FT Delta Swappable in FT Simple Storch

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Motka
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 27 Sep 2013, 11:55

FT Delta Swappable in FT Simple Storch

Odgovor Napisal/-a Motka »

No, tudi meni je uspelo sestavit moje prvo penasto letalo.
Za ta model sem se odločil predvsem zaradi enostavnosti izdelave in ravnih robov vseh delov modela, za lažje rezanje.
Slika

Ker je to moj prvi model, sem za elektroniko uporabil res poceni komponente iz kitajske, katere pa me zaenkrat še niso razočarale. Za 20€ sem kupil komplet 1500KV motor, 30A regler in 3 mini servote, poganja jih 2200mAh zippy baterija ter turnigy 9x.
Rezultati mojega začetniškega letenja so bili kar zadovoljivi, saj sem uspešno preletel za dobrih 5 minut krogov in 3-je uspešni testni pristanki. Naredil sem tudi par sodčkov in loopingov, mi pa je uspelo zaradi majhne hitrosti pri poizkusu loopinga prit v kovit in strl se je prvi propeler. Ob rastočem pogumu je na žalost naraščal tudi veter, kateri je prevzel odločitev v svoje roke in letalo napotil proti tlem, pri tem pa je nastalo tole:
Slika
Na srečo brez zvite motorne osi.

Letalo sem že popravil, baterija se polni in grem zvečer spet letet, tokrat upam da brez prisilnih pristankov.


Po prelepem poletju nadaljujem s prvotnim načrtom izdelave malo večjega letala. Nekako je pri izbiri najbolj izstopal simple storch.
Kar se tiče elektronike imam namen uporabiti vse od Delte. Če bo motor dovolj zmogljiv pa še bomo videli.
In pa par slik trenutnega polizdelka.

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Več slik v prihodnje.
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov