Vampire MK2 70mm EDF jet flight after crash

Modeli s turbinskim pogonom (jet, pulzo jet, ducted fan & elektro)

Vampire MK2 70mm EDF jet flight after crash

OdgovorNapisal/-a flymaster » 08 Jun 2017, 20:51

Pozdravljeni

To je to. Končno sem našel uro časa in zlepil nazaj Vampirja.
Moral sem preizkusiti kaj je na stvari čeprav je bil kar uničen. Upošteval sem tudi nasvet in zalepil
spodnje luknje ampak ni delovalo. Kot bi vrgel klado. Nato sem luknje odprl in letel z letalom kakršen pride original
in ne morem verjeti kako odličen letalec je ta ptič. Mislim, da je bila napaka za prvi crash moja ;)
Tako kljub prvim zelo slabim vtisom sem resnično presenečen nad tem letalom in njegovimi letalskimi sposobnostmi.
Takoj po tem testnem letu sem letel še enkrat z malo popravljenim CG in to je bilo to. Perfektno. Vsaj zame :whistle:
Bom tukaj takoj prilepil še video drugega popolnega leta, da ne bo preveč tem.
Lep večer vsem skupaj še naprej pa se vidimo. Trdnjava B17 1.9m čaka na mizi na sprejemnik. Mogoče ta vikend če bo vreme.
Lep pozdrav, Robert Slika

https://www.youtube.com/watch?v=MGR9jp2E2bE&t=124s

Tukaj pa še drugi let za dušo.Slika

https://www.youtube.com/watch?v=KYW_dk3odQc&t=333s
flymaster
Razpravljalec

Re: Vampire MK2 70mm EDF jet flight after crash

OdgovorNapisal/-a Shark-357 » 08 Jun 2017, 21:37

Odlično leti Robert, kot sem ti omenil je bil prvič zagotovo tip-stall.
Čakam video od B-17 odkar si ga odpeljal, sem mislil da je bil že v luftu, je že en teden mimo :)
Shark-357
Razpravljalec

Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a raktivec » 09 Jun 2017, 06:58

Lepo, da ti je všeč! :D

Sicer pa nasvet ni bil omejen le na lepljenje škrg, temveč je kolikor vem vseboval tudi spremembo sesalnega kanala tako v obliki, kot v dimenzijah. Takemu posegu politiki navadno rečejo "Vzet iz konteksta.". Lepljenje škrg iz zunanje strani niti ne pomaga, ker reže z notranje strani delujejo kot ogromni turbulatorji, ki jih je treba na nek način zgladit.
Če bi izdelal ustrezne sesalne kanale, za kar je zagotovo dovolj prostora, bi zagotovo opazil razliko med prej in pozneje. Ampak očitno tega ni treba. :D
lp
Sašo
raktivec
Dr. Modelar

Kraj: švarcnbah

OdgovorNapisal/-a flymaster » 09 Jun 2017, 19:56

Shark-357 napisal/-a:Odlično leti Robert, kot sem ti omenil je bil prvič zagotovo tip-stall.
Čakam video od B-17 odkar si ga odpeljal, sem mislil da je bil že v luftu, je že en teden mimo :)

Točno to Dejan. Premala hitrost v zavoju :-({|=
Sem pravkar prišel s piste, trije leti, perfektno. Vržem ga z roke, pristanem pa na kolesih.
Ne morem verjeti kako uživam v letenju z njim. Je pa vseeno malo zahteven za met, ga hoče
kar potegniti dol, oziroma zavrteti. Ampak gre =D>
Jutri bom pripravil B-17. Mi lahko še enkrat pošlješ po SMS sliko sprejemnika. Sem bil pozen pa je potekla
možnost prenosa. Hvala. Se slišiva, Robert
flymaster
Razpravljalec

OdgovorNapisal/-a flymaster » 09 Jun 2017, 20:01

raktivec napisal/-a:Lepo, da ti je všeč! :D

Sicer pa nasvet ni bil omejen le na lepljenje škrg, temveč je kolikor vem vseboval tudi spremembo sesalnega kanala tako v obliki, kot v dimenzijah. Takemu posegu politiki navadno rečejo "Vzet iz konteksta.". Lepljenje škrg iz zunanje strani niti ne pomaga, ker reže z notranje strani delujejo kot ogromni turbulatorji, ki jih je treba na nek način zgladit.
Če bi izdelal ustrezne sesalne kanale, za kar je zagotovo dovolj prostora, bi zagotovo opazil razliko med prej in pozneje. Ampak očitno tega ni treba. :D

Vseeno hvala Sašo za nasvet. Ampak kot zgleda zadeva kar lepo leti.
Več kot očitno je, da je bil prvi crash moja napaka. Premala hitrost v zavoju, pa še pihalo je precej.
Danes sem ga dvignil visoko in prizkusil zavoje z malo hitrostjo. In vedno se zgodi isto ne glede kateri zavoj delaš.
Hoče ga potegniti dol v levo. Ampak zdaj ga imam kar naštudiranega tako, da se lahko malo igram z njim v zraku.
Kot sem rekel Dejanu sem pravkar prišel s piste in je bilo odlično.
Hvala še enkrat Sašo, lep pozdrav, pa se slišimo, Robert :D
flymaster
Razpravljalec

Vrni se na Jet modeli

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost