MULTIPLEX ParkMaster 3D

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Uporabniški avatar
lrade
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 06 Okt 2010, 19:57
Kraj: Maribor, Brezje

Odgovor Napisal/-a lrade »

Zizy napisal/-a:Zdravo!
Jaz sem tudi nabil tole zadevo in me zanima če lahko tiste palčke.ki dajejo trdnost krilu in trupu lahko zalimam z uhu por ali mi svetujete kakšno drugo lepilo.
Hvala
Najboljše je z CA lepilom. Jas sem uporabljal najredkejšega.
Optic 6 Sport 35MHz ---> Ch. 66
Uporabniški avatar
lrade
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 06 Okt 2010, 19:57
Kraj: Maribor, Brezje

Odgovor Napisal/-a lrade »

Evo dokončan Parkmaster:

Oprema:

Pogon: Himax C2816-0890 (11x5.5 prop.)
Regler: Multicont BL27/II
Servoti: 4x Hitec HS-55
Baterija: RAY G2 1100mAh 11,1V ; RAY G3 1200mAh 11,1V


Teža z vso opremo: 515g (z RAY G3 baterijo)
Priponke
DSC_0021.jpg
DSC_0021.jpg (192.12 KiB) Pogledano 1734 krat
Optic 6 Sport 35MHz ---> Ch. 66
Uporabniški avatar
lrade
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 06 Okt 2010, 19:57
Kraj: Maribor, Brezje

Odgovor Napisal/-a lrade »

in, moj parkmaster je prezivel prvi let... Pri pristanku mi je samo malo pocil trup, tam pri podvozju (baterije je zmanjkalo )
Leti zelo lepo, sploh ni taki problem ko sem mislo da bo, ker sem vedno do zdaj vozo samo visokokrilna letala.
Leti kot po tirnicah, edino mogoce je orginal motorcek malo "presvoh" (Himax C2816-0890) ko bom zacel z 3d, bom tak dal not istega, z malo vec obrati (od easycuba)

P.S. Tipkam na telefonu in nimam sumnikov...
Optic 6 Sport 35MHz ---> Ch. 66
Uporabniški avatar
multipraktik
Tekmovalec
Prispevkov: 403
Pridružen: 28 Jan 2010, 19:55
Kraj: Medvode

Re: MULTIPLEX ParkMaster 3D

Odgovor Napisal/-a multipraktik »

Pozdravljeni

Eno vprašanje bi imel v zvezi s Parkmastrom. Imam ga že veliko let in ga bom zaradi dotrajanosti v kratkem zamenjal ali z novim (prestavim komponente) ali pa razmišljam da bi raje kupil Acromasterja. Kdor je že letel oba, mi lahko malo svetuje kateri je boljši za 3D ...

Vem, da je očiten odgovor Parkmaster, ampak jaz s svojim nisem tako zelo zadovoljen. Ne vem zakaj je pri harrierju in hooveringu tako "živčen", pa sem težišče spravljal zelo zelo nazaj, pa ni bistveno boljše. Depronar je kot noč in dan napram Parkmastru, še z f3a Vanquishem mi je šel harrier skoraj lažje kot s Parkmastrom.

Če je pri 3D letenju manj "živčen" Acromaster, bi skoraj raje šel na tega. To, da je težji in hitrejši me ne moti, ker bi ga itak letel na letališču, za okoli hiše imam pa depronkota :P .

Skratka kaka primerjava Parkamster vs Acromaster? Obstaja kak drug dober 3D akrobat v rangu 500 g mase (da "drobovje" iz parkmastra samo prestavim tja)?
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: MULTIPLEX ParkMaster 3D

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Dejansko ne znam 3D letet,mislim pa da ne gre tako enostavno samo prestavit komponente...............
Fluggewicht Elektro in Gramm: 1350
Kar se mene tiče je akromaster že bolj resno letalo in hvaležno za letenje....................
Slika
Uporabniški avatar
multipraktik
Tekmovalec
Prispevkov: 403
Pridružen: 28 Jan 2010, 19:55
Kraj: Medvode

Re: MULTIPLEX ParkMaster 3D

Odgovor Napisal/-a multipraktik »

Aha, ne saj če bi se odločil za Acromaster, bi itak kupil komplet nove komponente (glede na to, da je še enkrat težji od PM) :)

Prestavljal bi samo v primeru, da se odločim za podoben masni rang kot je PM, ali pa pač kar novega Parkmastra Pro
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov