TYPHOON Het 1W30 z 4mm osovino??? Problem!

Debate o hitrih modelih pylon in hotlinerjih

Moderatorji: Pisaneli, AD

Odgovori
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

TYPHOON Het 1W30 z 4mm osovino??? Problem!

Odgovor Napisal/-a dprulles »

Pozdrav.
Iz rahlega zatisja se oglasam s problemom, ki me je doletel z nakupom novega motorja HET 1w30.
Problem povzroca osovina 4mm, kontronik KPG 25 5,2:1 pa ima zobnik za 3.17 mm.
Kako naprej? Povrtat se ga ne da!!! Premalo "mesa".
Prosim za pomoc in hvala za odgovore.

PS: Obiskal sem ze Kontronik uradno stran in nisem zasledil meni primerne resitve.
Sem prvak v postelji.......


.....lahko spim cele dneve.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: TYPHOON Het 1W30 z 4mm osovino??? Problem!

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zdravo;

Ne vem, če bo to tebi primerna rešitev, gre pa nekako takole:
Motor prikopiš na regler, dobro zatesniš vse luknje v motor z maskirnim lepilnim trakom in si pripraviš dobro kljunasto merilo, ali mikrometer.
Zaženeš stensko brusilko za brušenje svedrov..., priklopiš regler na sprejemnik in baterijo z malo celicami, ter previdno zaženeš motor. Prisloniš ga k brusu malo pobrusiš in meriš...
Zbrusit se da izjemno natančno in gotovo je v nekaj minutah. Pazi, le, da ne pretiravaš, ker nataj gor ne moreš več "nabrusit", lahko le dol jemlješ. Stvar deluje in na tak način sem zbrusil precej 5 mm gredi na 3,2 mm za pastorek reduktorja.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: TYPHOON Het 1W30 z 4mm osovino??? Problem!

Odgovor Napisal/-a sihu »

... ali pa preprosto razstaviš motor, snameš rotor in ga odneseš do strugarja ali brusilca...
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: TYPHOON Het 1W30 z 4mm osovino??? Problem!

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Jaz se ne bi igral z brušenjem razstavljenega motorja. si že kdaj čistil opilke iz magnetov na teh motorjih?
Obstaja tudi velika nevarnost, da ti brusilec "sname" tiste majčkene pikice epoksija z katerim je rotor balansiran in če ena sama odpade ga lahko vržeš v smeti. Tudi kevlarsko navitje okrog rotorja je bolj občutljivo kot je videt na prvi pogled.
Strugar ne bo čisto nič opravil in tudi, če bi po čudežu imel nož za struženje te gredi, ti jo bo uničil!
Dodatna nevarnost je, da ti brusilec med brušenjem gred vrže iz centra, saj mu bodo magneti delali preglavice med centriranjem, tu se pa vsaka stotinka pozna. Saj vem, na papirju in med pogovori je vse mogoče in so vsi natančni, ampak v praksi je redko tako lepo.
Če pritisneš sestavljen motor, ki se vrti k brusu, boš brusil 100% v center.


Konec koncev pa:"Smo modelarji ali ne?"
lp
Sašo
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Re: TYPHOON Het 1W30 z 4mm osovino??? Problem!

Odgovor Napisal/-a dprulles »

Pozdravljeni.
Najprej hvala za odgovore.
Dobil sem resitev, kateri bi rekel, vec srece kot pameti. Sosed je imel heta se z 3.17 osovino in mi ga je pac dal, ker ga ni rabil, ta novega bom pa nesel nazaj v tgovino.
A sploh se obstaja kak opcija, ki bi bila tako efektivna na 4S? Ker to je slo na 16x16 v nebo....uf vec kot zadovoljivo.
V bistvu mi je razletel magnet v starem.
Se enkrat hvala za trud ;)
Sem prvak v postelji.......


.....lahko spim cele dneve.
Odgovori

Vrni se na Visokozmogljivi modeli