Simprop Lift Off XXS!

Debate o hitrih modelih pylon in hotlinerjih

Moderatorji: Pisaneli, AD

Odgovori
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Simprop Lift Off XXS!

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pozdravljeni!

Danes sem imel testni let z omenjenim modelom. Model leti kot raketa, vsaj za moje izkušnje. Za pogon imam uporabljen motor Mega ACn 16/15/2 in propeler APC 4,75x4,75. Na 2s bateriji motor porabi dobrih 40A.

Ker prvič letim tak tip letala, me zanima, kako pravilno pristati. Ali pri podobnih modelih uporabljate pomoč eleronov kot zavoro?
Jaz sem pristajal tako, da sem si vzel zelo dolgo pristajalno pot, ker letalo leti zelo hitro.

Slika

LP Gorazd
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Jaz ti priporočam za zavoro, oba elerona gor kolikor gre in kompenziranje višine na dol po potrebi... Sprobaš visoko v zraku.
Seveda to uporabljaš ko letalo leti v ravni liniji nikakor ne v zavoju.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Hvala Dejan!
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Točno tako kot je Coil napisal. Tako sem sam uporabljal na Ariani in tudi pri pylonu.

Lp Boštjan
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Moji hotlinerji tudi pristajajo na tak način, pilon pa malce drugače. Pri 100 g/dm2 in teh mikro izrastkih se mi je pokazalo primerneje spustit elerone za 5-8 mm in močno natrimat višino. Vse skupaj si najprej na večji višini natrimaš, nato pa enako zmiksaš na drsnik oddajnika. Ko ugasneš motor moraš najprej malce dvignit nos, da malce pade hitrost, nato pa počasi spustiš krilca. Model neverjetno dobro pojadra in postane zelo stabilen. Tudi na nagib še vedno dobro uboga.
Če spustiš elerone ob polni hitrosti, bo verjetno prišlo do hudega lupinga in zna biti, da se bo slabo končalo. Moja metoda je dvig na kakih 150-200 m, nato pa počasno jadranje do tal. Glede na precejšne dimenzije tvojega modela, ki je verjetno zelo lahek, si lahko celo privoščiš iskanje termike ali padine.

Ko se naveličaš obstoječega pogona ti priporočam vgradnjo Typhona 2W25 ali Mege 16/25/2, 5s akuja in 4,75x4,75 propa in takrat boš videl kaj pomeni divjak. Tvoj pogon je bolj primeren za majčkene 350-500 g pilone z manj kot 7 dm2 krila in na 3s, ter 4,1x4,1 prop.
lp
Sašo
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Bom kar tukaj uprašal.Sam imam tudi hotlinerja in imam tudi težave pri pristajanju.Saj skoraj 2 kg težka "krava"kar plane mimo mene.Kot zavoro sem naštimal obe krilci navzdol ter kompeziral z višino.Ali bi bilo bolje nastavit krilca navzgor in ali bo učinek isti.
Hvala ter lep dan še naprej
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

raktivec napisal/-a:Glede na precejšne dimenzije tvojega modela, ki je verjetno zelo lahek, si lahko celo privoščiš iskanje termike ali padine.
Hvala za pomoč.

Verjetno te je malo zavedel naslov, vendar moj hotliner je najmanjši v družini Lift Off modelov, je extra extra small in ima razpon čez krila samo 1225mm. Največji brat pa ima razpon 2000mm.

LP Gorazd
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Evo, še en kratek video. Bi bil daljši, vendar je problem model spremljati, ker je dokaj majhen. Se je snemalec hitro naveličal. :lol:

Video
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Štuki-5
Tekmovalec
Prispevkov: 373
Pridružen: 17 Mar 2009, 09:39
Kraj: Loče - SENOŽET

Odgovor Napisal/-a Štuki-5 »

Pisaneli napisal/-a:Evo, še en kratek video. Bi bil daljši, vendar je problem model spremljati, ker je dokaj majhen. Se je snemalec hitro naveličal. :lol:
Če ne druga se malo nasmejiš ob komentarjih zraven oz. ob "brundanju" iz ozadja :oops:
Lp, Dani
Uporabniški avatar
gandalf
Freak
Prispevkov: 881
Pridružen: 13 Jul 2008, 12:40
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gandalf »

Mal pa more biti komentarja!! Sicer pa bi bil video dolgočasen :lol:
http://www.slometeo.net/bezina/
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Pisaneli napisal/-a:
Hvala za pomoč.

Verjetno te je malo zavedel naslov, vendar moj hotliner je najmanjši v družini Lift Off modelov, je extra extra small in ima razpon čez krila samo 1225mm. Največji brat pa ima razpon 2000mm.

LP Gorazd
Ni me zavedel naslov, teh 1,25 m razpona je za pilon model ogromno! Piloni, ki so primerni za "tvoj" motor imajo razpon okrog 700 mm in krilno površino pod 7 dm2. Taka velika "krava" kot je tale Lift Off potrebuje blizu 1 Kw, da konkretno podivja.
Ne me narobe razumet. Če ti je to dovolj je tudi lepo in prav, toda v kolikor so ti všeč hitri modeli boš zelo kmalu hlepel po konkretnem pogonu in takrat se spomni na moj post. Seveda obstajajo še precej konkretnejši pogoni, ki bi prav simpatično gonili tvojo zadevo po zraku, a o tem verjetno čez kako leto ali dve.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Mogoče bi bil za način vožnje kot je prikazan na videu bolj primeren 2W25 z prenosom in večji prop...
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

raktivec napisal/-a:
Pisaneli napisal/-a:
Hvala za pomoč.

Verjetno te je malo zavedel naslov, vendar moj hotliner je najmanjši v družini Lift Off modelov, je extra extra small in ima razpon čez krila samo 1225mm. Največji brat pa ima razpon 2000mm.

LP Gorazd
Ni me zavedel naslov, teh 1,25 m razpona je za pilon model ogromno! Piloni, ki so primerni za "tvoj" motor imajo razpon okrog 700 mm in krilno površino pod 7 dm2. Taka velika "krava" kot je tale Lift Off potrebuje blizu 1 Kw, da konkretno podivja.
Ne me narobe razumet. Če ti je to dovolj je tudi lepo in prav, toda v kolikor so ti všeč hitri modeli boš zelo kmalu hlepel po konkretnem pogonu in takrat se spomni na moj post. Seveda obstajajo še precej konkretnejši pogoni, ki bi prav simpatično gonili tvojo zadevo po zraku, a o tem verjetno čez kako leto ali dve.
Ja imaš prav. Zaenkrat je to dovolj, saj je to moj prvi hotline model. Preden bi prestopil na višjo stopničko bi rad tega obvladal v nulo.
Imam pa možnost nabave enega drugega rabljenega polomljenega hotlinerja od Mibota, ki pa bo verjetno aktualen naslednje leto.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Odgovori

Vrni se na Visokozmogljivi modeli