Alfa Model F-86 SABRE

Modeli s turbinskim pogonom (jet, pulzo jet, ducted fan & elektro)
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

nekaj časa nič...a se le dogaja! Model sem stehtal z vsemi drobnarijami in kaže da bona koncu okoli 480g (to je tudi priporočena max. teža modela).
Modelu sem nadel tudi nalepke in sicer po postopku, ki je bil omenjen v sosednjem postu o Alfa modelih.
Uporabil sem modri Taft lak za lase in sicer sem poškropil pred in po leplenju nalepk! Moram priznati da brez tafta nalepke nič ne držijo!

Nabavil pa sem tudi že nove lipote in sicer EVO 1500 3S1P in teže 122g!

potrebno je še sestaviti impeler v model in mizico za servote ter ves štrom!
Tako da upam konec tedna na krstni let!

Kako se vam zdi dizajn? :wink:
Priponke
P1030259.jpg
P1030259.jpg (57.95 KiB) Pogledano 5243 krat
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

neki me net jeb. tako da moram pač tkole še eno slikco pripet
Priponke
P1030260.jpg
P1030260.jpg (56.83 KiB) Pogledano 5241 krat
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
strmoglavec
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 09 Sep 2006, 11:01
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a strmoglavec »

Mene pa zanima , kako si naredil da se bovden za višino ne zvija po trupu ?
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

zadevo sem rešil na preprost način z izoler trakom :wink:
zadeva dela BP :D/
Priponke
P1030262.jpg
P1030262.jpg (35.7 KiB) Pogledano 5041 krat
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
strmoglavec
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 09 Sep 2006, 11:01
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a strmoglavec »

Hvala :P
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

Naj povem da se je kooončno zgodil krstni let!

Nad modelom sem navdušen, leti popolnoma neproblematično, všeč mi je tudi ker lahko leti zelo hitro in pa tudi počasi!

Sam met z roke, ki ga je opravil (na forumu znan kot Legenda) Uroš je bil neproblematičen v samem nadaljevanju leta pa nisem potreboval nobenih klikov trimerja!

Težišče sem nastavil 14 cm za sprednjim robom krila, vzletna masa modela pa je 547g kar je več kot sem pričakoval! (priporočeno je 480g).

Glede set up-a sem zadovoljen, čeprav se neskončno pod oblake ni zmožen povzpeti!

Glede zaključka nisem ravno zadovoljen saj je dobil model rahle borbne rane, ki pa se bojo tekom tedna sanirale in drugi vikend pričakujem ponovni štart!

Mogoče bo k samem čveku dodal še kaj Legenda!
Priponke
taprau fajtr!
taprau fajtr!
IMG_1163.jpg (16.15 KiB) Pogledano 5220 krat
med letom
med letom
IMG_1162.jpg (18.89 KiB) Pogledano 5220 krat
pred poletom
pred poletom
IMG_1159.jpg (95.2 KiB) Pogledano 5220 krat
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

Tole pa je praska #-o #-o #-o ...*ebi ga se dogaja :lol:
Priponke
takole je ko fašeš "kroše" udarec
takole je ko fašeš "kroše" udarec
IMG_1165.jpg (62.85 KiB) Pogledano 5217 krat
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

naj povem da so nastali trije novi nosovi za sabreta (jih poslikam kasneje) in pa nastalo je tole ...

http://video.google.com/videoplay?docid ... 5938216713
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

nov nos v grobem
Priponke
P1030272.jpg
P1030272.jpg (49.51 KiB) Pogledano 4960 krat
P1030271.jpg
P1030271.jpg (46.33 KiB) Pogledano 4960 krat
P1030270.jpg
P1030270.jpg (44.44 KiB) Pogledano 4960 krat
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

No tudi danes smo leteli in moram reči, da se čedalje bol navezujem na impelerje. Naj povem, da pričakujem nov pogon, ampak o tem kasneje!

Zanima me še to če temo sploh kdo spremlja, kajti če ne bom prenehal z objavami :wink:

še en video...

http://www.youtube.com/watch?v=L-w4lK6DbqA
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

Jaz spremljam ker mi je zanimiv model, sem ga namreč videl pri kolegu na pisti, drugače pa trenutno zahajam v impelerske vode. Več o tem v kaki drugi temi, če mi seveda uspe projekt :)
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Tile mini impelerji so odličen, poceni vstop v impelerske vode. V nadaljevanju navdušenim nad hitrostjo predlagam počasen prehod na 70 mm turbince, kjer je ponudba najbolj pestra, model je že dovolj velik, da vidiš kam leti pri 250 km/h, obenem pa dovolj majhen, da ti ne izsuši denarnice.
lp
Sašo
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

truplo napisal/-a: Zanima me še to če temo sploh kdo spremlja, kajti če ne bom prenehal z objavami :wink:
:o Saj je že prek 5000 ogledov!
Uporabniški avatar
Marko1
Freak
Prispevkov: 647
Pridružen: 18 Nov 2004, 18:04
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko1 »

Živijo,

Evo, moj Sabre tretjič. Do sedaj sem imel 2 in oba razbil zaradi nekih "baje" motenj. Obakrat sem uporabil isti sprejemnik in to šulcejev 8 kanalni sprejemnik. Po poizvedovanju naokoli sem ugotovil, da bo treba zamenjati sprejemnik, da ne bo SABRE četrtič. Bom prpopov še mal slik tega lepotca.

LP Marko Frank
Priponke
Trup pri lepljenju nalepk
Trup pri lepljenju nalepk
IMG_4751.jpg (98.61 KiB) Pogledano 4574 krat
Rezervoar sveže pobarvan
Rezervoar sveže pobarvan
IMG_4750.jpg (108.17 KiB) Pogledano 4574 krat
Na enem krilu prilepljen rezervoar, drugo krilo ga še čaka
Na enem krilu prilepljen rezervoar, drugo krilo ga še čaka
IMG_4749.jpg (113.88 KiB) Pogledano 4574 krat
Uporabniški avatar
Marko1
Freak
Prispevkov: 647
Pridružen: 18 Nov 2004, 18:04
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko1 »

Še malo slik....
Priponke
Probno sestavljanje 3
Probno sestavljanje 3
IMG_4757.jpg (106.13 KiB) Pogledano 4569 krat
Probno sestavljanje 2
Probno sestavljanje 2
IMG_4756.jpg (114.86 KiB) Pogledano 4569 krat
Probno sestavljanje 1
Probno sestavljanje 1
IMG_4755.jpg (106.56 KiB) Pogledano 4569 krat
Uporabniški avatar
Marko1
Freak
Prispevkov: 647
Pridružen: 18 Nov 2004, 18:04
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko1 »

Še malo....

Ko bo kaj novega objavim.

LP Marko Frank
Priponke
Razbitina 2
Razbitina 2
IMG_4754.jpg (90.53 KiB) Pogledano 5224 krat
Razbitina 1
Razbitina 1
IMG_4753.jpg (97.51 KiB) Pogledano 5224 krat
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

oj kaj pa si za Schulze-a ugotovil? Ne me .... mam dva cisto nova doma!


B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

Ultralajt napisal/-a:
truplo napisal/-a: Zanima me še to če temo sploh kdo spremlja, kajti če ne bom prenehal z objavami :wink:
:o Saj je že prek 5000 ogledov!

sej vem vendar, se vedno kaj "popluva" seveda tudi pohvali, mogoce da kakšen nasvet (tu je izvzet raktivec, ki mi pomaga tudi preko zs) in tako nekako pilis letalo in mogoce tudi samo letenje.

ne bedno mi je bilo ker sem samo jaz objavlal teme, kot bi se pogovarjal sam seboj :roll:
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

raktivec napisal/-a:Tile mini impelerji so odličen, poceni vstop v impelerske vode. V nadaljevanju navdušenim nad hitrostjo predlagam počasen prehod na 70 mm turbince, kjer je ponudba najbolj pestra, model je že dovolj velik, da vidiš kam leti pri 250 km/h, obenem pa dovolj majhen, da ti ne izsuši denarnice.
kaj pa recimo večmotorci...http://www.parkjets.com/c17.html samo primer? Mogoce kaksen zimski projekt? :mahaj: Kaj praviš?

me pa se nekaj zanima in sam ne morem pogruntati kaj bi lahko botrovalo napaki.

In sicer pri majsih hitrostih, model plese levo-desno po vertikali. Preveril sem vse vpadne kote in delujejo bp, na posnetkih se ne vidi kako plese vendar je prav zanimivo :^o

Marko1 imas podobne tezave?
Priponke
untitled.JPG
untitled.JPG (12.68 KiB) Pogledano 5120 krat
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Večmotorci znajo biti hud zalogaj! Boljši ponudnuki brezkrtačnikov prodajajo tandem pogone, ki so posebej preverjeni in imajo skoraj identične lastnosti. Mnogokrat se iz neugotovljenih vzrokov zgodi, da motorja primeta le do pol plina, da se pojavljajo nerešljive motnje...
Tudi večje makete kot npr. http://www.rc-network.de/forum/showthread.php?t=38222 http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=747314 imajo po možnosti le en ustrezno večji pogon.
Pred leti je v Ljubljani nastajal model letala F-22, ki naj bi bil cel iz epoxija, rohacela in podobnih gradiv. Kolikor vem, so tvorcem zagrenili življenje škratki neposlušnosti v sicer dobrih motorjih Fun 480. Ne izključujem, da je bil to eden od vzrokov, da se model nikoli ni pojavil na kakem mitingu. Bi znal kdo povedat kaj več okrog tega modela?

Glede motenj bi malce preveril Schulzejev sprejem ob različnih režimih delovanja motorja. Drug zelo pogost vzrok odpovedi poslušnosti so vibracije motorja, za kar je lahko kriv neuravnotežen impeler ali zanič ležaji na motorju. Včasih lahko nagaja dolga napeljava med motorjem in reglerjem, ali napeljava med reglerjem in akujem. Tudi kadar je katera od njiju blizu sprejemnika se lahko zgodi rokenrol.
Marsikdaj je kriv neustrezen regulator hitrosti. Tile motorji se precej hitro vrtijo in če imaš npr. 6 polni motor, ki se vrti z 50 000 min-1 in več, lahko lepo pozabiš na Jertija, Hackerja..., ker so enostavno prepočasni. Zanimivo jih poleg Jazza uspešno krmijo razni Welgradi, RBCHeatsink in podobne poceni zadeve.
Pri impeler modelih se pojavljajo klasični problemi kot pri vseh elektro modelih, le da je tu vse skupaj potencirano zaradi večjih specifičnih moči, večje prostorske stiske in za upravljane praviloma precej zahtevnih
modelov.
V moj impeler model ne vtaknem nobenega drugega sprejemnika več kot Multiplex RX-7-sinth-DS-IPD! Slednje bo držalo, dokler si ne privoščim 2,4 gHz naprave.

Glede plesanja modela:
To se impelerjem rado dogaja pri višjih hitrostih. Pri tvojem ob večjem vpadnem kotu verjetno turbulenca generirana z kabino "potopi" sorazmerno majhen smernik in model zapleše. Zadeva je navadno precej hudobna na pogled, vendar ne pomeni nič hudega. Poizkusi, če ti model brez kabine enako zapleše. Svoje opravi tudi puščica kril.
Med letom ne smeš slišat kakega drugega šumenja, kot čisto piskanje turbine. Če je slišat še kak drug šum z nižjo frekvenco bi bilo zdravo preverit sesalni kanal in ustreznost vstopnika. Na mestu zaženi turbino, daj v sesalni kanal prst in slišal boš šumenje turbulence. V kolikor se med letom sliši kaj podobnega, je to treba odpravit.





P.S.

Motnje, ki sem jih imel zaradi uničenega ležaja v Fun 500 so mi dale mislit in čez zimo bom predvsem po Slowflyjevi krivdi kot kaže postal lastnik elektronskega sistema za uravnovešanje rotorjev turbin, impelerjev, propov... V kolikor bo ta zadeva postala resnična, lahko vsakomur za minimalno nadomestilo Slika v kratkem času spravim škratke iz rotirajočih delov in z tem močno podaljšam življensko dobo motorjev, da o boljših zmogljivostih ne govorim.
Zadnjič spremenil raktivec, dne 26 Sep 2007, 18:07, skupaj popravljeno 1 krat.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

Naj povem, da tudi sam brez tezav uporabljam RX-7-sinth-IPD sprejemnik v modelu Sabre. Uporabljam pa sprejemnik NODIA 30A. Glede lipotov, se pa kar lepo segrejejo po letenju (1500mAh 3s1p) 25C dolgotrajno in 40C kratkotrajno.

