A 10

Modeli s turbinskim pogonom (jet, pulzo jet, ducted fan & elektro)
Odgovori
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

A 10

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

Začel sem z delom modela na elektro pogon, A 10.

Zanima me če ma kdo izkušnje z feni. V načrtu so sicer na roke narejeni, je pa res da je stvar že precej stara, in takrat še ni blo kaj takega na voljo.
Gledal sem na mibovi strani pa nisem našel direktno fenov. Da vemo o čem govorim:

Slika
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

Pozdravljen!

Impeler pogone imajo v Mladem Tehniku. Pogosto uporabljeni so impelerji proizvajalca GWS. Je dokaj solidna stvar le prilozen motor je treba zamenjati za brezkrtacnika.

Drugace GWS prodaja ze izgotovljene A10 na impeler pogone. Vec info na spodnjem linku.
http://www.gwsus.com/english/product/ai ... rplane.htm


Nekaj je na temo impelerjev napisanega tukaj:
viewtopic.php?t=10648&postdays=0&postorder=asc&start=20

Lp!

Anze
Zadnjič spremenil Goko, dne 24 Maj 2006, 08:59, skupaj popravljeno 1 krat.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Goko napisal/-a:Pozdravljen!

Najbolj pogosto uporabljeni so impelerji proizvajalca GWS. Je dokaj solidna stvar le prilozen motor je treba zamenjati za brezkrtacnika.

Predlagam ti, da si malce podrobneje ogledaš sceno okrog razširjenosti in kvalitete razno raznih impelerjev in nato popraviš svojo trditev.Slika
Prepričan sem, da obstajajo precej boljši in tudi nekajkrat bolj razširjeni impelerji od teh, ki jih favoriziraš.




@Pastakl:

Na temo, ki te zanima je bilo na tem forumu kar nekaj napisanega. Ne sicer okrog A10, pa vseeno bi se kaj našlo.
Če si slučajno začetnik v impeler sceni ti priporočam, da se strogo držiš navodil proizvajalca modela. Dobro bi bilo edino povečat moč motorja vsaj za kakih 30%, ob tem pa pazi, da masa modela ne naraste čez predvideno. Tudi paralelno vezanje dveh brezkrtačnikov zna biti pravi elektzrikarski zalogaj, preden zadeva deluje kot je treba.
Kadar se igraš po svoje znajo tovrstni modeli pripravit težka presenečenja.
lp
Sašo
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

raktivec napisal/-a:
Goko napisal/-a:Pozdravljen!

Najbolj pogosto uporabljeni so impelerji proizvajalca GWS. Je dokaj solidna stvar le prilozen motor je treba zamenjati za brezkrtacnika.

Predlagam ti, da si malce podrobneje ogledaš sceno okrog razširjenosti in kvalitete razno raznih impelerjev in nato popraviš svojo trditev.Slika
Prepričan sem, da obstajajo precej boljši in tudi nekajkrat bolj razširjeni impelerji od teh, ki jih favoriziraš.
Pozdravljen!

Resda na impeler sceni nisem dolgo, pa kjubtemu poznam tudi ostale boljse proizvajalce impelerjev (wemotec, vasa, schubeler... ). Vendar se zavedam tudi velikih cenovnih razlik med npr GWS ali zgoraj omenjenih (GWS pride okol 6.000SIT, ostali pa od 15.000SIT naprej pa do preko 50.000SIT). Na zalost delam v mejah mojega studentskega proracuna, ta pa mi dovoljuje zgolj GWS impelerje. No na RC groups, kjer je EDF dokaj popularen sem videl dosti atraktivnih modelov zasnovanih okoli GWS impelerjev. Videl sem tudi video posnetke poletov. Vse je bilo zgolj potrditev, da se tudi z nizkoproracunskim impelerjem v stilu GWS da narediti kvaliteten model. Na koncu pa ostane v denarnici se dovolj cekinov, da ga greva s punco ornk žurat: :D.

Lp!

Anže
Zadnjič spremenil Goko, dne 23 Maj 2006, 21:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

@raktivec

Kaj pa če je to moj prvi model na impelerje, in niti nisem nek stručko v letenju. Mislim, obdržim se v zraku, vem pa, da nisem še profesionalc..

Mogoče bi blo bolje prej kaj drugega.

Sicer pa prisegam na štrom, tako da so kake ideje dobrodošle, iščem pa malo zahtevnejši model. Sem si mislil da bi bil to dober model, ampak sej pravim, strokovnjak še nisem.
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

Kaj pa, če bi za začetek naredil kaj takega?
Vse kar rabiš za izdelavo je plata deprona. Model je narejen v enem dnevu.

Lp!

Anze
Priponke
nano mirage.JPG
nano mirage.JPG (92.29 KiB) Pogledano 4717 krat
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Goko napisal/-a:
raktivec napisal/-a:
Goko napisal/-a:Pozdravljen!

Najbolj pogosto uporabljeni so impelerji proizvajalca GWS. Je dokaj solidna stvar le prilozen motor je treba zamenjati za brezkrtacnika.

Predlagam ti, da si malce podrobneje ogledaš sceno okrog razširjenosti in kvalitete razno raznih impelerjev in nato popraviš svojo trditev.Slika
Prepričan sem, da obstajajo precej boljši in tudi nekajkrat bolj razširjeni impelerji od teh, ki jih favoriziraš.
Pozdravljen!

Resda na impeler sceni nisem dolgo, pa kjubtemu poznam tudi ostale boljse proizvajalce impelerjev (wemotec, vasa, schubeler... ). Vendar se zavedam tudi velikih cenovnih razlik med npr GWS ali zgoraj omenjenih (GWS pride okol 6.000SIT, ostali pa od 15.000SIT naprej pa do preko 50.000SIT). Na zalost delam v mejah mojega studentskega proracuna, ta pa mi dovoljuje zgolj GWS impelerje. No na RC groups, kjer je EDF dokaj popularen sem videl dosti atraktivnih modelov zasnovanih okoli GWS impelerjev. Videl sem tudi video posnetke poletov. Vse je bilo zgolj potrditev, da se tudi z nizkoproracunskim impelerjem v stilu GWS da narediti kvaliteten model. Na koncu pa ostane v denarnici se dovolj cekinov, da ga greva s punco ornk žurat: :D.

Lp!

Anže

Lepo, da si se navdušil nad impelerji in tudi to je lepo, da varčuješ za zabavo s punco, toda to še ne pomeni, da je GWS najbolje prodajana znamka impelerjev.
Daleč najbolj uspešen v tem poslu je Wemotec, katerega impelerji so kolikor toliko solidni in prenesejo precejšne vrtljaje, ter so tudi aerodinamično precej učinkovitejši od npr. GWSa. Dobro se uveljavlja Vasa, ki pa se ob večjih močeh razleti na prafaktorje. V sceni impelerjev z premerom 70 mm se je pojavil HET impeler, ki stane borih 32 USD, ob sposobnostih zelo primerljivih Schuebelerju DS-30.
Sicer se mi pa pri impelerju ne zdi ravno smiselno varčevat čisto do dna. Precej bolj pomemben je razmislek okrog izbire motorja, reglerja in akuja, kjer je lahko ob primerni izbiri razlika v ceni nekajkrat po 9 000,- sit.




@Pastakl:

Če je to tvoj prvi impeler model si si izbral kar pravi tip aviona. Lepo se drži načrta in pred tem preveri, če je načrt izdelan za standardne impelerje, ki se dobijo po trgovinah. Mislim na premer.
Mogoče bi bilo dobro, če bi objavil kakšne tehnične podatke okrog tega A10.
lp
Sašo
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Pastakl napisal/-a:Začel sem z delom modela na elektro pogon, A 10.
Zanima me če ma kdo izkušnje z feni. V načrtu so sicer na roke narejeni, je pa res da je stvar že precej stara, in takrat še ni blo kaj takega na voljo.Gledal sem na mibovi strani pa nisem našel direktno fenov. Da vemo o čem govorim:
slika
Pastakl napisal/-a:@raktivec
Kaj pa če je to moj prvi model na impelerje, in niti nisem nek stručko v letenju. Mislim, obdržim se v zraku, vem pa, da nisem še profesionalc..
Mogoče bi blo bolje prej kaj drugega.
Sicer pa prisegam na štrom, tako da so kake ideje dobrodošle, iščem pa malo zahtevnejši model. Sem si mislil da bi bil to dober model, ampak sej pravim, strokovnjak še nisem.
Problem je v tem, da nobeden v prvem postu ne napiše dovolj nazorno kaj pravzaprav hoče, potem pa po nepotrebnem odgovarjamo, kajti šele kasneje avtor vprašanja razkrije kaj hoče, kakšno je njegovo znanje in želje in še to postopoma. Prav zaradi tega je pot do tega, da avtor na vprašanje dobi zadovoljiv odgovor tako dolgovezna.

Lahko bi pa dobil natančen odgovor že takoj na začetku, seveda če bi se bolje predstavil in zastavil bolj kristalno razumljivo vprašanje.

Pa brez zamere!

LP Mitja
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

toda to še ne pomeni, da je GWS najbolje prodajana znamka impelerj
Nikoli nisem trdil, da je najbolje prodajana znamka. Vendar sem zgolj trdil, da je najpogosteje uporabljena. Trditev sem spremenil v toliko, da so GWS impelerji pogosto in ne najpogosteje uporabljeni. Pa tudi tisto prej je bilo misljeno najpogosteje v kolikor si financo omejen. :D


Lp!

Anze
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Goko napisal/-a:
Nikoli nisem trdil, da je najbolje prodajana znamka. Vendar sem zgolj trdil, da je najpogosteje uporabljena. Trditev sem spremenil v toliko, da so GWS impelerji pogosto in ne najpogosteje uporabljeni. Pa tudi tisto prej je bilo misljeno najpogosteje v kolikor si financo omejen. :D


Lp!

Anze


Slika Nima smisla nakladat, če si ga polomil. Nehaj raje in drugič piši stvari, za katerimi lahko stojiš.Slika
lp
Sašo
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

Slika Nima smisla nakladat, če si ga polomil. Nehaj raje in drugič piši stvari, za katerimi lahko stojiš.Slika
Le zakaj bi ga polomil, če rečem, da so GWS impelerji pogosto uporabljeni? Naj bo vprašanje zgolj retorično!

Urejeno: preveč se oddaljujeva od bistva teme. Pač nisi dovolj natančno prebral napisanega. Zakjucil bom to argumentacijo s teboj, ker je brez smisla.

Mimogrede: Ze dolgo si ogledujem teme o EDF na RCgroups in zelo pogosto zasledim da so impelerji od GWS-ja. Na podlagi tega sem tudi zasnoval svojo trditev.

Lp!

Anze
Zadnjič spremenil Goko, dne 24 Maj 2006, 10:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
AD
Freak
Prispevkov: 597
Pridružen: 21 Nov 2004, 16:57
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a AD »

Hej! Se mi zdi, da mešamo jabolke in hruške, če istočasno govorimo o GWS "impelerjih" ter ostalih (Schubeler,Wemotec,HET). Kakorkoli.

Kako bo izgledal ta A 10? Mogoče kaj več podatkov o modelu samem? Verjetno to marsikoga zanima!
Lep pozdrav,
Aleksej Dolinšek - LMD Kanja Hrastnik
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Goko napisal/-a:
Slika Nima smisla nakladat, če si ga polomil. Nehaj raje in drugič piši stvari, za katerimi lahko stojiš.Slika
Le zakaj bi ga polomil, če rečem, da so GWS impelerji pogosto uporabljeni??

Počasi bom prenehal z besedičenjem, vendar sem prepričan, da si napisal besedo NAJPOGOSTEJE! Da je res tako lahko prebereš v citatih, ki jih nisi mogel spremeniti, kar si storil z svojimi prispevki. Verjetno je prav neumno pripisat, da so citati pobrani iz tvojih pisarij.
V tvojem prispevku me ne motijo poceni ali dragi nakupi in to, da tvoja punca žurira na tvoj račun! Zmotila me je napačno uporabljena beseda NAJPOGOSTEJE, ki si jo naknadno spremenil v POGOSTO. Malce pod nivojem se mi zdi politiziranje okrog ene tako očitne napake, zato lep pozdrav in naslednjič ne piši več očitnih neumnosti, da se pozneje ne boš neumno zapletal v kvazi razlage svojih besed.Slika

(Modelarstvo je tehnična zadeva, v kateri je na srečo precej zapleteno utemeljit napačne poteze. Nad njim budno bdijo fizikalni zakoni in suhoparna števila.)
lp
Sašo
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

AD napisal/-a:Kako bo izgledal ta A 10? Mogoče kaj več podatkov o modelu samem? Verjetno to marsikoga zanima!
Priključujem sem vprašanju. Zanima pa me tudi, če imaš že kaj zamisli glede izdelave trupa?? katere materiale boš uporabil (balza?depron?stirodur?).

Za motivacijo prilagam eno slikco.
Priponke
Picture 159 (Medium).jpg
Picture 159 (Medium).jpg (71.86 KiB) Pogledano 3908 krat
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

Bom poslikal kar sem do sedaj naredil in napisal še kake lastnosti, bolj zvečer, zdajle se mi mudi "na izobraževanje" :)
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

raktivec napisal/-a:
Goko napisal/-a:
Slika Nima smisla nakladat, če si ga polomil. Nehaj raje in drugič piši stvari, za katerimi lahko stojiš.Slika
Le zakaj bi ga polomil, če rečem, da so GWS impelerji pogosto uporabljeni??

Počasi bom prenehal z besedičenjem, vendar sem prepričan, da si napisal besedo NAJPOGOSTEJE! Da je res tako lahko prebereš v citatih, ki jih nisi mogel spremeniti, kar si storil z svojimi prispevki. Verjetno je prav neumno pripisat, da so citati pobrani iz tvojih pisarij.
V tvojem prispevku me ne motijo poceni ali dragi nakupi in to, da tvoja punca žurira na tvoj račun! Zmotila me je napačno uporabljena beseda NAJPOGOSTEJE, ki si jo naknadno spremenil v POGOSTO. Malce pod nivojem se mi zdi politiziranje okrog ene tako očitne napake, zato lep pozdrav in naslednjič ne piši več očitnih neumnosti, da se pozneje ne boš neumno zapletal v kvazi razlage svojih besed.Slika

(Modelarstvo je tehnična zadeva, v kateri je na srečo precej zapleteno utemeljit napačne poteze. Nad njim budno bdijo fizikalni zakoni in suhoparna števila.)
Evo še zadnjič. Napisal sam, da so najpogosteje uporabljeni. In to sem spremenil v pogosto uporabljeni. Nisem pa napisal, da so najpogosteje prodajani kot si ti trdil v enem izmed prejšnjih postov. In vse kar sem repliciral prej je bilo, da nisem napisal da so najpogosteje PRODAJANI.

AMEN
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Goko napisal/-a: Le zakaj bi ga polomil, če rečem, da so GWS impelerji pogosto uporabljeni? Naj bo vprašanje zgolj retorično!

Ti lažnjivček ti.Slika
Seveda je vprašanje teoretično, če si pa napisal najpogosteje in to je bila tvoja prva laž v tem prispevku! Nima smisla nadaljevat.Slika
Mar trdiš, da so ukradeni? Glede na to, da GWS te zadeve prodaja, bi skoraj moral biti enačaj med uporabljen in kupljen. Daj prenehaj že z Bizantinskim pravom.Slika
lp
Sašo
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

raktivec napisal/-a:
Goko napisal/-a: Le zakaj bi ga polomil, če rečem, da so GWS impelerji pogosto uporabljeni? Naj bo vprašanje zgolj retorično!

Ti lažnjivček ti.Slika
Seveda je vprašanje teoretično, če si pa napisal najpogosteje in to je bila tvoja prva laž v tem prispevku! Nima smisla nadaljevat.Slika
Mar trdiš, da so ukradeni? Glede na to, da GWS te zadeve prodaja, bi skoraj moral biti enačaj med uporabljen in kupljen. Daj prenehaj že z Bizantinskim pravom.Slika
Preberi 9 post na prvi strani. V njem sem jasno napisal, da sem trditev najpogosteje spremenil v pogosto. In tukaj ni nobene laži.

mimogrede: vprašanje je retorično in ne teoretično in bizantinsko pravo sploh ni ustrezen termin :^o

UREJENO: sašo mislim, da bo dovolj temo sva popolnoma zasenčila s tem nepotrebnim argumentiranjem. To ne vodi nikamor. Pa tudi vidim, da nisi prav zastopil kar sem ti napisal.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

@Goko:

Slika
Če te ne bi dobil na laži, ne bi spreminjal besed in bi pustil nadebudne modelarje v laži, da so GWS najbolj uporabljani (beri prodajani) impelerji! Takim manevrom se pri nas reče Bizantinsko pravo! Glede na to, da tvoj sokrajan obvlada stroje z več kot 100% izkoristkom in dela podobne salto mortale, bi lahko bilo tudi Begunjsko pravo.Slika



Drugače je pa urejeno! Našli smo napako in jo z nekaj trušča ter upam da brez zamir odpravili.
lp
Sašo
Goko
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 10 Jun 2005, 19:15
Kraj: Begunje

Odgovor Napisal/-a Goko »

raktivec napisal/-a:@Goko:

Slika
Če te ne bi dobil na laži, ne bi spreminjal besed in bi pustil nadebudne modelarje v laži, da so GWS najbolj uporabljani (beri prodajani) impelerji! Takim manevrom se pri nas reče Bizantinsko pravo! Glede na to, da tvoj sokrajan obvlada stroje z več kot 100% izkoristkom in dela podobne salto mortale, bi lahko bilo tudi Begunjsko pravo.Slika



Drugače je pa urejeno! Našli smo napako in jo z nekaj trušča ter upam da brez zamir odpravili.
Kakorkoli že. Vidim, da še vedno ne razumeš napisanega drugače nebi govoril o laži.

Vaše socialne zvrsti jezika pa pač ne poznam.

Resda, si v pogovoru uporabil kako zbadljivko, ki meji na žalitev a ti tega nebom zameril. Sam se na to raven nebom spuščal in prosim tudi ostale da to spoštujejo v pogovorih.

No lepo, da sva prišla do zaključka. Volk sit koza cela.

Lp!

Anže
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Jaz sem pa žejen :-? :zeham: :jumpjump: :kronik:
Odgovori

Vrni se na Jet modeli