F-16 iz stiropora

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

savec
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 03 Avg 2011, 20:29
Kraj: Dokležovje (Prekmurje)

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a savec »

Servo je bil 12.5 gramov, corona 2.5 kg metal gear. zakrilca so bila iz stirodurja, edino povezava je bila preko žičke , mislim da je tisto krivo bilo ja, se je upognilo od upora. Sicer sem danes naredil zakrilca iz balze, in bom uporabil dva servota 12.5g, upam da bo dobro. Ja servo deluje normalno tako da ni odpovedal. teža modela je zaradi tega sivega lepilnega traka kar večja, noter sem dau 35-36 1800kv motor, 9x6 prop, 80a reg. , in ko sem to namestil, sem moral naprej dat 2x 3000mAh 20C bateriji da je bilo težiče 275mm od zadnjega flapa za nagib. Na žalost je ena baterija fuč.
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a janček »

Lp

No poštimej pa posnemi.
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
Pluton
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Okt 2008, 10:39
Kraj: Mekinje

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a Pluton »

Sam imam servo motorje 9g in povezave preko 1,5mm bovdna. Na krilih nimam nobenih ojačitev imam pa cel model oblečen v papir in pobarvan. Nobenih težav in model deluje super.
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a janček »

Lp

Kolk g pa ma?
What goes up usually comes down.
Uporabniški avatar
Pluton
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 12 Okt 2008, 10:39
Kraj: Mekinje

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a Pluton »

1.440g
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a janček »

Lp

Kar lahek moj je imel nekaj čez 2 kg
What goes up usually comes down.
savec
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 03 Avg 2011, 20:29
Kraj: Dokležovje (Prekmurje)

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a savec »

No sem poštimal mojega F-16, naredil drugi prednji del, zakrilca iz balze in za višino 2 servomotorja, za vsako stran enega. Imam 3000mAh baterijo, v gobcu naprej še 220g svinga, težišče je bolj nazaj kot je v načrtu, no imam enake težave kot eni pred mano, zadnji vpadni kot krila ni dober, tako da še moram meti kar naklon višine da leti normalno. Drugače pa je tudi teža mojega blizu 2kg, ker motorček ima blizu 2kg potisne moči, pa ima par gramov preveč za vertikalo. Bom v kratkem ko bo lepo vreme posnel video pa ga delil z vami :)
Uporabniški avatar
tadej.vovk
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 14 Feb 2009, 16:07
Kraj: Kočno ob Ložnici

Odgovor Napisal/-a tadej.vovk »

Da ne bomo govorili samo o f-16 sem naložil gor jadrilico, ki je seveda izdelana iz stiropora in ima premer kril kar 4m.
Priponke
6.jpg
6.jpg (162.59 KiB) Pogledano 2564 krat
Zadnjič spremenil tadej.vovk, dne 15 Sep 2014, 13:51, skupaj popravljeno 2 krat.
Nikoli ti niso dane sanje, ne da bi ti bila dana tudi moč, da jih uresničiš.
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a belovic »

Z veliko pomočjo kolega master_007 počasi nastaja tudi moj F16. Krešo je namreč izvrstno opravil delo in s pomočjo CNC-a izrezal vse segmente, na priloženih slikah pa manjka še prehod iz trupa na vertikalni rep ter rakete na koncu krila :lol:
Sledi kitanje, brušenje in prekrivanje modela, vendar se še nisem odločil na kakšen način ali s pak papirjem (s tem postopkom nimam še nobenih izkušenj..) ali 50gr. stekleno tkanino. :-k Druga stvar pa je zamisel o vgradnji bajonetov podobno kot jo ima avtor na drugem modelu, saj je tole kar velika zadeva in kar težavna za prevažat v avtu v enem kosu...
Priponke
3.jpg
3.jpg (47.28 KiB) Pogledano 2616 krat
1.jpg
1.jpg (144.56 KiB) Pogledano 2616 krat
Uporabniški avatar
Gladiac
Profesor
Prispevkov: 1413
Pridružen: 15 Jun 2010, 16:47
Kraj: Smlednik

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a Gladiac »

tadej.vovk napisal/-a:Da ne bomo govorili samo o f-16 sem naložil gor jadrilico, ki je seveda izdelana iz stiropora in ima premer kril kar 4m.
Tema je o F-16 tko da tale tvoj prispevk ne paše zraven :D

LP
http://www.onedrone.com
http://www.okarbon.eu
http://www.kopterworx.com
http://www.lipo.si
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: F-16 iz stiropora

Odgovor Napisal/-a belovic »

Mogoče še kakšen predlog za motorizacijo glede na dosedanje izkušnje?
Moja ideja je motorizirati model z motorjem TR D3542/1450kv, reglerjem Plush 60A, eliso 9x6" na 4S 3700-4000mAh ker se bojim se da z večjim/težjim motorjem nebi bilo mogoče ujeti pravo težišče modela brez prevelikega prirastka na masi...
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov