--->NAČRT-"rabim"<---

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: --->NAČRT-"rabim"<---

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ali daste enostavno tiskati brez obrob na A4 list pa potem sestavite vse skupaj?
ja,ali pa greš s ključkom v kako fotokopirnico,kjer imajo možnost printa na A0
Priponke
FT naÄŤrt.jpg
FT naÄŤrt.jpg (108.96 KiB) Pogledano 11948 krat
Slika
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: --->NAČRT-"rabim"<---

Odgovor Napisal/-a pidalc »

lp
Pri FT imaš vedno dve opciji. En načrt je cel, če imaš možnost tiskanja na večji format, ali če želiš spreminjati velikost gotovega letala . Če pomanjšaš Spitfire na 77% je ravno pravi za combat EPA :wink: .
Drugi načrt je že razrezan in pripravljen za tiskanje na A4 format. Tega le preprosto natisneš brez spreminjanja in tiskalnik ti sam nastavi, da ostane cca 5 mm rob. List obrežeš le po dveh straneh do oznak, katere so natisnjene v vogalih in imaš ravno dovolj prekrivanja za lepljenje z lepilom za papir (lahko tisto v stiku, miekol belo lepilo za les ali podobno. UHU ni najboljši po mojih izkušnjah). Lahko pa zlepiš tudi s selotejpom. Najbolje z obeh strani, da potem nimaš težav s spojem.
Uporabniški avatar
smarnca
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 18 Avg 2016, 22:25

Re: --->NAČRT-"rabim"<---

Odgovor Napisal/-a smarnca »

Zanimivo. Pri prejšnjem modelu (FT Wing) sem z buciko prtitrdil načrt na depron a ostali to kar prilepite gor?

edit: aja načrt se zlepi z lepilom skupaj ](*,)

Kako pa prenašate na depron ali peno ponavadi? Kot pravim jaz sem kar z bucikami pritrdil pa rezal z olfa nožem. Ali obstaja kaka boljša metoda? (in vem da ni prava tema za to vprašanje)
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: --->NAČRT-"rabim"<---

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Jaz natisnem en komplet načrtov več, da lahko iz enega izrežem kose. Te nato prilepim s seloteipom na depron. Ko reže kos ven se seloteip ob kosu prereže in načrt sam odpade, ko si gotov. Pazi, da najprej izrežeš vse odprtine v kosu!!!!
Uporabniški avatar
jajzi
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 01 Apr 2016, 08:53
Kraj: Radomlje

Re: --->NAČRT-"rabim"<---

Odgovor Napisal/-a jajzi »

Jaz sem si za vse ft modele naredil šablone iz šeleshamerja in potem obrisal šablone na depron.
Precej dela ampak za FT versa in FT tiny trainer sem jih že enkrat ponovno uporabil.
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: --->NAČRT-"rabim"<---

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni,
meni je najenostavnejša metoda, da zalepim načrt na material. Pa naj gre za les ali depron. Iz načrta izrežem dele s kakšnim milimetrom dodatnega papirja, nato pa jih obvezno z lepilom v stiku prilepim na material, ampak ne preveč lepila. Nato lepo izrežem del po črtah načrta. Ko smo končali lepo elegantno odstranimo papir iz obdelovanca. Ponavadi gre lepo dol, tudi če sem ga pustil dlje časa gor.
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
murva
Tekmovalec
Prispevkov: 390
Pridružen: 10 Feb 2011, 17:42
Kraj: Šempas

Re: --->NAČRT-"rabim"<---

Odgovor Napisal/-a murva »

The Rose Squardon / Aircombat Slovenija Slika
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov