Phantom F4 ... Star Wars (depron)

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Phantom F4 ... Star Wars (depron)

Odgovor Napisal/-a IKE »

Končno mi je uspelo dokončati mojega prvega depronkota F4. Na splošno mi je gradnja iz deprona všeč, le časa si nisem nikoli vzel, da bi se preizkusil v gradnji.

Za gradnjo tega modela sem se odločil, ko sem videl, da ga je naredil moj prijatelj Zoran. Njegov model leti zelo mirno in stabilno kar me je še dodatno motiviralo za gradnjo.

Prilagam nekaj slik od začetka gradnje do zaključka ...

... tako se je začelo
Slika

... pri leplenju repa sem si pomagal z šablono
Slika

... takole je izgledal v surovem stanju
Slika

... dobil je še kabino povezave in dva servo motorčka
Slika
Zadnjič spremenil IKE, dne 04 Mar 2011, 00:30, skupaj popravljeno 1 krat.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a IKE »

Vsekakor sem ga želel tudi primerno pobarvati a zaradi problemov pri iskanju prave barve ... po možnosti v spreju sem uporabil staro zalogo modre in rumene. Da ni izgledal pusto sem ga še malo popisal z alkoholnim flomastrom.

... zgoraj je moder
Slika

... spodaj rumen za boljšo vidljivost
Slika

... za težišča po načrtu je bilo potrebno baterijo namestiti točno na sredino odprtine, tako sem naredil ležišče kar na snemljivem pokrovu
Slika

... ki se po zapiranju zavaruje z 2mm palčko iz karbona
Slika

... in še slika nosilca motorja CD2822/27 ( 1200 o/volt ) katerega bodo za začetek gnale baterije Turnigy 1600 3S
Slika

Model z vso opremo brez baterij ima 272 gramov, omenjena baterija pa težo dvigne za 140 gramov ... torej na 412 gramov. Model že na polovici gasa lepo drsi po laminatu v dnevni sobi, tako da menim da je moči dovol.

Konec tedna je predviden prvi let ... upam da bo vse skupaj ostalo v enem kosu. Naj se konča tako ali drugače, slike sledijo.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a IKE »

Med izdelavo F4 in brskanju po YouTubu se mi je zahotelo izdelati nekaj čisto svojega in ker mi je všeč fantastika sem si na hitro iz balse in malo kartona zamislil nekaj takega ...

Slika

Slika

Kako bo model izgledal na koncu zaradi možne problematike pri izdelavi in koliko letalnih sposobnosti bo imel bom videl ko bo za njim prvi let. Najbolj me skrbi, ker si ne znam izračunati, kje naj bi bilo v tem primeru težišče.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a IKE »

Počasi se tudi tu dogaja in za začetek sem se lotil izdelave trupa - oktaedra, ki mi je že ob sestavi narekoval pripravo kar nekaj pripomočkov. Najprej sem izrezal dva oktaedra iz 2cm stiroporja jih oblepil in nato naredil še dva okvirja iz balse kot osnovo za " trup " NLP.

Slika

Slika

Slika

Ko mi je uspelo na šabloni zlepiti trup sem nanj z obeh strani prilepi še okvirja iz balse za večjo trdnost in stabilno obliko

Slika

Elektro motor želim postaviti z osjo v samem centru oboda zato sem v notranjosti predvidel neke vrste nosilno ploščo z manjšim trupom, v katerega nislim namestiti sprejemnik, regulator in baterijo

Slika

Slika

Glede krila sem se že odločil da bo zgoraj ravno, do polovice širine bo na zgornji strani še en depron za boljši vzgon, krila pa bodo podprta a še ne vem od katere točke.

Višinsko krmilo bo spredaj na podaljšku, ki bo narejen iz dveh 4mm karbonskih cevk, kot je približno vidno na spodnji sliki

Slika

Toliko za zdaj, ko bo viden napredek pa spet nalepim sliko ali dve.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: Phantom F4 ... Star Wars (depron)

Odgovor Napisal/-a IKE »

Po dooooooolgem času sem zaradi pomanjkanja časa le dokončal Star Wars. Predno ga prvič poletim ( upam da uspešno ) me zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z podobnimi modeli, ki imajo višinsko krmilo spredaj. Predvsem me zanima, kje naj bi bilo težišče modela. Prilagam še nekaj slik ...

Razpon kril 110 cm, širina krila 25 cm, celotna dolžina 94 cm, teža brez baterije 406 gramov

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

vmes pa sem dokončal še enega depronkota ...

Slika

pa še oba skupaj za primerjavo po velikosti ...

Slika
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Phantom F4 ... Star Wars (depron)

Odgovor Napisal/-a brejker »

Let the force be with you. :D
www.okarbon.eu
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov