Stirofly--> KIT komplet (Elektro)

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

aha....no bm pa malčk počakou...
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
Ivo K.
Tekmovalec
Prispevkov: 376
Pridružen: 02 Feb 2005, 20:27
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Ivo K. »

zaljubljen;tole res ne sodi v to temo vendar bom vseeno odgovoril.Krilo za stiroporkota sem že rezal zase ko sem delal ta model, tako da bi ti ga lahko odrezal (mislim da imam še kje shranjen projekt).Ostale dele pa sem izrezal ročno, z nožem.Če pa bi bil Ultralajt pripravljen ostale dele (trup in repne površine) pripraviti v dxf-u, konstruktor je namreč on, jaz pa sem bolj bogi v acadu, bi bilo pa tudi možno.Model sicer odlično leti in je kar primeren za prehod na letenje s tovrstnimi modeli.
Lep pozdrav

Ivan Kovač
HRASTNIK
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

Stiroporko je že s konfiguracijo NiMh celice + krtačni motor letel super, če pa sedaj vgradiš BK motor in LiPo celice, bo zadeva izredno lahka in model bo izvajal manevre, ki jih s pretežkim modelom ni mogoče izvajati.

Upam, da se bo Mitja strinjal in gremo v izdelavo opisanega modelčka.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

A. Kovač napisal/-a:Upam, da se bo Mitja strinjal in gremo v izdelavo opisanega modelčka.
Nimam časa (niti se mi ne ljubi več) ponovno risati tega modela, ker izvirnih risb ne najdem več.

Če pa se komu ljubi razdelati zadevo za CNC razrez, nimam nič proti.
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

a tako pole...potem pač na mojo žalost stiroporko odpade :cry: ...
No pa nadaljujmo temo s stiroflyem-filing
ZAKON!!!!!!
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

pozdravljeni...danes grem s mojem lepotcem na letališče da ga malo drugim pokažem :lol: .
Sem kupil tudi novo komando in sicer optic6 sport od hiteca....
Proti večiru pa naložim nekaj slikic...
LP Rok :wink:
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

z malo zamude vendar vseeno nekaj slikic...
Priponke
leitm!!!!!!
leitm!!!!!!
umirjeno letenje.jpg (21.36 KiB) Pogledano 7531 krat
start-slaba slikca sem bu hiter-
start-slaba slikca sem bu hiter-
start iz roke.jpg (32 KiB) Pogledano 7531 krat
priprave na let
priprave na let
pripravljenje modela.jpg (49.8 KiB) Pogledano 7531 krat
ZAKON!!!!!!
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

...........
Priponke
...termika pod nadzorom oz. letalo pod nadzorom
...termika pod nadzorom oz. letalo pod nadzorom
našel termiko.jpg (75.62 KiB) Pogledano 7472 krat
zagrizeno iskal termiko....
zagrizeno iskal termiko....
iščem termiko.jpg (55.33 KiB) Pogledano 7472 krat
ZAKON!!!!!!
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

ne glejte obraza se še privajam..... :D
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Ko sem jaz prvič, sem se tut takle smejal :lol:

lp, Matej
plp, Matej
Uporabniški avatar
Ivo K.
Tekmovalec
Prispevkov: 376
Pridružen: 02 Feb 2005, 20:27
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Ivo K. »

Lepo si ga zrihtal =D>.Kaj pa smer, je dovolj učinkovata? Iz slikce se mi zdi, da je veliko premajhno smerno krmilo.Na priloženi skici, ki si jo dobil zraven modela je dosti večje krmilo, kar se je seveda tudi izkazalo v praksi.
Lep pozdrav

Ivan Kovač
HRASTNIK
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

G Ivo, smer ni pramajhna.....pravzaprav je malo povečana za 4mm in prav tako višinsko krmilo. V zraku se lepo obnaša in ni preveč žiučen.
Poskusil sem narediti luping (na primerni višini) in je uspel....in mimogrede v model sem vgradil speed 400 in vleče pod kotom 25 stopinj (po moji metodi merjenja 8) ). Res da je nekoliko težk in se to pozna na hitrosti vendar imam plus, živim v vipavski dolini kjer več ali manj piha tako da lepo zapelje model skozi veter.
Še lažje letenje pa mi omogoča hitecova RV optic6 sport.

Tudi jaz hvalim ta model!
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
Ivo K.
Tekmovalec
Prispevkov: 376
Pridružen: 02 Feb 2005, 20:27
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Ivo K. »

Bravo =D> , še en možen pogon več za stirofly-a.Nisem pričakoval, da bi bila 400-stotka primerna.
Želim ti še veliko užitkov s tem modelom.
Lep pozdrav

Ivan Kovač
HRASTNIK
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

hvala...vendar je primerna..le nekaj težav sem imel z vgradnjo..namreč sem moral zelo razširiti luknjo za motor...sicer pa uredu...vendar bi bilo res lepo če bi nekoliko predelali trup tako da tam kjer grem otor da bi pustili 3-5mm na vsaki strani prostora govorim sedaj za vgradnjo 400tke..drugače pa povsem štima
Lp Rok
ZAKON!!!!!!
ST1953
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 Dec 2008, 07:33

Dolžina modela

Odgovor Napisal/-a ST1953 »

Model sem dokončno sestavil. Mislim, da je OK. Sedaj ga moram (sebe) še naučit leteti. Pri izdelavi Stiroflaya mi ni jasna končna dolžina modela.
Kota - celotna dolžina pri jadralnem modelu je 872, koliko je pri motorni varianti? V dilemi sem zaradi fotografije 006 z dne 1 febr 2008, tega foruma, kjer je v dolžini očitna razlika.
Če bo stvar uspela, bom prikazal način prenosa na krmilna krilca z vzmetno žičko v cevki, ki sem jo uporabil.
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

Mere pri elektro različici so lahko iste kot brez pogona.

Ker je elektro pogon lahko različne teže glede na: vrsto celic, motorja, servotov in ostalih komponent je smiselno repno palčko malenkost podaljšati, da dobiš težišče na ustreznem mestu.

Običajno je pri različici s pogonom potrebno rep podajlšati za kakšen centimeter nazaj in pa komponente (predvsem celice pomikati čim bolj k težišču)


lp
ST1953
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 Dec 2008, 07:33

Odgovor Napisal/-a ST1953 »

Hvala. Tako sem predvideval, le da sem pustil več rezerve (5cm).
Težišče je, predvidevam, točno pod vzdolžnim izrezom na krilih.
Pri spuščanju, kar tako iz roke za test težišča, je letel kar dobro.Ker palica, ni segala dovolj globoko v trup (-5 cm), se je le ta v zadnjem delu prelomil.
Nič hudega, z belim lepilom, časopisom in sekundnim lepilom model takoj saniraš.
Teh začetniških vprašanj se ob mojstrih, ki ste na tem forumu, kar sramujem.
Upam, da jih bo sčasoma z moje strani vse manj.

LP
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

ST1953 napisal/-a:Hvala. Tako sem predvideval, le da sem pustil več rezerve (5cm).
Težišče je, predvidevam, točno pod vzdolžnim izrezom na krilih.
Pri spuščanju, kar tako iz roke za test težišča, je letel kar dobro.Ker palica, ni segala dovolj globoko v trup (-5 cm), se je le ta v zadnjem delu prelomil.
Nič hudega, z belim lepilom, časopisom in sekundnim lepilom model takoj saniraš.
Teh začetniških vprašanj se ob mojstrih, ki ste na tem forumu, kar sramujem.
Upam, da jih bo sčasoma z moje strani vse manj.

LP
- Težišče pri tako enostavnih modelih je običajno na prvi tretini (1/3) globine krila in to je točno tam, kjer je utor za letvico.

- Palico je pa potrebno vsekakor vlepiti po celi dolžini utora in po možnosti še malo v mizico za servote. Glej slike, upam da ti bodo v pomoč.

lp AK
Priponke
2.jpg
2.jpg (53.48 KiB) Pogledano 8036 krat
1.jpg
1.jpg (56.36 KiB) Pogledano 8036 krat
thomasc
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Maj 2008, 13:04

Baterija in Krmilnik??

Odgovor Napisal/-a thomasc »

mene pa zanima za El. Styro imam motorček od CD roma... Zanima pa me, kakšna bi bila najprimernejša baterija in kakšen regulator? in kjer vse skupaj lahko nabavim?

Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
Ivo K.
Tekmovalec
Prispevkov: 376
Pridružen: 02 Feb 2005, 20:27
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Ivo K. »

Za pogon stiroflya-E s CD motorčkom je najprimernejša 3S lipo celica.Primernost motorčka in predelava pa je opisana na 3. strani te teme.Regulator, dovolj je 10amperski, pa kupiš v modelarskih trgovinah, ali naročiš pri kitajcih http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_index.asp .
Na 13. strani te teme pa najdeš specifikacijo za kompleten pogon primeren za stirotfly-a in mislim da pride vse skupaj cca 35eur.
Takšen set sem pred kratkim montiral na svojega.Če bom imel čas, bom objavil kakšno slikco.
Lep pozdrav

Ivan Kovač
HRASTNIK
Uporabniški avatar
tezo.x5x
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 23 Apr 2009, 13:20
Kraj: Zg.Brnik

Odgovor Napisal/-a tezo.x5x »

koliko watov pa ima ta CD motorček
Uporabniški avatar
Ivo K.
Tekmovalec
Prispevkov: 376
Pridružen: 02 Feb 2005, 20:27
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Ivo K. »

Tak CD motor, s propelerjem 6x3,9 in s 3SLipo, jemle stacionarno cca 2A toka.Torej troši nekaj čez 20W.Glede na to da ima pa slab izkoristek, pa kar nekaj W manj.
Lep pozdrav

Ivan Kovač
HRASTNIK
Sandi K
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 16 Feb 2009, 19:32

Odgovor Napisal/-a Sandi K »

Pozdravljeni.
Ali se za ta model mogoče kje dobijo že narejeni deli (krila, trup, ...)?
Hvala za info in lep pozdrav
Sandi
Uporabniški avatar
Ivo K.
Tekmovalec
Prispevkov: 376
Pridružen: 02 Feb 2005, 20:27
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Ivo K. »

Z osnovno verzijo kril ga dobiš pri meni, preko ZS.Odločiš se le glede palice za trup; ali letvica ali karbonska cevka.
Lep pozdrav

Ivan Kovač
HRASTNIK
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

A. Kovač napisal/-a:Ker sam nimam ravno časa na pretek in je vprašanje kdaj bom uspel narediti novega Stirofly-a s povečanim razponom, kot ga ima sedaj Vocal, ponujam naslednjo opcijo.

Če je kdo pripravljen narediti ta model tako, da bodo vsi detajli lepo in kakovosto narejeni, ter objaviti kakšno slikco gradnje modela, mu ga pošljem z vsemi komponentami vred za res sindikalno ceno.

Zainteresiranim sporočim ceno za sindikalni KIT Komplet na moj ZS.

Želim da je model izdelan "v nulo" tako da bo možno videt, kaj je mogoče doseči z enostavno gradnjo in kaj ti takšen model lahko nudi.
V zimskem času je takšen model še kako dobrodošel, ko lahko z motorčkom popneš na višino in lepo povrtiš kakšen termični balonček.

Ime modela Stirofly-FILING :lol:

p.s. Na tekmi sem z podobnim pogonom in celicami 3S penjal cca 5m/s
A res? Bi pa mogoče bil kandidat samo so mi letvice za ojačanje zmankale. Sicer pa sploh ne vem ali je to še aktualno? Trenutno imam samo še za zmotorizirat Ivanovo Aeronco pa zadej na smerno krilca dati en kolešček, pa poskusit naredit nalepke, da bo čimbol scal, pa se ubadam z uprašanjem kaksen propeler še zdrži predelani motorček iz CDja, da ga nebi slučajno skuril ali da bi se kaj drugega vnelo. Ja sem jih dobil večjo količino, pa se ubadam kako jih predelat, ker niti eden ni podoben tem, ki so bili opisani v tej temi. Ima kdo rešitev koliko velik prop za slowflay Aeronco oz. kakšen korak: viewtopic.php?t=20949
Slika
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov