Boo Ray pilon racer experiment

Debate o hitrih modelih pylon in hotlinerjih

Moderatorji: Pisaneli, AD

Odgovori
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Boo Ray pilon racer experiment

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ker Boo Raya nihče ni hotel kupit :roll: bo pač žrtvovan v znanstvene namene 8) Model sem opremil s servoti in dal noter motor, ki je ta model enkrat že poganjal Phasor 30-3. S tem motorjem sem že letel maksimalno na 12 celic, a ta pakelc je že pokojni, zato se odločim za tisto kar imam Lipo 2000 3S2P . Morda ne bo tako šlo a bo vsaj lažje za začetek, model končno nima niti meter cez krila #-o teža 1445g.
Priponke
DSC05944.JPG
DSC05944.JPG (60.61 KiB) Pogledano 4617 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Pilot Max pripravljen 8) dovolj znanja dovolj kul za take experimente 8)
Kontrola komand, odkloni, na višini in smeri tako majhni, za moj 3D okus, da komaj verjamem, da se bo dalo model nadzorovati [-o< težišče :-? no ja :roll: saj so majhni odkoni.
Gas, model lepo nabere hitrost, ne kipi ravno od moči, a se z lahkoto odlepi od tal, nato pa o groza :o #-o model bega po višini gor dol kot nor, težišče je drastično preveč nazaj #-o , ko Max odvzame gas se model nekako da nadzorovati :x pristati čim prej #-o pristanek nekoliko dolg a kot bi sedel na perje =D> kdor zna zna =D>
Priponke
DSC05943.JPG
DSC05943.JPG (59.48 KiB) Pogledano 4610 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Baterije prestavim malo bolj naprej in ponoven štart :roll: stanje nekaj boljše a še vedno ne dobro :-? sranje kam naj pa še dam baterije. Seveda Lipoti so lahki :-? baterije zrinem čisto nekam v kljun, eno na drugo in upam da bosta paketa med poletom ostala na svojem mestu, nato pa ponoven vzlet :lol: no ja takole bi pa že šlo, samo :roll: tole je bolj švoh racer 3S je premalo 4S pa ne morem skombinirat, 5S ne prenese regler :( :oops: :-? Pa še baterije takole tiščat v kljun :x ne bo dobro :-? Sledi še filmček tega poleta :roll: ko bo pripravljen :roll:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Odločil sem se da bo šel v BooRaya tale motor :o motor je sicer še enkrat težji od sedaj vgrajenega Phasorja, a na BooRaya ne gre več kot 10 colski propeler, zato bo ta motor mirno prenesel toliko kot zmore regler, to je 30 celic :o :o V Lipotih merjeno to pomeni 10 S :o Bistveno težji motor tudi pomeni, da ne bo vso zalogo elektrike treba poriniti globoko v težko dostopen kljun, a tam notri je tako prostora samo za dva paketka Kokam 2000-3S, tako da bo sedaj razporeditev celic lažja.
Priponke
DSC05950.JPG
DSC05950.JPG (60.24 KiB) Pogledano 4528 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Naredil sem tudi malo meritev, vse z istim propelerjem, saj je edini propeler, ki ga imam in je za ta namen primeren, to je Graupnerjev Cam Prop 10x6
Phasor 30-3 in Kokam 3S------9300
536/7 Pro in Konion 5S---------9800
536/7 Pro in Kokam 6S--------10800
536/7 Pro in Kokam 8S--------13600
536/7 Pro in Kokam 9S--------15400
Hm :roll: na 9S more trgat.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Tilen
Razpravljalec
Prispevkov: 169
Pridružen: 11 Jul 2003, 08:09
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a Tilen »

=D> =D> =D> pravi mali akrobat
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Danes je bil BooRay spet v zraku gnan na Kokam 2000 SHD 9S1P :o :o :o Moram reči da leti model vizuelno vsaj tako hitro kot kakšen hitrejši jet. Žal izgleda da motor povzroča motnje, saj se pod ful gasom skorajda ni dalo leteti, ker se je model večkrat sunkovito zvrnil levo, in poln gas se je dalo dati samo na enem delu letališča pa še to samo precej visoko.
Moram priznati, da sem model več kot enkrat videl v nerešljivi situaciji(sem že videl kako se kadi iz Lipotov), a Max je pravi pilot za take primere, celo huda motnja tik pred pristankom, je imela za posledico samo malo grši pristanek in polomljeno podvozje.
Škoda ker zaradi hitrosti ni posneto nič pametnega, saj sem snemal bolj na pamet kot zares, posebej mi je žal ker nisem dobro posnel kakšne vertikale, res je šlo kot puščica navpično navzgor :o #-o [-o<
Ima mogoče kdo kako idejo kako bi se znebil motenj :oops: dejstvo je da je do motenj prihajalo tudi ko je model letel brez gasa #-o
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

motnje

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zdravo;


Na mojih impeler modelih sem imel dve vrsti motenj:

1.) Sprejemnik Jeti Rex 7, ki je deloval le pod polnim plinom, ko sem letel na pol moči pa je model rad nekultivirano zaplesal. Za jadralne elektro modele je dober, ker vedno letiš na polno ali z izključenim motorjem, za kaj drugega pa ni prida.

2.) En servo za višino je imel slab stik v konektorju. Odstranil sem konektorje in vse kable zlotal. Pustil sem le konektorje za sprejemnik, pa še te sem dodatno stisnil. Sedaj deluje kot mora.


Pred leti sem imel motnje, ki jih na servisu za Robbe niso znali odpraviti. Menjali so mi nekak ojačevalec za anteno in ne vem kaj še vse, kriv pa je bil zopet en mali konektor v oddajniku. Sedaj pred sezono zmigam vse oddajnikove konektorje. Če je kak sumljiv ga dodatno stisnem.


Znanec in bivši državni prvak v F3J je razbil kar nekaj letečih stvari, ker mu je kvarc odpovedal na tak način, da ga nihče ni odkril.




lp
Sašo
neodym4
Razpravljalec
Prispevkov: 155
Pridružen: 27 Nov 2002, 01:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a neodym4 »

�estitke, Brane,

Kdaj bos naslednjic letel z njim?

Glede motenj - iz slik ne morem ravno videti, kako si speljal anteno. Kolikor poznam tvoje modele (brez zamere prosim) ne posvecas ravno veliko pozornosti urejanju zic. Predvidevam (glede na veliko napetost), da imas posebne sprejemniske celice, kar spet pomeni veliko zic...

Vem, da je Boo Ray majhna zadeva toda vseeno ti priporoèam da visokotokovne vodnike kar se le da locis od nizkotokovnih. Res huda ideja =D> , a verjemi, dela cudeze.

�e imas slucajno servote v repu, nujno spelji anteno po krilu (ne vzdolz trupa, kjer potekajo kabli).

Ne verjamem, da bi bil motor glavni krivec (saj so ti motorji testirani glede povzrocanja motenj - beri - ne povzrocajo motenj - iz prve roke ti lahko povem, da to drzi, saj uporabljam podoben hi-tech kratcnik Ultra 3300/10 in nimam problemov).

Skratka, malo sortiraj tisti kilometer zic, anteno cimprej ven pa bo.

Upam, da ti bo uspelo.

Res se priporoèam za gledalca (poslji mail ([email protected]/SMS 040/326714) kaksen dan prej), hvala

LP
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Hja :roll: ne rečem da se žic nebi dalo malo urediti, vendar kabel od sprejemniškega akomulatorja dobesedno leži na baterijah, če bi še tako urejal ga ne spravim 1 cm stran, morda bi poizkusil na ta način, da dam sprejemniški akomulator nekam nazaj v trup, a to ne vem če se bo izšlo z težiščem.
Sem pa dva dni prej letel na brezkrtačnika, pa je kabel od reglerja ki gre v sprejemnik tudi ležal na baterijah, pa je bilo vse v redu.
Sicer gre pa to sedaj na stranski tir, ker dokončujem Suhoja, z štromom se bomo šli jeseni ko bo postalo hladno, saj mi ni škoda ne Boo Raya ne motorja ne reglerja, Lipotov je škoda, če gre v tla bo vse zgorelo :x Kar se mene tiče je sicer veliko večji užitek leteti z Elefunom (pomanjšan Show Flyer) model je odličen za trening hoveringa, Z AXI jem in 5S1P Lipoti pa 2kg težkemu modelu nudi dovolj potega za 5 min treninga hoveringa. Je sicer bolj zahteven kot kak depronar, a to tudi ni tako slabo.
Ampak sedaj prihaja čas za bencin, dokler ne bom imel kaj poštenega na elektriko :roll:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Iz firbca sem spet preizkusil Boo Raya #-o to pot v nekaj blažji obliki, S Phasorjrm 30-3 na 3S2P kokam 2000 in z APC 10x7 elektro propelerjem.
Šlo je še kar nekam :roll: samo ne prav grozno, pa tudi za leteti je BooRay ob taki teži, prav prijazen 8)
Ko sem se pripeljal na letališče sem preplašil eno zverino, ki je imela čez krila krepko več kot BooRay :o :o :o škoda ker sem prepozno zagrabil foto aparat #-o #-o
Priponke
Boo Ray 3S2P.jpg
Boo Ray 3S2P.jpg (71.2 KiB) Pogledano 2260 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Odgovori

Vrni se na Visokozmogljivi modeli