Stirofly--> KIT komplet (Elektro)

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

matej_mejac napisal/-a: Na obstoječih krilih poskusi povečat centralni lom, mogoče dobiš na stabilnosti.

LP Matej
Zaenkrat bom poskusil samo z radijem ki bo izhajal iz sredine krila in krilo bo na koncu namesto 10cm dvignjeno za npr. 15cm.

Nimam ravno izkušenj zato ne vem koliko naj dvignem, da model ne bo preveč reagiral na smer in da ne bo preveč len.

Upam da bo radij iz sredine in 15cm na koncu O.K. Če ima gdo kakšno izkušnjo je komentar zelo zaželjen.
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

hvala mitja...se bom lotil izdelave kabinice. samo nekaj me zanima...kako vi to naredite. Sem že poskusil narediti kabino vendar se plastika ne in ne stisne(skrči) Hvala za link vendar ne znam angleško al kakršen jezik že to je #-o tako da bi bil vesel če mi malce opišeš glede tega "kuhanja" kabine.
Za odgovore se lepo zahvaljujem
LP Rok
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

zaljubljen napisal/-a:hvala mitja...se bom lotil izdelave kabinice. samo nekaj me zanima...kako vi to naredite. Sem že poskusil narediti kabino vendar se plastika ne in ne stisne(skrči) Hvala za link vendar ne znam angleško al kakršen jezik že to je #-o tako da bi bil vesel če mi malce opišeš glede tega "kuhanja" kabine.
Za odgovore se lepo zahvaljujem
LP Rok


Išči, išči pa še enkrat išči! Nič ne bo prišo samo od sebe:
viewtopic.php?t=24214&start=0


lp, to je le en izmed mnogih opisov na tem forumu za kabinco. :^o
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

zaljubljen napisal/-a:hvala mitja...se bom lotil izdelave kabinice. samo nekaj me zanima...kako vi to naredite. Sem že poskusil narediti kabino vendar se plastika ne in ne stisne(skrči) Hvala za link vendar ne znam angleško al kakršen jezik že to je #-o tako da bi bil vesel če mi malce opišeš glede tega "kuhanja" kabine.
Za odgovore se lepo zahvaljujem
LP Rok
Tudi link, ki ti ga je dal carcar je primerna varianta oblikovanja kabine. Krist je lepo prikazal, kako se stvari streže.

Kar se pa tiče izdelave iz plastenke, je pa dobra skoraj čisto vsaka, v kateri se je nahajala gazirana pijača (z mehurčki), torej od kisle vode, kokakole, in podobnih pijač.

Če ne znaš angleško, v eni od starih revij TIM, sem objavil pri9spevek, ki opisuje ta postopek.

LP Mitja
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

hvala carcar bom poskusil s tem načinom izdelave. Ultralajt, ne vem kako vam uspe narediti tako lepo kabinco iz plastenke...meni rata vsa trda in nagubana kot da bi dobila izpuščaje....tako da se bom poslužil druge metode, hvala vsem za pomoč.


..heh...še vedno čakam na primirno vreme za krstni let mojega stiroflya-e, ko pa bom poletel bom sestavil kakšen filmček...
ZAKON!!!!!!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

zaljubljen napisal/-a:hvala carcar bom poskusil s tem načinom izdelave. Ultralajt, ne vem kako vam uspe narediti tako lepo kabinco iz plastenke...meni rata vsa trda in nagubana kot da bi dobila izpuščaje....tako da se bom poslužil druge metode, hvala vsem za pomoč.
Uspeh je odvisen od vloženega znanja, truda in sreče.....
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

Uspeh je odvisen od vloženega znanja, truda in sreče.....hvala
ZAKON!!!!!!
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

uspelo mi je izdelati kabinco..pa le ni tako težko :)
ZAKON!!!!!!
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

prvega stiroflyja mi je uspelo razbiti #-o Vendar sem vztrajal in naročil novega. Sedaj pa prilagam nekaj slikic:
Priponke
narejen
narejen
od zgoraj prekrit1.jpg (44.72 KiB) Pogledano 6167 krat
še v delu
še v delu
popolnoma gol2.jpg (43.9 KiB) Pogledano 6167 krat
ZAKON!!!!!!
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

prekrival sem ga z folijo oracover...moram rečt da se pri letenju to skoraj ne pozna le nekoliko slabši izgled daje modelu ker se folija ni popolnoma prijela stirodurja.
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

Tudi s Stirofly-em se da v vremenskih razmerah kot so bile danes, doseči dober rezultat na tekmi kot je npr. f5j sli fxj.

Po petih turnusih sem bil na 2.mestu, 0.20 točke za prvim.

Res je da sem ga malo predelal na razpon 2.1 m in ukrivil krilo.
Profil pa je absolutno enak.

viewtopic.php?t=32192&start=20
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

lepo...lepo =D> =D> =D> =D> =D>
zanima me če bi se dalo dobiti kit komplet izrezanih delov za tega novega stiroflyja s katerim ste dosegli drugo mesto....in če da koliko bi znašala cena tega kompleta..
zanima pa me tudi kakšen motor in propeler ste uporabili in baterije..pri baterijah me bolj kot drugo zanima teža baterij in kapiciteta baterij.
zanima pa me tudi ali ste krila tega modela oblekli s tkanino, ter kakšna je končna teža modela pripravljenega za vzlet in kako se letalo vzpenja.

Za odgovore se naprej zahvaljujem!
LP Rok
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

zaljubljen napisal/-a:lepo...lepo =D> =D> =D> =D> =D>
zanima me če bi se dalo dobiti kit komplet izrezanih delov za tega novega stiroflyja s katerim ste dosegli drugo mesto....in če da koliko bi znašala cena tega kompleta..
zanima pa me tudi kakšen motor in propeler ste uporabili in baterije..pri baterijah me bolj kot drugo zanima teža baterij in kapiciteta baterij.
zanima pa me tudi ali ste krila tega modela oblekli s tkanino, ter kakšna je končna teža modela pripravljenega za vzlet in kako se letalo vzpenja.

Za odgovore se naprej zahvaljujem!
LP Rok
Zdravo

Model sem takoj po tekmi prodal Sandiju (ZS Vocal), in niti ne vem koliko tehta model, ker ga nisem imel časa vagat. Uporabil sem najcenejši kitajski pogon Outrunner + Turnigy PLUSH 10 , Lipo 3S 650 mAh.

Zanimivi so grafi letov, upam da bo Andrej katerega prilepil na to stran, da boste videli kaj takšen pogon zmore.

Zdaj so objavljeni tudi končni rezultati :lol: .

lp AK
Uporabniški avatar
Ivo K.
Tekmovalec
Prispevkov: 376
Pridružen: 02 Feb 2005, 20:27
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Ivo K. »

V soboto sva z Alešom tako hitela pripravljat modificiran "tekmovalni" model stiroflY-a -E, tako da sva pozabila naredit kakšno slikco.Od osnovne izvedbe je ostal praktično samo trup s karbonsko palico in profil krila.Repne površine so iz 3mm balse, krila pa so enake konstrukcije, le raspon in geometrija je spremenjena.
Zato si bom eno slikco sposodil iz nedeljske tekme.
Priponke
kofja_vas_fxj_2008_21_241.jpg
kofja_vas_fxj_2008_21_241.jpg (11.43 KiB) Pogledano 6581 krat
Lep pozdrav

Ivan Kovač
HRASTNIK
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

a tako glede modela....me zanima tudi ali bi se dalo model kupiti..(tega s katerim ste bili drugi na tekmi, mislim kit komplet...), sem začetnik in zelo me je pritegnila kategorija f5j, in mislim začeti počasi tekmovati, ter bi rad nekaj takega začetniškega ki bi za popravila uvzel zelo malo časa...in ta model ki ste ga vi naredili stirofly-e s katerim ste vi tekmovali je kot naročen za to..zato me zanima če bi bilo model možno nekako kupiti..če DA sem zinteresiran kupec! :D
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

Ni problema, se da dobit. Kaj več slikc bo mogoče objavil VOCAL ki je novi lastnik modela.

Sam bom pa tudi izdelal še enega.

lp
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

a tako.........dajmo VOCAL........hitro gor s podatki :lol: 8) [-o<
ZAKON!!!!!!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

A. Kovač napisal/-a:Sam bom pa tudi izdelal še enega.
lp
Z malce večjim smernim in višinskim repom?
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

Ultralajt napisal/-a:
A. Kovač napisal/-a:Sam bom pa tudi izdelal še enega.
lp
Z malce večjim smernim in višinskim repom?
Lahko naredim večjega zaradi izgleda, vendar zaradi same efikasnosti ni potrebno. Dolžina trupa je bila ravno pravšnja.
vrecer
Razpravljalec
Prispevkov: 146
Pridružen: 11 Feb 2005, 11:28
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a vrecer »

Evo graf iz FXJ tekme. Aleš j epol ko je pristal vedno šel še parkrat v zrak zato so na koncu še majhni in kratki leti. Tukaj si vsi turnusi razen flyoffa.
Priponke
kovac.jpg
kovac.jpg (54.17 KiB) Pogledano 6265 krat
L.p. Andrej Vrečer

www.rc-electronics.org
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

se oproščam ker sem nekoliko zmotil to temo....vedar ,me zanima informacija ki bi jo pomoje poznal samo ultralajt.
no kakorkoli sem malo brskal po temi modeli iz penastih materijalov pa sem zagledal temo o stiroporkotu....(priložim slikco), pa me zanima ali bi lahko dobil pri vas g. ivo kovač izrezane dele tega modela.
res se oproščam ker sem zmotil temo.
Priponke
no to je ta model ki me zanima...
no to je ta model ki me zanima...
stiroporko_400.jpg (63.13 KiB) Pogledano 7779 krat
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
vocal
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 24 Feb 2005, 15:39

FILING

Odgovor Napisal/-a vocal »

Pozdravljeni ljubitelji styro-fly !

Evo slikce...
Jaz lahko samo povem da sem ponosni lastnik in da zelo uživam z modelom... :P 'ma styla in dušo vam povem...Pravkar sem naletel kakšno uro tik pred mrakom...skratka SUPER !

Lp S
Priponke
pa še nasmejani prijatelj Andrej in Styrofly...
pa še nasmejani prijatelj Andrej in Styrofly...
Glider 2008 (2).JPG (40.57 KiB) Pogledano 7661 krat
Glider 2008.JPG
Glider 2008.JPG (40.51 KiB) Pogledano 7661 krat
Glider 2008 (1).JPG
Glider 2008 (1).JPG (30.67 KiB) Pogledano 7661 krat
Zadnjič spremenil vocal, dne 18 Okt 2008, 16:16, skupaj popravljeno 2 krat.
zaljubljen
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Jun 2008, 16:41

Odgovor Napisal/-a zaljubljen »

no bom jest neki uprašou....kolko tehta model?
in če lahko poveš koliko tehtajo baterije...
in ali ja voden le po smeri in višini twer motorju ali tudi nagib,...?
ZAKON!!!!!!
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

zaljubljen napisal/-a:no bom jest neki uprašou....kolko tehta model?
in če lahko poveš koliko tehtajo baterije...
in ali ja voden le po smeri in višini twer motorju ali tudi nagib,...?
Model ja voden samo po smeri in višini, kar je popolnoma dovolj, glede na to da ima veliko ukrivljenost (velik V-lom) krila.
V zavojih je lepo okreten, zato ne potrebuje dodatnih krmilnih površin v krilu. Za tekmovanja, kjer se pristaja na piko, pa bi bilo smiselno narediti en flap v centralnem delu krila, ki bi predstavljal zračno zavoro.

Sam sem imel namreč na zadnji tekmi precejšnje težave s pristanki na piko brez dodatne zavore, kajti uskladiti je potrebno čas pristanka z mestom pristanka, za kar pa je zračna zavora več kot dobrodošla.

Motor ima seveda tudi regulator s katerim uravnavaš vrtljaje.

Glede mase pa ti bo verjetno več povedal Vocal.

lp
Uporabniški avatar
A. Kovač
Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:21

Odgovor Napisal/-a A. Kovač »

Ker sam nimam ravno časa na pretek in je vprašanje kdaj bom uspel narediti novega Stirofly-a s povečanim razponom, kot ga ima sedaj Vocal, ponujam naslednjo opcijo.

Če je kdo pripravljen narediti ta model tako, da bodo vsi detajli lepo in kakovosto narejeni, ter objaviti kakšno slikco gradnje modela, mu ga pošljem z vsemi komponentami vred za res sindikalno ceno.

Zainteresiranim sporočim ceno za sindikalni KIT Komplet na moj ZS.

Želim da je model izdelan "v nulo" tako da bo možno videt, kaj je mogoče doseči z enostavno gradnjo in kaj ti takšen model lahko nudi.
V zimskem času je takšen model še kako dobrodošel, ko lahko z motorčkom popneš na višino in lepo povrtiš kakšen termični balonček.

Ime modela Stirofly-FILING :lol:

p.s. Na tekmi sem z podobnim pogonom in celicami 3S penjal cca 5m/s
Priponke
Specifikacija opreme za model FILING.pdf
Opis opreme, ki je v pogonskem paketu.
(188.96 KiB) Prenešeno 430 krat
Pogonski paker, ki ga pošljem zraven modela
Pogonski paker, ki ga pošljem zraven modela
Setup-FILING-F.jpg (38.98 KiB) Pogledano 7598 krat
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov