izdelava letečega krila BOOMER

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

krilo

Odgovor Napisal/-a fenix »

Če še obstaja ta tema bi vprašal:

-kakšne baterije pridejo noter
-koliko gramska servo motorja prideta noter
-in koliko časa približno zdrži v zraku

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: krilo

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

fenix napisal/-a:Če še obstaja ta tema bi vprašal:

-kakšne baterije pridejo noter
-koliko gramska servo motorja prideta noter
-in koliko časa približno zdrži v zraku

Lp Boštjan
V prvem postu imaš vse odgovore (servo je 9g)

V zraku "zdrži" odvisno od razmer na hribu 2,5h pol je pa treba akuje filat
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

boomer

Odgovor Napisal/-a fenix »

A v tem boomerju je delta mikser? Pa je ta vgrajen komplet naprodaj :roll: ?

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: boomer

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

fenix napisal/-a:A v tem boomerju je delta mikser? Pa je ta vgrajen komplet naprodaj :roll: ?

Lp Boštjan
servoti so micro 9g
čim manjši sprejemnik (moj ima 7g)
250mha nimh bat

mixer je navadno v oddajniku lahko se ga pa kupi in vgradi v model če so kake starejše komande v igri ki mixerjev še nimajo

Še enkrat pa moram povdarit model NI PRIMEREN za ZAČETNIKE
Uporabniški avatar
dejci23
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 29 Mar 2005, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a dejci23 »

Pričel bom s sestavljanjem modela Boomer pa mi je malce nerodno vprašat kako se napaja celotna zadeva ker ni regulatorja motorja?
Mar se baterija priklopi neposredno na sprejemnik? Kaj je potrebno pazit pri tem? :roll:
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

4 celice priklopiš na sprejemnik :wink: pazi na polariteto 8)

lep dan
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Uporabniški avatar
MATJAŽ
Freak
Prispevkov: 879
Pridružen: 19 Sep 2005, 20:16
Kraj: KAMNIK

Odgovor Napisal/-a MATJAŽ »

lahko tudi 5 celic. :lol:
Vzameš konektor od servota in tam ko je rumena(oranžna) žica tisto ucvikaš stran,na srednoji žici(rdeča) je+ na krajni(rjava,črna) pa -
8)






lp,matjaž
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Jst bi pa nekaj vprašal... V tadrugem filmčku se mi zdi kot da bi imel model narejeno nakakšno vdolbino za roko, da ga lahko vrže.

Bi bla varjanta da bi nekako (kot pri letalu) vlepil na rob krila par cm dolgo karbonsko cevno (vertikalno) pa da bi s tistim metal. Sem mel že takega jadralca v rokah, pa metal se je tudi dobro, čeprav je že kar nekaj let od tega 8)
Uporabniški avatar
til14
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 15 Apr 2006, 16:31

Odgovor Napisal/-a til14 »

Jst mam pa dve vprašanji:
a nej aviošper na obe strani(zgornjo in spodnjo) nalepim?
in
a je dobr krilo okrepit s selotejpom ki ima notr steklena vlakna(ali neki tazga)?
Uporabniški avatar
orel
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 11 Feb 2006, 12:18
Kraj: slovenska bistrica

Odgovor Napisal/-a orel »

znima me če je potem na sredini ko s salotejpom zalepiš obe polovici to dovolj trdno da se ne zloži če narediš luping
jure
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

:D :D odvisno od selotejpa :D :D

Seveda zdrži!
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

til14 napisal/-a:Jst mam pa dve vprašanji:
a nej aviošper na obe strani(zgornjo in spodnjo) nalepim?
in
a je dobr krilo okrepit s selotejpom ki ima notr steklena vlakna(ali neki tazga)?
Selotejp ki ima notri steklena vlakna je dober za dolge linije ojačat ki pa jih boomer nima :o pa še teža je veliko večja pri boomerju pa teža igra glavno vlogo (čim nižja)

0,6 avio šper gre po obeh straneh krila kos cevke kot pri SALih se ne priporoča raje naredi male vdolbine za prste kot pri mini SALu

bolje 4 celice kot 5 (teža, in nepotrebna hitrost servo motorjev)

Z selotejpom kot je na sliki Boomer pri svoji mali teži z lahkoto "drži" vse silne Gje ki jih naše "akrobacije " spravijo skupaj :D
Uporabniški avatar
orel
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 11 Feb 2006, 12:18
Kraj: slovenska bistrica

Odgovor Napisal/-a orel »

pozdravljeni
imam še eno vprašenje. ali to ne moti sprejema če je antena pod salotejpom ker pri mojih dveh zagijih sem opazo kar močno statično elektriko zaradi slotejpa. tako da se mi to zdi sumljivo predvsem za večje razdalje.
jure
Uporabniški avatar
til14
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 15 Apr 2006, 16:31

Odgovor Napisal/-a til14 »

Pred parimi dnevi sem opravil prvi polet. Šel sem na manjši hribček (sej bi ga raje uprabljal kot SAL samo ne vem kako bi se lotil metanja) in malo sprobaval krilo :lol: , pa se mi je zdel zelo občutljiv na vsak mal močnejši veter, pa me zanima če bi ga moral kej obtežit?

MC gayver ali mi lahko poveš kolikšni so odkloni krmil na tvojem boomerju (upam da sem prav zastavil uprašanje)?
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

orel napisal/-a:pozdravljeni
imam še eno vprašenje. ali to ne moti sprejema če je antena pod salotejpom ker pri mojih dveh zagijih sem opazo kar močno statično elektriko zaradi slotejpa. tako da se mi to zdi sumljivo predvsem za večje razdalje.
:o :o :o :o Takih težav žal ne poznam

Koda: Izberi vse

Pred parimi dnevi sem opravil prvi polet. Šel sem na manjši hribček (sej bi ga raje uprabljal kot SAL samo ne vem kako bi se lotil metanja) in malo sprobaval krilo  , pa se mi je zdel zelo občutljiv na vsak mal močnejši veter, pa me zanima če bi ga moral kej obtežit? 

MC gayver ali mi lahko poveš kolikšni so odkloni krmil na tvojem boomerju (upam da sem prav zastavil uprašanje)?
Odkloni so "normalni"
Smer CCA 35°
Višina CCA 25°


Malo pglej okoli težišča, se pa na hribu v močnejšem vetru vedno splača nekoliko obtežit model, že zaradi prodornosti

Veliko užitkov :D
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

orel napisal/-a:...pri mojih dveh zagijih sem opazo kar močno statično elektriko zaradi slotejpa....
Ne jih tolk glancat! :D
Uporabniški avatar
til14
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 15 Apr 2006, 16:31

Odgovor Napisal/-a til14 »

MC GAYVER napisal/-a: Malo pglej okoli težišča, se pa na hribu v močnejšem vetru vedno splača nekoliko obtežit model, že zaradi prodornosti
Ali bi mi lahko še povedal s čim in kako se ponavadi obteži modele? [-o<
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Svinec ali pa močnejše(težje) baterije 8)

Kaj pa misliš pod "kako"? :-? daš noter in vidiš če še leti :wink:
ducatim
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 17 Nov 2004, 20:35

Odgovor Napisal/-a ducatim »

Pred kratkim sem si izdelal model ter že nekaj časa poskušam model metati na SAL varianto.Toda vsakič ko ga vržem se mi po 1-2m prevali naprej.Težišče je na 13cm in model je natriman.Kaj bi bil lahko problem tega? #-o
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

ducatim napisal/-a:Pred kratkim sem si izdelal model ter že nekaj časa poskušam model metati na SAL varianto.Toda vsakič ko ga vržem se mi po 1-2m prevali naprej.Težišče je na 13cm in model je natriman.Kaj bi bil lahko problem tega? #-o
Najprej poglejva

ali modelček leti ob normalnem metu

SAL met izvedi z polnim obratom in pri tem ne "sili" modela gor ali dol z zapestjem prepusti zračnemu toku okoli modela da ga "usmerja"

malo teško za razložit pa mislim da je vseeno razumljivo :oops:
Gale
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Avg 2006, 15:25
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a Gale »

jaz imam isti problem z saliranjem tezišče je v nulo tudi ce ga ne silim gor se mi vseno prevali ub metu cez hrbet leti pa super

LP Rok
ducatim
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 17 Nov 2004, 20:35

Odgovor Napisal/-a ducatim »

Pri normalnem letu leti zelo dobro.Ali bi lahko poskusil vlepiti karbonski štift, čeprav se ne priporoča na tem modelu?
Uporabniški avatar
ogrizek
Tekmovalec
Prispevkov: 337
Pridružen: 31 Dec 2004, 11:03
Kraj: Ptuj

model

Odgovor Napisal/-a ogrizek »

Pozdravljen-MC GAYVER
Iskal sem varjanto kako leteti na pobočju ko je šibak veter in sem našel rešitev s tem modelom,vse pohvale lepo izdelano in predstavljeno.
Vprašanje:letel bom samo na pobočju,kjer je ogromno drevja in slab teren bojim se,da bi hitro uničil stabilizator zato bi si umislil dva stabilizatorja takšna kod na arrov-u kaj misliš?
Drugo kaj me muči; trudim se dalati posnetke iz zraka ampak z predelanim arrovom mi ne ratuje najbolje pa sem razmišljal ,da bi tvoj model povečal za 50% saj bi verjetno pridobil na jadralnih sposobnostih in nosilnosti.
Vem,da bi lahko uporabil kateri drug model ampak tale se mi zdi vredu cenovno in transportno,velikega bi pa uporabljal na pobočju takrat kadar bi pihal močan veter.
L.P.Vlado
datoteke/krilo_1_438.jpg
hunter
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov