Mini Sparrow

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a IKE »

Ker vreme ne dopušča letenja sem bil bolj aktiven v mojem modelarskem kotičku in naredil novega depronkota.

Zaradi zelo kratkega nosu modela in predvidenega težišča je bilo potrebno dodati kar 40g uteži v nos. Verjetno tudi zato ker sem nekaj spreminjal načrt oziroma vpetje motorja, ki je zdaj dober cm bolj zadaj kot predvideno. Nabaviti pa moram še močnejše gumice za vpetje krila, saj je to moj prvi model z krili na gumico.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
artmanlinux
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Mar 2016, 15:54

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a artmanlinux »

Super model, zelo lepo narejen. :) Kako pa kej leti?
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a IKE »

Hvala. Model ni nič kaj posebnega. Zanimiv mi je bil zaradi majhnosti in V repa. Je lepo vodljiv in zelo živahen.

Sam sem malo spremenil način vpetja motorja saj nisem naredil "škatlice" ampak zadaj prilepil 2 depronski ploščici in 2mm aviošper in tako motor pomaknil za cca 10mm bolj nazaj. V tem primeru bi bilo bolje če bi bil nos vsaj za 4 do 5 cm daljši.

Je pa zanimivo, da so krila brez ojačitve z predvidenim V lomom zelo čvrsta. Zagotovo bom sestavil še kakšnega depronarja po načrtu ki jih nudi Flite Test.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
artmanlinux
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Mar 2016, 15:54

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a artmanlinux »

Vrerjamem, da tole leti kot raketa, saj zgleda tud tko :), morm naredit :) , next project.

Flite Test je super,zelo informativno, jaz sem zdaj dokončal SpitFire-ja, celo ratal mi je narediti lažjega za 70g od FlitTest-ovega.

Ti delaš z depronom, kje pa nabavljaš. Jaz sm kar iz podlage za laminat naredu 5mm - zelena. Lažja kot FoamBord.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a IKE »

Depron sem kupil kar v HK EU in to cel paket 20 plošč 500mm x 1000mm, tako da bo za en čas mir.

Še vedno pa ne najdem pravega lepila, da bi lahko tako brezskrbno mazal in lepil daljše spoje kot jih fantje na Flite Testu. Sem mislil naročit "hot glue stick" pri njih pa je poštnina pretirano visoka in sem si premislil. Zdaj delam s kompletom "hot melt glue gun" ( ID: OR-GlueGun ) in 7mm stick ( ID: 376000005 ) prav tako od HK, pa ima pištola zelo malo kapaciteto tekočega lepila in če postaviš pištolo na podstavek s konico navzdol se vroče lepilo konstantno cedi iz nje. Jo je je potrebno ugašat in prižigat in med tem jo obesim da je sprednji del navzgor.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

artmanlinux: tole peno uporabljaš?

Slika
LP
Motka
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Sep 2013, 11:55

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a Motka »

IKE napisal/-a:Depron sem kupil kar v HK EU in to cel paket 20 plošč 500mm x 1000mm, tako da bo za en čas mir.

Še vedno pa ne najdem pravega lepila, da bi lahko tako brezskrbno mazal in lepil daljše spoje kot jih fantje na Flite Testu. Sem mislil naročit "hot glue stick" pri njih pa je poštnina pretirano visoka in sem si premislil. Zdaj delam s kompletom "hot melt glue gun" ( ID: OR-GlueGun ) in 7mm stick ( ID: 376000005 ) prav tako od HK, pa ima pištola zelo malo kapaciteto tekočega lepila in če postaviš pištolo na podstavek s konico navzdol se vroče lepilo konstantno cedi iz nje. Jo je je potrebno ugašat in prižigat in med tem jo obesim da je sprednji del navzgor.
Jaz imam pištolo in palčke od Patex-a. Kvaliteta se mi zdi da je kar OK, tudi ta nima kapacitete kot pri Flitetestu , proti iztekanju lepila pa enostavno potegnem palčko malo nazaj.
artmanlinux
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Mar 2016, 15:54

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a artmanlinux »

WaterBoy ja to peno uporabljam. Mal moraš gledati ko jo lepiš z vročim lepilom da ni prevroč, pa krhka zgleda, ampak ko pa vse skup zložiš je pa model trden, edin krila mogoče ojačaš z palco karbon al pa les. Če jo kriviš jo na zunanji strani oblepiš z lepilnim trakom da na krivini ne poči. Probaj pa poročaj :-D
artmanlinux
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Mar 2016, 15:54

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a artmanlinux »

Ike - a to je hobbyking aero modelling foam, to je xps ne depron ane.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a IKE »

artmanlinux napisal/-a:Ike - a to je hobbyking aero modelling foam, to je xps ne depron ane.
Sem mislil da bo kaj podobnega kot na FlitTestu pa je navaden depron :( ... imam pa zdaj dobro zalogo :D

Čez deževen vikend je počasi nastajal Bloody Wonder. Sem ga oblepil zaradi izgleda in trdnosti ... bom prilepil kako sliko kar tu v tej temi.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
vaterra
Razpravljalec
Prispevkov: 142
Pridružen: 20 Maj 2016, 22:14
Kraj: Ajdovščina

Re: Mini Sparrow

Odgovor Napisal/-a vaterra »

A je ta depron s Hobby kinga oblečen s papirjem, ki se lepo lepi? :D
I live for RC. :evil: :evil: :evil:
Spektrum DX6
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov