pilon za hec

Debate o hitrih modelih pylon in hotlinerjih

Moderatorji: Pisaneli, AD

Uporabniški avatar
AD
Freak
Prispevkov: 597
Pridružen: 21 Nov 2004, 16:57
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a AD »

Kje je pa avion? :o
Priponke
4s-2.JPG
4s-2.JPG (46.48 KiB) Pogledano 3756 krat
4s-1.JPG
4s-1.JPG (43.98 KiB) Pogledano 3756 krat
3s-1.JPG
3s-1.JPG (47.4 KiB) Pogledano 3756 krat
Lep pozdrav,
Aleksej Dolinšek - LMD Kanja Hrastnik
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Naslednjič grem nekam na sonce, da bo viden, nato pa iz malce večih višin po 300 km/h! Krmiljenje po višini je izjemno težavno, ker model prične ubogat na najmanjši premik krmil, obenem pa ga je treba lepo potegnit iz strmoglavega leta. Ob slabi vidljivosti si lahko to odmisliš lepe krivulje, kar se vidi v zelo različnih hitrostih drugega in tretjega poizkusa. Drugi poizkus je v bistvu vodoravni let, tretji pa malce pikiranja.
Za boljši nadzor bom vgradil stikalo za večje hode pri pristanku in manjše hode pri šusu. Drugače si skoraj ne predstavljam uspešnega napada na prave hitrosti.



@miti:

Servo mi je trznil na višini 50 m nad z vodo premočeni zemljo. Bilo je videti zanimivo, ni pa bilo časa za strah.Slika
Da se prepričam če je res kriva mokra zaplata zemlje, sem šel še enkrat tam čez in še enkrat je trznilo.




@Miha:

Zvok je zato tako nikakav, ker sem takoj po preletu odvzel plin. Bila je namreč taka difuzna svetloba, da sem model videl le kot temno liso, ne glede na to kam je obrnjen. Pikiranje iz več kot kakih 100 m mi ni uspelo in sem ga moral prekiniti takoj po poizkusu, ker nisem videl kam je zadeva zasukana. Kot sem že dejal, bom naslednji vikend poizkusil nekje na ravnem, brez igre senc in lomljenih žarkov.
lp
Sašo
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Raktivec mene si čist zasvojil! Se bom kar lotil enake zveri kot je tvoja, v vsakem primeru lahko odneham gas. Sicer si bom uzel čas čez zimo, da bo zadeva poštimana kot je treba, da ne bo kakih neumnosti, še posebej, ker je to zame novo.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Fajn!
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Stormovik
Trgovina
Prispevkov: 389
Pridružen: 24 Jan 2006, 08:40
Kraj: Ptuj

pylon

Odgovor Napisal/-a Stormovik »

Temu se pa že reče hitrost!!! :o :o :o

TO BI MENE MELO =D> =D> =D>

LP Gorazd
"Moč ni v obrambi, pač pa v napadu!!!!!!"
www.balcore.si
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Jp, mene si tut zasvoju raktivec s tem. Ko sem videl sm takoj reku da je to neki zame. Zdej al si bom kakšnga kupil al bomo pa s Kristom kakšnga naredil 8) 8)

Če ma kdo že narejenega pa da mu je "odveč" se priporočam za nakup. : na ZS

lp
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Nos izdelajta 10 mm daljši kot v načrtu, da bo lažje loviti težišče.
lp
Sašo
Odgovori

Vrni se na Visokozmogljivi modeli