Hotliner do 1.8m?

Debate o hitrih modelih pylon in hotlinerjih

Moderatorji: Pisaneli, AD

Odgovori
totalka
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 11 Apr 2006, 14:53

Hotliner do 1.8m?

Odgovor Napisal/-a totalka »

Odločil sem se da bom naredil enega hotlinerja.Potreboval bi vaše nasvete ali pa že kakšne obstoječe načrte za gradnjo kril.Trup imam GFK dolžine 930mm in teže 115g. Za pogon bi uporabil WA 22-17-09/12 oz. WA 28-14-06/08, 3s 2100 16C (33.6A :cry: ) in regulator okoli 30A.Krilo mislim narediti v sendvič tehniki styro-balsa(1-1.5mm??).Kakšen profil bi bil primeren ter kakšna globina v korenu in koncu?Kako je pri takem krilu z zvitjem?


LP
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Tole bo bolj jadralno letalo...

Svetujem da se zgleduješ po nečem takem, sem heblal predvčerajšnjim, bil presenečen!
www.lipo.si
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

@Totalka;

Kontaktiraj ADja, ki je izdelal kopijo moje Strelice. Svetujem ti le, da namesto HD 47 vzameš profil HD45 in krilo ter rep ustrezno pomanjšaš, da bo skladno z trupom.
Bog ne daj zvitja pri hotlinerjih!!!
Sicer ti pa pri hotlinerju 1,5 mm balsa brez ustreznih ojačitev ne bo kaj prida služila. Ko boš model prvikrat resnično postavil na nos bo brez ojačitev flatralo kot za stavo. 1 mm balso lahko pri takem modelu pozabiš. Najbolje, da nabaviš abachi furnir, včasih se ga je dobilo pri Mibu.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

Da ne odpiram nove teme...

Imam en "čuden" problem... pri hotlinerju imam namreč počen zaključek kril (slika je bolj slaba...mi je crknu digitalc)
Gre za 1,5cm dolgo razpoko, ki je konico kril na mestu poka zamaknila za 1mm...tako je sedaj tudi zaključek krila malo zvit navzgor(0,5mm)

Sedaj pa zadeva tudi ob uporabi večje sile noče nazaj skočit...če bom še kaj bolj zvijal pa se bojim, da bom odtrgal cel zaključek...

Tako me "teoretično" zanima kako lahko omenjena napaka vpliva na lastnosti krila?

lp

P.s. sicer sem model danes kar dobro tišal in ni bilo opaziti kakih čudnih "dogotkov"...se pa bojim hudiča natišat iz pike v dolino,saj ne bi rad v 1 mesecu pokopla 2 modela...
Priponke
uška.jpg
uška.jpg (93.35 KiB) Pogledano 3127 krat
Odgovori

Vrni se na Visokozmogljivi modeli