FT Flyer

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
na1pir
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 14 Avg 2016, 21:28

FT Flyer

Odgovor Napisal/-a na1pir »

Medtem ko čakam na elektroniko za ft tiny trainerja, ki je bil nekaj časa dobavljiv na graupneru sem se odločil, da porabim še mal pene za pod laminat (na žalost pri nakupu nisem bil pozoren ker je valovita na eni strani) in naredim še en preprost model. Tokrat sem se odločil, da se lotim še enega modela iz flight test swappable serije, tokrat je to FT Flyer.

Naprintal sem načrte, jih zlepil, razrezal ter položil na peno, označil mere in z pomočjo ravnila zrezel peno saj so samo ravne ploskve. Potem sem posamezne kose polepil z širokim selotejpom ter nadaljeval standarno po FT videu.

Uporabil sem DYS CF2822 1200KV motor z 8060 propelerjem, 2s 1ah baterijo, 30A esc, 3 kanalni flysky sprejemnik in 2 9g serva. Kontrolni ročki sta izrezane iz plastične kartice. Kolesc nisem še implementiral, ker se mi zdi, da je model za velikost kril že pretežek, to bo najverjetneje zato ker načrtov nisem prilagajal debelini pene, zato je sem kompenziral z malce preveč lepila. Kot med krili pa je nastal tudi bolj ali manj na oko.
Celoten model je bil narejen v 2-4h.

Za vse, ki se lotijo podobnega projekta nekaj opozoril; lepljenje selotejpa krivi to vrsto pene, eno krilo je zato rahlo ukrivljeno.
Sedaj je težko nastaviti modelček tako, da samo od sebe leti naravnost. Model bi zelo rad preizkusil še z orginalno ft peno, če bo le ta zopet dobavljiva pri graupnerju...

Res da sem začetnik z manj kot 3h v zraku, a zdi se mi, da leti zelo lepo in počasi. Z 1000mah 2s baterijo ni za v veter - no mogoče bi bili vetru kos bolj izkušeni piloti.
ft flyer
ft flyer
ftflyer.jpg (140.85 KiB) Pogledano 3340 krat
ps: Tehta 250g brez baterije, ter 300g z baterijo.
na1pir
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 14 Avg 2016, 21:28

zavora

Odgovor Napisal/-a na1pir »

Včeraj sem spraznil še eno baterijo. Kakih 15 minut zelo sproščenega letenja, veselje se je končalo stem, ko mi je motor zablokiral sredi loopa. Kratko sta potegnila propeler, ki ga tudi "prop saver" ni rešil ter višinsko krmilo, slednjega sem popravil z parimi cm selotejpa.

Izgledalo je kot, da bi se prižgala zavora motorja nisem mogel zavrtiti niti na roke z silo. Izklopil sem jo lahko šele z odklopom in priklopom baterije. A bi to bil mogoče samo način varčevanja baterije v regulatorju? Ker v tisti fazi sem bil nekako na 3.4V. Ali je mogoče krivo pregrevanje regulatorja, napačno programiranje ali bug?

Hvala za predloge in pojasnila!
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: FT Flyer

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.

Podri motor, pa poglej magnete. Zgleda kot, da se ti je odlepil magnet. Če se je uporabi patex extrem, pa bo spet veselje pri hiši😊

Lp, Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
na1pir
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 14 Avg 2016, 21:28

Re: FT Flyer

Odgovor Napisal/-a na1pir »

Magneti se lepo držijo, dvomim da bi bilo to krivo...

Ok na ene dveh navitjih je bilo malo blata tisto sem očistil z kompresorjem in malo wd40, mogoče bi bilo da bi se notri skrival še kak kamenček ampak to dvomim ker sem že ene 3 baterije spraznil po tistem in se to ni več ponovilo...

Še vedno sklepam na nekakšno napako (zaradi napačno se vrtečega motorja) ali sprogramirano bremzo na esc. Ker sem takrat poskušal malo jadrati, šel na višino kakih 50m zmanjšal gas na nulo. Ko sem tako jadral proti tlem se je zaradi upora na propelerju le ta vrtel že zelo hitro, na kakih 15m sem dodal gas da bi naredil še tak krog ali loop, a motor se je takrat zablokiral. Vse kar sem lahko naredil je to, da sem z višinskim krmilom zravnal let ter tako vsaj malo upočasnil neplaniran pristanek.

Gre se za najcenejši esc, ki sem ga našel na banggood to je XXD HW30A.
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov