Ultimate od SebArt-a

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Ultimate od SebArt-a

Odgovor Napisal/-a mato »

Kupil sem tale modelček:
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... ate_860_mm

Lahko samo rečem :razpaljot:
Tako slabe kvalitete nisem doživel niti pri kitajcih.
Nalepke imajo večjo površino mehurjev, kot je površina, ki je prilepljena - vse je valovito.
Krila so zvita in to ne po dalši stranici, ampak po krajši, tako da izgleda, kakor, da bi žleb nataknil na letalo namesto krila. In to zvitje ni majhno.
Na trupu je kar na nekaj mestih depron počen. Nekatere lesene stvari so odlomljene. Panti so vlepljeni zelo slabo, saj sta zlepljena skupaj krilo in zakrilce, zato je zakrilce počeno ali pa se zelo težko pregiba in ima zelo omejen hod.
In še se najdejo stvari.
Po vsej verjetnosti gre zadeva nazaj v trgovino.

Sem pričakoval kvaliteto na enakem nivoju, kot je bila pri Katani, pa sem se hudo zmotil. Pa še cena ni majhna za par pol deprona.

Kar se mene tiče, SebArt ne obstaja več.

No, pa sem se olajšal :lol:

Slika
Lp Matej
Uporabniški avatar
TomaXxX
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 25 Nov 2004, 10:38
Kraj: Gorenc

Odgovor Napisal/-a TomaXxX »

Če ti ni odveč, pripni kakšno slikico teh felerjev, za bljšo predstavo, preden pošlješ zadevo nazaj v trgovino.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Naosnovi ene slabe izkušnje, še ni nujno da je SebaArt kriv za tvoje razočaranje. Kolikor mi je znano, je SebaArt kar na nivoju.
Po moje je stanje vsebine precej odvisno od tega, kaj se je s škatlo dogajalo med transportom in skladiščenjem. Velike temperaturne spremembe, visoke temperature in spremembe vlažnosti, vplivajo na depron in nalepke, tako da nastanejo poškodbe, kakršne omenjaš. Kakšna pa je bila embalaža? Polomljeni deli so posledica grdega ravnanja.

Če so napake tolikšne, da jih ni mogoče sanirati, bi jaz na tvojem mestu reklamiral izdelek.
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Škatla je nepoškodovana. Slike bom pripel, ko bom utegnil.
Mi je pa sumljivo to, da ni zraven navodil. Ob tem sem pomislil, da so mi iz schweighoferja poslali rabljeno robo oz. že reklamirano zadevo. Vem, da se to pri njih ne bi zgodilo prvič.
Če se ne motim, je pri njih v sredo navaden delovni dan, bo očitno treba na izlet.
Lp Matej
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Sam imam od Sebarta CHALLENGERja, ko sem model kupil je bil brez praskice ali kakšnega stretega dela, razen tistih nalepk na modelu v katerih so bili mehurčki.
mato napisal/-a:Škatla je nepoškodovana. Slike bom pripel, ko bom utegnil.
Mi je pa sumljivo to, da ni zraven navodil.
Jaz sem zraven dobil mislim da dvoja navodila..
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Da nisi morda vzel produkta po polovični seni iz kupa, kjer imajo poškodovane izdelke!?

P.S.

Prosim, ne misli da te imam za norca, vendar je le še ena možnost. Morda se je celo škatla ponovno znašla na polici med "zdravimi" bratci! Mislim, da ne boš imel problem z reklamacijo.

Jan
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

miholič napisal/-a:
mato napisal/-a:Škatla je nepoškodovana. Slike bom pripel, ko bom utegnil.
Mi je pa sumljivo to, da ni zraven navodil.
Jaz sem zraven dobil mislim da dvoja navodila..
Evo sedaj veš kje so tvoja navodila :lol:
Nesi vse skupaj nazaj, pri švajgiju reklamirano robo dajo nazaj na polico in kaj ne boljšega, če se da to takoj poslati po pošti v Slovenijo, ko pride trikrat nazaj, pa morda kaj ukrenejo glede reklamacije. Že nekajkrat sem bil osebno zraven, ko je prodajalec reklamirano robo zapakiral in vrgel nazaj na polico [-X
Zato pa v glavnem skoraj vse tudi bp vzamejo nazaj, če pa komplicirajo, pa zanoriš :kregajse: :razpaljot:
Kljub vsemu pa strankam s tem povzročajo slabo voljo in stroške, saj je logično, da se na tak način, po njihovih policah valja veliko škart robe in kar hitro pokasiraš kaj nezaželenega.
Zato pa vsaj pri osebnih obiskih te štacune velja, DOBRO PREGLEDATI; ČE JE PAKIRANJE ŠE NEDOTAKNJENO IN ORIGINAL ZAPRTO, sicer pa test preden plačaš :lol:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Sem zvedel še od dveh, ki sta kupila Sebartove depron modele, da sta imela enake napake - mehurčke in zvita krila. Vendar ni bilo tako hudo.

Edit:
Evo slike. Naj povem, da so največji mehurji že sanirani in je bilo na začetku še precej huje, kot je sedaj na slikah.
Priponke
mini-P1120898.JPG
mini-P1120898.JPG (35.91 KiB) Pogledano 2330 krat
mini-P1120897.JPG
mini-P1120897.JPG (40.89 KiB) Pogledano 2330 krat
mini-P1120896.JPG
mini-P1120896.JPG (38.44 KiB) Pogledano 2330 krat
Lp Matej
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Čimprej nazaj v trgovino, nimaš druge... :^o

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Sem nesel nazaj v trgovino. Ker je bil moj zadnji model, ga ni bilo mogoče zamenjati. Nato so me čudno gledali, ko sem želel nazaj gotovino in ne kredita ali druge robe.
Če bi tekoče govoril nemško, bi jim še kakšno krepko povedal, tako pa sem samo odšel.

Zanimivo bo videti, ali se bo zaloga za ta model v kratkem čudežno pojavila :^o
Lp Matej
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov