Vrni se na Jet modeli