Kar se pa poplesavanja tiče, mene nič ne moti in tudi model se lepo odzove na premik ročice, kar pomeni, da krmarjenje ni problem! Tako ne vidim večjih težav, vendar se velikokrat slisi od gledalcev, lej kva ga trese #-o

Naslednjič ko bom letel, pa seveda poizskusim brez kabine, me res zanima kako je! Drugače je pa tudi Marko1 omenil poplesavanje!

Glede večjih impelerjev, se pravi 70mm, sem seveda navdušen ampak nebi rad naredil metka, ki ga po prvem poletu usujem v smreke! Mislim, da se pozabavam še s kasnim modelom te velikosti in s tvojim predlogom o pogonu, čez zimo pa sezidam kaj 70mm. Tudi tu te bom povprašal po nasvetih! Sem pa si ze pogledal vse tvoje prispevke o impelerjih :wink: =D>

Glede samega letenja, se mi Sabre ne zdi zelo zahteven, le pozoren moraš biti ker ga zelo hitro prevlečeš! Se mi je zgodilo! Kar se pa pogona tiče bi lahko bilo kaj močnejšega! Tudi zvok mi je simpatičen! O:) Mečem si ga pa ne sam, ampak mora biti to nekdo druk, ker enostavno z levo roko ni to to #-o

Sašo iz česa bi ti naredil nos vsesnika? Meni je Legenda naredil kar iz stirodura (slike), imaš mogoče še bolšo idejo? Stirodur se je zelo izkazal! Saj recimo po tršem pristanku enostavno malce popraviš obliko. To me predvsem zanima, ker ko bom dobil nov pogonski sklop in bo potrebno na novo naresti celoten del cevi in tudi nosu.

Lp Nejc
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Cev v nosu lahko izdelaš takole:
- iz folije za episkope.
- ravno stekleno ploščo namažeš z ločilcem in (najbolje pod vakuumom) zlaminiraš eno plast 50 in eno plast 80 g tkanine. Iz tako dobljene plošče zviješ sesalni kanal in robove zlepiš z sekundnikom. Robovi naj se prekrivajo za kakih 10 mm.
- iz 0,3 mm vezane plošče

Cev za impelerjem je dobra iz šeleshamerja.


Vsesnik je dober iz stirodurja. Napake odpraviš z lahkim akrilnim kitom. Na koncu ga še razredčiš z vodo, in ves stirodur premažeš z njim, ga obrusiš, ter prekriješ z 25 g tkanino in epoxijem ali še bolje z ECOSEAL SCHNELLVERSIEGELUNG, ki ga dobiš pri Primosu.
Popravila opravljaš z lahkim kitom "Leichtspachtel".

Hitrejših impelerjev ne moreš metat iz roke. Zaradi specifičnih obremenitev med 75 g/dm2 in 120 g/dm2 pristajajo in vzletajo z precejšno hitrostjo, moraš si omislit katapult. To je v bisatvu zelo enostavna zadeva, sestavljena iz nekaj gume in nekaj vrvi.
Vsekakor prav razmišljaš. Ko boš resnično obvladal tvoj sedanji model, ga uspešno gonil z težjim in zmogljivejšim setupom, bi morda izdelal kak resnični mtek te velikosti, nato pa presedlal na kaj hujšega v 70 mm razredu.
Mislim, da je najboljša ponudba tu: http://www.highendrc.com/index_eproduct ... ucts_id=80 , čeprav včasih ob dvomljivi kvaliteti modelov in tu: http://www.rbckits.com/shop/
lp
Sašo
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

Ko si omenil 70 milimetraše, sem si predstavljal polet kar s podvozjem? Bi to šlo? Z asfalta bi pomoje poletel? Na spletu sem namreč našel "simpl" uvlačljivo podvozje. Imam samo skico v glavi, ne najdem povezave.
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Podvozje gre, vendar precej poveča maso modela in ni vedno priporočljivo. Za kaj takega bi moral izbrat model z vsaj 15 dm2 čiste krilne površine, to bo pa počasen ptič.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

No Hvala! Vse belezim! :wink:
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Odgovori

Vrni se na Jet modeli