F-16

Modeli s turbinskim pogonom (jet, pulzo jet, ducted fan & elektro)
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

V Unitedhobbies dobiš 1,6kg serve HXT900 za 3,49 USD.

Naročiš jih 5 in plašač še 3 USD poštnine. Carine pa ni, ker je pod 22EUR.

Torej te vse skupaj pride 15 EUR in imaš 5 zelo dobrih servov po 3 EUR na kos.

Lp, Gorazd
modelarček
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 07 Apr 2007, 18:48

Odgovor Napisal/-a modelarček »

Super! :D =D>
A imaš mogoče kakšne izkušne s temi servoti?

L.P.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

GorazdK napisal/-a: Torej te vse skupaj pride 15 EUR in imaš 5 zelo dobrih servov po 3 EUR na kos.

Ne zavajaj okrog kvalitete!!! Slika Ta servo te velikosti in te moči ne more biti ZELO DOBER. Ni zanesljiv, nima nobenega krogličnega ležaja, zračnost je precejšna in podobno! Na splošno to ni servo, ki bi bil primeren za kaj drugega kot lahek in poceni depronar, ki mu ni škode, če ga krešneš. Malce preberi kaj se je o takih servotih pisalo na tem forumu pred letom in pol ali dvemi.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
jokeR
Tekmovalec
Prispevkov: 405
Pridružen: 23 Jan 2006, 19:34
Kraj: petrovče

Odgovor Napisal/-a jokeR »

Ti HXT900 servi so zelo dobri, podobni HS55 kvaliteta nič ne šepa! saj moji :lol:
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Misli si kar si hočeš.
Očitno je ZELO DOBRA KVALITETA precej raztegljiv pojem. HS55 so malce bolj zanesljivi od teh azijskih "amijev", ampak so nizkocenovni šrot, ki se razleti ob prvem tršem pristanku! Soliden Hitecov servo te velikosti je npr. HS 65 MG ali HS 56 HB ali pa Protechov 109B, dobri servoti te velikosti pa sodijo v povsem drug razred, ki se šele prične npr. z Robbe S3154...

Varčevanje pri servotih se lahko zelo drago maščuje. Že en uničen dober aku stane nekajkrat več kot pa je razlika med ceno petih cenenih "zelo dobrih" in petih solidnih servotov. Vsaj po mojih izkušnjah je totalna neumnost uporabljat ali celo propagirat cenene servote, ker hitro odpovedo.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Servo pod 5k(še po tastarem) :lol: , ni za drugega kot za modele iz deprona...kaj hmalu boste ugotovili. Večini jih ima lufte, kot je že reaktivc omenil nimajo ležajev..., še najbolj kar me moti je pa da trzajo in to takrat kadar je najmanj potrebno :evil:

lp 8)
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
jokeR
Tekmovalec
Prispevkov: 405
Pridružen: 23 Jan 2006, 19:34
Kraj: petrovče

Odgovor Napisal/-a jokeR »

@raktivec

mišljeno je tako za kakšnega šokija, teliya... in podobne stvari! Niti podrazno v dražje modele.
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

Vsaj na tistih štirih, ki jih imam jaz, nisem uspel opaziti kakšne opazne zračnosti ali trzanja. Res pa je, da niso preveč obremenjeni :-)

Zavedati pa se morate, da obstajata dve varianti HXT900. Ena je za domači, kitajski, trg, in druga je izvozna. Na ebayu se običajno prodaja kitajska varijanta, ki je še malo cenejša in mnogo slabše kakovosti.

Za ta F-16 bi bili ti HXTji verjetno čisto dovolj dobri.

Lp, Gorazd
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

GorazdK napisal/-a:Zavedati pa se morate, da obstajata dve varianti HXT900. Ena je za domači, kitajski, trg, in druga je izvozna.


In doma na Kitajskem je toliko modelarstva, da pridejo ceneje skozi z dvema serijama različne kvalitete? Slika
lp
Sašo
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

Glede na to, da je Kitajcev, Tajvancev, Indijcev, Vietnamcev, Korejcev... kar nekaj več, kot evropejcev in američanov skupaj, se ni bati za trg. Vsaka stotinka centa šteje pri masovni proizvodnji :-)

LP, Gorazd
Uporabniški avatar
Letme
Tekmovalec
Prispevkov: 449
Pridružen: 17 Nov 2004, 11:49
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Letme »

Kako si pa preverjal zračnost Gorazd? Načeloma se te stvari vidijo pri večjih obrmenitveh, kar pa zavoji z F-16 ki gre domnevno v vertikalo vsekakor so. Najslabše je šparati na materialu ala: oddajnik, sprejemnik, servo, baterija, ki je tako ali pa tako za več modelov in večkratno uporabo. Sam imam še zmeraj oddajnik FC-16, pripadajoči sprejemnik (ki je preživel že precej crashov - med drugim navpično v zemljo z 300m, čez gozdni pas, ipd.) ter vse 3 orignalne servote, ki delujejo BP. Stvar je v tistih časih imela svojo ceno in tudi sedaj, po hja kar kaksnih 7-8 letih še zmeraj deluje kot se spodobi

Sam sem drago plačal izkušnjo z poceni NiMh celicami, ki sem jih nekoč dobil skoraj zastonj, pa ni dolgo trajalo, ko je letalo v zraku popolnoma otrpnilo pri prvem poletu dneva (in ne, celice niso ležale in so bile polne pri vzletu). Aja pa še to: reklamacij na celice ne sprejemajo :P


Precej je bilo napisanega že o vsej tej stvari in vsak ima svoje mnenje, vendar tisti, ki sami naredimo model imamo najbrž do njega močnejšo čustveno navezanost kakor nekdo, ki ga kupi, prekrije in leti (depron sistem, ali pa če ti stiropor nareže nekdo drug). Sam pri svojem crashu F-16 nisem občutil nič - ko pa se je razbil Telstar, se mi je pa srce paralo (to je pač odgovor raktivcu, za katerega se ve, da je nekaj modelov celo naredil:P)
Ko naredim letalo, začnem leteti. Potem letim in razbijem letalo. Po tem sistemu pač nikoli ne pridem do tekem :(
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

Tud jst sm pikiral kake 2 mesca nazaj f-16 direkt dol h rktom in to na polhen gas.Sploh pomislis ne na drugo kot samo "kje je prekleti mekol zdej" :lol:
o_O
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

carcar napisal/-a:Servo pod 5k(še po tastarem) :lol: , ni za drugega kot za modele iz deprona...kaj hmalu boste ugotovili. Večini jih ima lufte, kot je že reaktivc omenil nimajo ležajev..., še najbolj kar me moti je pa da trzajo in to takrat kadar je najmanj potrebno :evil:

lp 8)
GWS servomotorji imajo načeloma ležaje in zelo zelo majhno zračnost. Cena pa 12€. Sam Imam Najraje imam Naro +FH-BB, ki je zelo hiter in močan servo. Z njimi letim že kar nekaj časa in do sedaj ni še noben pokazal znakov utrujenosti ali obrabe. Vedno se lepo vračajo v neutralo, ne trzajo, zračnost pa enaka kot pri Futabi 3107...
Sicer pa si jih Aleš videl na delu...tako da....
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

Če je kdo od izkušenih letalcev pripravljen stestirati HTX900 servo, ga rade volje posodim. Kakšna real-life izkušnja bi nam na forumu prav prišla.
Za mojo uporabo v Mini Piperju bodo povsem dobri :-)

Sem pa malo pogledal, koliko bi stal setup za recimo depronkota ali morda combat.

Servo HTX900 po $3,49 (9g) x 3 = 10,47
Sprejemnik Corona RS610 Single Conv. 6Ch. $13,95 (0g)
Kristal $2,75 (1g)
Poštnina $3,00

Skupaj: $30,17 ali 22 EUR
Carine ni :-)

Pa še ostane 72 gramov v paketu za kakšen normalni servo :-)

Lp, Gorazd
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jst imam 2 ta servomotorja na frišno. Imam ju pa namen uporabiti za elektro kombat (tisto depron verzijo, da se bomo bolj smejali) palahko podam kak komentar na njih. Kolikor sem si jih ogledal, so za ta dnar odlični, všeč mi je to, da je luknja za pritrditev zelo majhna, tako da ne ujide vijak čez, kot se to dogaja pri ostalih servomotorjih te velikosti. Tut samo ohišje izgleda lepo, mogoče so edino zobniki malo preveč namazani.
modelarček
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 07 Apr 2007, 18:48

Odgovor Napisal/-a modelarček »

No, gremo še malo na F-16... :)
Pred kratkim sem dobil idejo, da bi tega lovca malo pomanjšal...
Priredil bi ga za pogon speed 400 ali ustrezen brezkrtačnik... :D
V načrtu je treba dele povečati za 200%, se pravi 2-krat,..pa me zanima
kaj menite, da bi dele povečal za 140%?? :roll:
V takšni velikosti naj bi imelo letalo take lastnosti:
-dolžina cca. 102cm
-širina cca. 88cm
-teža cca. 687 (se pravi približno 680g, raje malce manj)... 8)
-krilna obremenitev enaka (35g/dm2)
-površina cca. 19.6dm2
-...
Če bi model povečal za 140% me skrbi pogon- je precej "švoh", kake 100g potiska (speed 400)
Sploh če pogledam easy-ja kako počas leze v veter (sicer ima krilno obremenitev 28g/dm2)
Skrbi me pred vsem to, če bodo v modelu te komponente, bo medel komaj znašal 500g...:( :(
...in ga bo tako odnesel vsak vetrič, pa še počasen bo!! :-?

Če pa pomisliš enostavno, na prve stvari pa je še bolje, da ima
manjšo krilno obremenitev zaradi takega "švoh" motorja in posledično
slabega potiska... :wink: :D =D> :D :D :) :o


L.P.-kaj mi svetujete?? :roll: ...bo vredu?? :D
Uporabniški avatar
JG
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 02 Nov 2006, 14:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a JG »

GĂĽnter 4,9 x 4,3 s 7 mimi celicami 272 g potiska pri 13 930 rpm in porabi 11,9 A doseže najvišjo hitrost 91 km/h tole sm v eni tabeli razbrov je so pa podatki s premax 400 6,0 V

Poglej težo multiplexovega microjeta na 400 ma pri razponu 65 cm 450g RTR
LP Jan
modelarček
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 07 Apr 2007, 18:48

Odgovor Napisal/-a modelarček »

Jao, potem bo pa povečava za 140% vredu!! :D :D :jumpjump: :D/
Potem se bom pa kar lotil stvari-jutri šablon...
Bom objavu potek dela, kako napredujem...samo, da dobim povečavo :)

L.P.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Če ga že misliš povečat, mu vsaj privošči boljši motor. Speed 400 ne bo kos nalogi. Vzemi kak BK kot je recimo Turborix 1000rpm/v 222w D2836, cena z poštnino pride okoli 22€, regulator zanj pa tudi nekje 20€ (Welgard 25A ali 40A), Za eliso pa vzemi 10x7 ali 11x8 zložljivo (Aeronaut ali Graupner). Sam sem na 11x8" Aeronautu izmeril 7800 obr/min, kar da nekje 1450g potiska na 3S X-power 2300mAh celicah, kar bo več kot dovolj za kako vertikalco in hitri prelet. V kolikor boš normalno letel, boš z njim vsaj 10 min v zraku (sam sem ponavadi 15min v zraku z 3D modelom, ki ima ta pogon).
Glede na to, da bo predvidevaš vzletno maso okoli 700g, ti bo model s tem pogonom vzletel z tal po nekje 5m direktno v vertikalo.
modelarček
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 07 Apr 2007, 18:48

Odgovor Napisal/-a modelarček »

Hvala za svetovanje motorja-res super potisk 1450g!! =D>
Ampak si me žal narobe razumel-model je v bistvu pomanjšan!!
Šablone za ta model je treba povečat 2-krat, jaz pa bi jih samo 1,4-krat 8)
V povečavi 2-krat je mišljen motor speed 600 (seveda je še bolje
brezkrtačnik)...ampaj jaz bi sedaj rad naredil na speed 400-ker imam že vse
komponente: motor, regler, ustrezne baterije...

L.P. :D
Zadnjič spremenil modelarček, dne 17 Maj 2007, 06:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

strup je v mejhnih flaškah :wink: :lol:
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

modelarček napisal/-a:Hvala za svetovanje motorja-res super potisk 1450g!! =D>
Ampak si me žal narobe razumel-model je v bistvu pomanjšan!!
Šablone za ta model je treba povečat 2-krat, jaz pa bi jih samo 1,4-krat 8)
V povečavi 2-krat je mišljen motor speed 600 (seveda je še bolje
brezkrtačnik)...ampaj jaz bi sedaj rad naredil na speed 400-ker imam že vse
komponente: motor, regler, ustrezne baterije...sej če sem odkrit bo ta
model bolj poskusni zajček-kako model leti...
Čez čas pa nameravam naredit ta model v original velikosti ali celo
večji-kar je veliko verjetno.. -takrat pa brez skrbi mu bom privoščil in
namontiral še kaj dosti več,.. 8)

L.P.-p.s.(naredit ga nameravam tudi zato, da se ga navadim...)
Ja in...
Motor ima enako maso kot speed 400, tako, da ne boš imel nobenih problemov zaradi mase modela. Če te je strah letet pri polnem gasu, omeji hod, pa bo šlo bolj "polahko". Če cenovno primerjaš tvoj in moj pogon, je razlika je minimalna, razlika v zmogljivosti pa ogromna.
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

in v cemu je smisel pomansat ?
o_O
Uporabniški avatar
JG
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 02 Nov 2006, 14:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a JG »

ja da bo izkoristu komponente k jih ma
LP Jan
modelarček
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 07 Apr 2007, 18:48

Odgovor Napisal/-a modelarček »

hmmm :-k
Zdej pa res ne vem a bi kr v ta model namontiral brezkrtačarja...
Najprej bom naredil model, bom že potem razmišljal o pogonu... :D
Morda ni slaba ideja, da bi tale pomanjšan model dobil kar en "fejst"
pogon, da bo letel "ko sneta skira"...

L.P.-kmalu sledijo slike,... :D
Odgovori

Vrni se na Jet modeli