FT Tiny Trainer

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

vaterra
Razpravljalec
Prispevkov: 142
Pridružen: 20 Maj 2016, 22:14
Kraj: Ajdovščina

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a vaterra »

Kako pa zgleda kaj dostava izdelkov?
I live for RC. :evil: :evil: :evil:
Spektrum DX6
na1pir
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 14 Avg 2016, 21:28

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a na1pir »

vaterra priporočam ti da si dobiš predplačniško viso electron (z upn nakažeš na njo in potem z paypal porabiš...), daš 10 € in jo lahko uporabljaš 3 leta, hkrati je to malo zaščite proti brezglavemu nakupovanju lepih modelov =D

40A esc imajo ponavadi 3A bec, zato lahko kasneje dodaš še servote za flape, kako kamero in oddajnik, ledice za letenje ponoči in podobne stvari.
Iz banggood je dostava klasično prinese poštar, če si dal signed for boš moral podpisati ali pa prevzeti na pošti. Upam da si gledal na to, da posamezni paket ni peko 22€ ker to pomeni, da je možnost da boš moral plačat še naš davek.

artmanlinux nekaj med explorerjem ter axonom, z najbolšimi idejami od vsakega posebej.

ps:
Da se vrnemo nazaj na FTTT danes sem prvič preizkusil novo verzijo z športnim krilom in 1Ah 3s baterijo. Vam rečem tako veselje, če bi me kdo videl bi rekel da sem star 12 in pol let =D

pps:
fttt na sliki delajo družbo še, baby brit (zaenkrat še brez motorja in sprejemnika), ft nuttbal, ter bonsai, ki bo počasi že rabil bergle ;))
Priponke
fttts.jpg
fttts.jpg (70.31 KiB) Pogledano 5894 krat
vaterra
Razpravljalec
Prispevkov: 142
Pridružen: 20 Maj 2016, 22:14
Kraj: Ajdovščina

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a vaterra »

Sem pazil! Brez problema :D
Hvala!
I live for RC. :evil: :evil: :evil:
Spektrum DX6
na1pir
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 14 Avg 2016, 21:28

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a na1pir »

Če koga zanima našel sem ene lepe načrte http://assets.flitetest.com/article_fil ... 462439.pdf
Sunday12
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 Feb 2016, 21:02

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a Sunday12 »

FT 3D in pa FT F22 raptor.. Kakšen tip za prvo letenje z 3Djem?
Priponke
rsz_15419291_1017964314975387_968261490_o.jpg
rsz_15419291_1017964314975387_968261490_o.jpg (67.35 KiB) Pogledano 5763 krat
Flite test, MesaRC =D>
na1pir
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 14 Avg 2016, 21:28

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a na1pir »

U lepa modela! A sta že letela? Kar se mojih FT modelov tiče bo moj naslednji kak bloody wonder. Potrebujem namreč še model z katerim se bom naučil zravnati model v vodoravni položaj po vsakem manevru. Letenja z delta krili mi še ne gre najbolje ker mi očitno še vedno manjka mišični spomin na prstih za vzravnavo modela. Na trainerju je vse to zelo samodejno, na krilih pa pozabljam na to, zgubim orienacijo zastanem in BAM na tla =D
Motka
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Sep 2013, 11:55

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a Motka »

na1pir napisal/-a:U lepa modela! A sta že letela? Kar se mojih FT modelov tiče bo moj naslednji kak bloody wonder. Potrebujem namreč še model z katerim se bom naučil zravnati model v vodoravni položaj po vsakem manevru. Letenja z delta krili mi še ne gre najbolje ker mi očitno še vedno manjka mišični spomin na prstih za vzravnavo modela. Na trainerju je vse to zelo samodejno, na krilih pa pozabljam na to, zgubim orienacijo zastanem in BAM na tla =D
Sicer nimam kaj veliko izkušenj razen z FT-Delto in FT-SimpeStorch, ampak meni ni bil nikoli problem uloviti FT-Delte, če si na pravilni višini.
Glede Delte ti lahko svetujem, da letiš malo višje, nad 8m prib. Ft-Delta je nose heavy kar pomeni, da ob stallu, izgubi orientacije ali kaj podobnega odvzameš plin, pustiš da se letalo obrne proti tlem, za pol sekunde počakaš, dodaš plin in ga zategneš gor, ne glede v katero smer je obrnjen (mode 2 Tx - desna palčka do konca navzdol). Letalo se povrne v vodoravno lego, na smer letenja pa se prilagodiš.
Za lažjo orientacijo modela pa lahko z kakim barvnim salotejpom polepiš zgornjo in spodnjo stran z različnima barvama.
na1pir
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 14 Avg 2016, 21:28

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a na1pir »

Motka nisem imel v mislih direktno ft-delte saj pri tistem še nekako gre ker vidiš kaj je zgoraj in kaj spodaj zaradi krilc na zgornji strani...
Problem je pri letečih krilih tipa tek-sumo, ft mini arrow, bonsai. Imam slednjega in na malo večji razdalji po kakem manevru izgubim orientacijo, težko je ločiti kaj je gor in kaj dol namreč model je majhen, največji problem je še posebej ob sončnem vremenu. Si bom očitno moral nabaviti kaka sončna očala z stekli za astigmatism.

Z fttt tega problema nimam saj se lepo vidi kaj je gor in kaj dol. Potreboval bi predvsem model brez smernega krmila, da se navadim leteti samo z krilci. Ali pa kontra da uporabim smerno krmilo za zavoje, krilca pa le za uravnavanje modela.
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a pidalc »

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Tvoje letenje je zelo nevarno in neodgovorno!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Najdi kakšnega izkušenega modelarja, da te nauči [-X =; =;
Vzemi to zelo resno kajti, nesreče v modelarstvu so zelo resne, lahko tudi tragične!! ](*,)
na1pir
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 14 Avg 2016, 21:28

Re: FT Tiny Trainer

Odgovor Napisal/-a na1pir »

pidalc ne me sodit po sebi ali po tvojih začetkih v modelarstvu. Letenje namreč jemljem za zelo odgovorno. Letim le kadar in kjer ni mogoče, da bi model prišel v situacijo iz katere nebi bil zmožen priti varno ven. Če se pojavi taka situacija raje spustim model v drevo ali na tla kaih 100 m stran kot pa da bi ogrožal stvari, osebe, živali ali samega sebe. Tudi če model zgubi signal se mi le ta samodejo postavi v take komande, da kar se da počasi prijadra na tla. Kar je pa glavno ne letim modelov, ki jim nisem kos.
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov