Pearl EPO Glider 780mm

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni pred nekaj časa sem poleg drugih potrebščin iz HK-NL naročil še letalce pearl EPO glider, saj se mi je zdel simpatičen pa še dokaj ugoden je bil.

Sama izdelava je kar kvalitetna edino zalepili bi ga lahko malo lepše, je pa v krilih že vlepljena karbonska cev v katero damo karbonsko palico za povezavo kril, pravtako so v krilih že vlepljeni magneti da krila lepo stojijo na svojih mestih. Pravtako je magnet v kabini, pri drugih pokrovih pa je že nalepljena obojestranska lepilna folija. v navodilih kaže da naj bi se tudi rep lepilo kar z folijo ampak sam bom uporabil kar CA oziroma epoksi.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=31719
Slika

Zanj sem naročil se motor:
C20 brushless Outrunner 2050kv
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=6634

In 4 servomotorje:
Turnigy 1440A Servo 4.4g/0.8kg/.10sec (V2)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=30034

10A esc baterije pa imam 2s 460mAh in pa 2s 800mAh.

Te dni sem se lotil sestavljanja vendar pa se mi je kaj kmalu ustavilo, saj nikakor ne dobim prave razporeditve komponent, da bi bile žice čimkrajše in da bi bilo obenem čimenostavneje menjati baterijo.

Zato me zanima če ima kdo ta model kako je razporedil komponente.

Ker pa so navodila tudi bolj kot ne "kitajska" me zanima če bo težišče vredu če naredim na 1/3 krila?

Še nekaj slik:

Embalaža oz paket iz nizozemske
Slika

Vsebina paketa
Slika

V trenutku stoji skupaj
Slika

Montaža motorja in spinerja
Slika

Slika

Servoti se odlično ujemajo v trup in v krilo
Slika

Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Bo uredu.Sam za prvič vedno postavim težišče bolj naprej pa potem vidim in popravljam.
LPR
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Za začetek je najbolje 1/3 potem pa prilagodiš po občutku, oz po lastnih željah...
Čudno da v navodilih nič ne piše, niti v komentarjih ni nič... :roll:
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Zadnjič spremenil AlesZ, dne 09 Jan 2013, 22:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pa sem spraševal strica pa nič kaj dosti našel :oops:

Težišče naj bi bilo torej 3cm od prednjega roba krila.

Hvala
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a tintek »

Model sem brez hitenja kar hitro spravil skupaj, namontiral sem vse servote in sicer tako, da sem jih prilepil z dostranskim lepilnim trakom nato pa še malo polepil z vročo plastiko, enako sem pritrdil repni ter smerni stabilizator.

Za pogon sem uporabil kar 800mAh 2s LiPo, ker imam poleg te le še 460mAh ampak se mi je zdela malo premajhna, poleg tega pa je težišče idealno, pa še lepo na tesno gre v model tako, da jo samo drži lepo na mestu le omejilec sem ji izdelal.

Ker je model tak kot je (vidne so vse napake pri lepljenju trupa) me zanima z kom bi lahko model malo polepšal, testirati nimam kje zato me zanima če bi navadni sprej razžrl epp peno, če bi nanašal v tankih slojih?
Ali je bolje da uporabim barve za stiropor, kabina je sicer pobarvana v črno vendar se lušči, če ima tako biti tudi z modelom ga raje stim pri miru.

LP

Slika

Slika

Slika

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

-
Zadnjič spremenil dakaloka, dne 29 Mar 2013, 16:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

To ni stiropor,rabiš temeljni lak,če nočeš da se ti lušči.......
Slika
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Te spreji iz Palete so sprobani in se nič ne lušči tudi če čez barvo prelepiš selotejp in ponovno odlepiš.
Uporabniški avatar
ahim041
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 17 Sep 2008, 19:02
Kraj: Ljubljana

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a ahim041 »

Zdravo,

Tudi mene je malo zamikal ta model.
Predusem me zanima ali grejo krila narazen zaradi lažjega transporta/skladiščenja
ali so krila prilepljena na trup.

LP, Miha
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a tintek »

Krila grejo lepo narazen, vse je izdelano že v osnovi, v krilu so cevke v katere se porine karbonsko palčko ki je priložena, skupaj pa krila držijo že predhodno vlepljeni magnetki.

Je pa precej nerodno vstavljati kable za servote v krilu, skozi trup zato ga sam ne podiram saj je model precej majhen.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
ahim041
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 17 Sep 2008, 19:02
Kraj: Ljubljana

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a ahim041 »

Zdravo,

Hvala za odgovor. Ga imam namen naročiti in vzeti enak setup kot
ga imaš.
Ali si že letel in kako se obnese ta setup?

LP, Miha
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Prejšnjo nedeljo sem ka krstil to nedeljo pa mi je ratal naredit še en video.

Naj povem da je to moje prvo letalce z nagibom, prvič ko sem ga vrgel sem ga komaj rešil z smernim krmilom, saj ni preveč odzven potem pa sem kmalu okusil elerone in smerno krmilo opustil.
Danes sem nagib prestavil na desno ročko kjer imam zdaj elerone in višino, smeri danes nisem niti enkrat uporabil.

Z modelom sem zelo zadovoljen izredno lepo leti pri višjih hitrostih in je zelo odziven pri nekje 50%+ gasa.

Setup se obnese povsem vredu, le baterije so kar hito prazne ker ga večina vozim 70-100% gasa.

Danes, ko sem snemal je kar precej pihalo ampak pri večji hitrosti model vetra sploh ne občuti, pri nižji hitrosti pa ga hitro ponese po svoje.

http://www.youtube.com/watch?v=-160c6VM ... 1Q&index=1

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a brejker »

tintek napisal/-a: Danes sem nagib prestavil na desno ročko kjer imam zdaj elerone in višino, smeri danes nisem niti enkrat uporabil.
S tem se ni za hvalit. Smerno kar uporabljaj in opazuj kakšne spremembe se dogajajo v zraku.
Uporaba vseh treh komand med jadranjem izboljša letenje (propadanje na višini v termičnem stebru naprimer). Model bi vsekakor bil uporaben tudi na pobočju.
Tako, da ko so slabši pogoji (malo vetra-minimalka) smerno krmilo zelo pomaga, da držiš model na vzgorniku...

Za učenje akroprograma je tudi obvezna uporaba smernega krmila. V lupingu s smerjo držiš model v lepi ravni liniji (točka vstopa v figuro=točka izstopa iz figure).
Ravnotako si ne predstavljam, da ne bi uporabil smernika med pristajanjem-če mi model to omogoča.
Potem so tukaj še počasne, 4točkovne role ki tudi zahtevajo precizno odmerjanje smernega krmila.
In meni najlubši: rolling circle :D

Zagotovo se da s podobnim modelom izpeljati osnovni akro program. Tako, da...smernik v roke in gremo! :wink:
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a tintek »

Bomo probal malo ja ampak kot sem že rekel je to prvi model z nagibom pa vidim da le ti dobro zamenjajo funkcijo krmiljenja po smer še več bolj odziven je, bo treba kaj večjega na 4 kanale nardit se bodo razlike bolj pokazale.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Pearl EPO Glider 780mm

Odgovor Napisal/-a slayer »

Na takšnih majhnih modelih tudi sam že dolgo ne uporabljam smeri saj je premalo efektivna za kakšne resne akro manevre.Takšni majhni modeli so predvideni bolj za sprostitev kjer eleroni popolnoma zadovoljijo potrebam letenja.Predlagam ,da fiksiraš smerno krmilo in odstraniš temu namenjen servo.Tako boš nekoliko zmanjšal težo modela in s tem nekoliko podaljšal čas letenja.Za trening akrobacij,termičnega jadranja in podobnih resnih zadev pa boš morda (odvisno od tvojih želja) kdaj naredil večje letalo. Lp.
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov