SCRATCH BUILD: Blue eagle

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
urban.ko
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jul 2014, 13:27
Kraj: novo mesto

SCRATCH BUILD: Blue eagle

Odgovor Napisal/-a urban.ko »

Pozdravljeni !

Predstavljam vam pet urni projekt za izbijanje dolgčasa med dnevi počitnic.

Vedno me navdušujejo leteča krila, vendar pri njih pogrešam zadnje smerno krmilo. Zaradi tega sem se odločil narediti leteče plovilo ,ki je nekoliko neobičajne oblike in ki malenkostno spominja na nekakšno ptico. Zaradi želje ,da bil projekt kar se da hitro leteč sem se odločil za tako imenovani scratch build. Nisem uporabljal načrtov ,gradnja je bila bolj kot ne improvizorična in sprotna. Zaradi tega model ni popolno grajen ,vendar služi namenu in me nekaj nepravilnosti na njem ne moti . Po vsej verjetnost bom kasneje naredil novega , ki bo nekoliko bolj izpopolnjen. Material za gradnjo je izolacija , ki se jo polaga pod laminate in se jo kupi v Merkurju. Lepilo je po Flitetestovi tradiciji vroča pištola :lol: . Model leti presenetljivo dobro ,vseč mi je da ima velik razpon med najmanjšo in najvišjo hitrostjo . Prevleče se ga izredno težko in je presenetljivo stabilen ,tako da ga bom kasneje po vsej verjetnosti uporabljal za fpv letenje :-k .

Teža brez akumulatorjev je 352g ,razpon kril je 110cm, dolžina trupa je 77 cm.
Zamenjati bo potrebno propeler saj je ta namenjen za vleko in ne za potisk , ter je precej glasen.
Priponke
IMG_20161226_211319.jpg
IMG_20161226_211319.jpg (130.4 KiB) Pogledano 7652 krat
IMG_20161228_101801.jpg
IMG_20161228_101801.jpg (109.45 KiB) Pogledano 7652 krat
Zadnjič spremenil urban.ko, dne 22 Jan 2017, 15:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: SCRATCH BUILD: Blackeagle

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Zamenjati bo potrebno propeler saj je ta namenjen za vleko in ne za potisk , ter je precej glasen.
....pomembno je ,če ti pravi rob reže zrak,ni vseeno kako je obrnjen,napisi morajo biti naprej......
Slika
urban.ko
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jul 2014, 13:27
Kraj: novo mesto

Re: SCRATCH BUILD: Blackeagle

Odgovor Napisal/-a urban.ko »

Hvala za nasvet , propeler je obrnjen pravilno saj drugace nebi bilo dovolj potiska ,oz . bi imel zelo slab izkoristek. Zvok je po vsej verjetnosti nekoliko vecji tudi zaradi turbolencence ki se ustvarja zaradi trupa...
Motka
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Sep 2013, 11:55

Re: SCRATCH BUILD: Blackeagle

Odgovor Napisal/-a Motka »

Potem pa propeler ni zbalansiran, ce je glasen in vecja poraba. Vsak propeler je lahko uporabljen za potisk ali vleko, kot je napisal ales.
urban.ko
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jul 2014, 13:27
Kraj: novo mesto

Re: SCRATCH BUILD: Blackeagle

Odgovor Napisal/-a urban.ko »

Danes sem izvedel letenje z drugim propelerjem ,saj sem po nesreči včeraj pograbil nezbalansiranega. Rezultat: veliko tišji in močnejši model.Danes je nekoliko bolj pihalo, vendar se model na veter ni oziral in je letel nad pričakovanji dobro.
Priponke
IMG_20161228_122922.jpg
IMG_20161228_122922.jpg (163.83 KiB) Pogledano 7627 krat
IMG_20161228_123800.jpg
IMG_20161228_123800.jpg (166.02 KiB) Pogledano 7627 krat
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: SCRATCH BUILD: Blackeagle

Odgovor Napisal/-a 2R »

Glasnost in slabši izkoristek elise je posledica njegove lege. Kraka se izmenično vrtita v nadtlaku pod krilom in v podtlaku nad krilom. Klasičen primer postavitve elise pri letečih krilih.
Jaz sem to težavo reševal z daljšim trupom: http://www.2r.si/moji-modeli-2r/letalsk ... -fpv-model
Opazno večji izkoristek in tišje vrtenje elise.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
smarnca
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 18 Avg 2016, 22:25

Re: SCRATCH BUILD: Blackeagle

Odgovor Napisal/-a smarnca »

Izgleda kot kak morski list.
artmanlinux
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Mar 2016, 15:54

Re: SCRATCH BUILD: Blackeagle

Odgovor Napisal/-a artmanlinux »

Super scratch build, zanimiv koncept, dobra tale pena iz merkurja ane :). Še kakšen posnetek leta bi prov prišel, slike so nekam raztegnjene, al je sam kot tak? (Jih nisi morda pravilno zmanjšal ? Pri manjšanju moraš dati original aspect ratio, pa samo po nadaljši stranici manjšaš sliko na 800pix drugo ti on glede na aspect ratio ;))
urban.ko
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jul 2014, 13:27
Kraj: novo mesto

Re: SCRATCH BUILD: Blackeagle

Odgovor Napisal/-a urban.ko »

Video bo prisel, samo popravit ga je treba malenkost ker je pri fpv letenju srecal quadrocopter :oops: :evil: :evil: , ter je bilo potrebno malo krilo poflikat. Hvala za nasvet o slikah saj je to vzrok za raztegnjene slike :-k .
urban.ko
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 21 Jul 2014, 13:27
Kraj: novo mesto

Re: SCRATCH BUILD: Blue eagle

Odgovor Napisal/-a urban.ko »

Koncno video: https://youtu.be/TDqB7nKJ6qY, se opravičujem zaradi ne najboljšega snemanja, saj je posneto s telefonom...
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov