Polaris Seaplane Parkflyer

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Polaris Seaplane Parkflyer

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Nekaj časa nazaj me je prijelo, da bi ustvaril kaj iz DepronTM-a, zato sem začel brskati po RCGroups in naletel sem na avojn, ki sem si ga enostavno zaželel.

To je Polaris Seaplane Parkflyer RCG:http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=922465

Splotati sem dal načrt in začelo je nastajati tole:

Slika

Slika


Model mi je všeč zaradi oblike in zmožnosti vzletanja od praktično kjerkoli (veselim se vzleta in pristanka na vodi; Nizozemci na Šobcu, pripravite se 8) ).

Glede setupa nisem izumljal tople vode in nabavil priporočeni motor (2212-06), prop 6x4 in 7x5 (za pokušino), 3x9g servo, regulator bo Scorpion 45A, baterija pa Rhino 1550 3S 30C in sprejemnik (H)Assan.

Napredek na ajonu:

Slika

Slika


Zadeva provizorično skupaj:

Slika

Slika

Slika


Toliko zaenkrat, ko bo kaj več napredka, pa se zopet oglasim.

Mighty out.
Meditate on this I will...
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Wow,prima avijončič,morda se ga še jaz lotim,ker mi ravno tak setup ostaja pa ga nimam kam ponucat =D>
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Offshore, se strinjam, da je zanimiv avion. Ne vem kako to, da me je tako popadla želja po izdelavi deprončkastih zadev, a na lagerju imam še en avion iz RCG, katerega načrt je tudi že splotan (hint: ima premična krila 8)).

Aja, še ena dvoživka me mika v prihodnosti: leteči tovornjak.


On topic: le 6mm Depron je treba dobit za izdelavo aviona. Sam sem ga kupil v Mibolandu, OBI ima nekaj podobnega depronu, a je debelina le 5mm, sem pa v Baumax-x-u našel "depron", ki je prave debeline, a je na eni strani narebran.
Meditate on this I will...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Polaris Seaplane Parkflyer

Odgovor Napisal/-a skorc »

Kako kaj napreduje Polaris? Tudi jaz ga imam v planu letosnje zime...
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov