MULTIPLEX MAGISTER

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Uporabniški avatar
navigator
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Avg 2006, 11:31

MULTIPLEX MAGISTER

Odgovor Napisal/-a navigator »

Ali je kdo od vas že kupil in izdelal Multiplexov Magister? Mogoče z njim že kdo leti? :praskam:

Lep pozdrav!
Vsak začetek je težak...
Uporabniški avatar
filius
Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: 30 Dec 2006, 11:26

Odgovor Napisal/-a filius »

Leti ko trejner oz. saj to je trainer. Sam sm imel gor 5,5 ccm potem pa tudi 7.5 ccm s katerim je vertikala neskončna.

P.S. model še vedno imam če te zanima se lahko zmeniva
Mladost je norost, ki skače čez jarek tam kjer je most!
Uporabniški avatar
Mefisto
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 01 Jan 2005, 10:09
Kraj: Matenja vas

Odgovor Napisal/-a Mefisto »

Letim z elektro varianto. Odličen trainer, ki v kombinaciji Lipo in ustrezen motor zmore še kakšno akrobacijo. drugače pa je na Internetu ogromno objavljenega in, če se ne motim, na RC groups posebna obsežna tema. V Gugl samo vpišeš in dobiš.
Pozdrav !

Bojan
Uporabniški avatar
navigator
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Avg 2006, 11:31

Odgovor Napisal/-a navigator »

Mefisto napisal/-a:Letim z elektro varianto. Odličen trainer, ki v kombinaciji Lipo in ustrezen motor zmore še kakšno akrobacijo. drugače pa je na Internetu ogromno objavljenega in, če se ne motim, na RC groups posebna obsežna tema. V Gugl samo vpišeš in dobiš.
In kakšen motor ti uporabljaš?
filius napisal/-a:Leti ko trejner oz. saj to je trainer. Sam sm imel gor 5,5 ccm potem pa tudi 7.5 ccm s katerim je vertikala neskončna.

P.S. model še vedno imam če te zanima se lahko zmeniva
Glede na to, da sem še na nižji stopnji letenja (letim z Javo 150) in sem brez inštruktorja, je verjetno boljše, da prestopim na elektro izvedbo Magistra. :-k Če sem prav razumel, imaš ti varianto z 7.5 ccm motorjem, za kar pa bi potreboval še inštruktorja. :cry:
Vsak začetek je težak...
Uporabniški avatar
Mefisto
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 01 Jan 2005, 10:09
Kraj: Matenja vas

Odgovor Napisal/-a Mefisto »

Motor, ki ga uporabljam je AXI 2820/10 v kombinaciji z 3xLiPo 3200 in ustreznim regulatorjem. Amperov je malo več, kot je predvideno... :roll:
Pozdrav !

Bojan
Uporabniški avatar
filius
Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: 30 Dec 2006, 11:26

Odgovor Napisal/-a filius »

navigator napisal/-a:
filius napisal/-a:Leti ko trejner oz. saj to je trainer. Sam sm imel gor 5,5 ccm potem pa tudi 7.5 ccm s katerim je vertikala neskončna.

P.S. model še vedno imam če te zanima se lahko zmeniva
Glede na to, da sem še na nižji stopnji letenja (letim z Javo 150) in sem brez inštruktorja, je verjetno boljše, da prestopim na elektro izvedbo Magistra. :-k Če sem prav razumel, imaš ti varianto z 7.5 ccm motorjem, za kar pa bi potreboval še inštruktorja. :cry:

Inštruktorja ???? sej lahko tudi brez samo malo tezje bo drugače se pa lahko tudi zmenimo če te zanima. Imam dve komandi ter kabel za povezavo tako da nebi bilo problema. Sicer pa leti magister čist na izi ker pa ima gor motor 7,5 ccm kar pri masi caa 2 kg malo več lahko računaš neskončno vertikalo.
Mladost je norost, ki skače čez jarek tam kjer je most!
Uporabniški avatar
navigator
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 28 Avg 2006, 11:31

Odgovor Napisal/-a navigator »

Filius, kaj pa ti sedaj voziš ? Si se Magistra naveličal ali si ga prerastel?

Je imel tvoj Magister kaj večjih popravil (krešov)? Ma zanima, ker rabim za letenje čim bolj ubogljiv model.

Lep pozdrav!
Vsak začetek je težak...
Uporabniški avatar
filius
Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: 30 Dec 2006, 11:26

Odgovor Napisal/-a filius »

navigator napisal/-a:Filius, kaj pa ti sedaj voziš ? Si se Magistra naveličal ali si ga prerastel?

Je imel tvoj Magister kaj večjih popravil (krešov)? Ma zanima, ker rabim za letenje čim bolj ubogljiv model.

Lep pozdrav!
Sam trenutno letim s katano 3D elektro. Magister že pol leta ni bil v zraku, ker sm raje letel z big spy-m ker leti bol akrobatsko. Magister pa kot sm povedal leti čist na izi kakšnih hudih akrobaci ne moreš delat znjim je pa zelo ubogliv lahko leti zelo počasi pa tudi hitro če mu to pustiš. Krila pa niso bila nikoli zbita saj je magister letel samo caa. 15 poletov po 20 min to se pravi da je bilk v zraku samo caa 3 ure potem pa sm ga prerasel ker imam raje bolj akro avione. Kreša pa ni bilo.
Mladost je norost, ki skače čez jarek tam kjer je most!
Uporabniški avatar
spetjaz
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 20 Jun 2007, 21:16
Kraj: Pr´Kurah

Odgovor Napisal/-a spetjaz »

ali imaš še vedno tistega magistra in koliko stane pa kaj ima zraven
Uporabniški avatar
filius
Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: 30 Dec 2006, 11:26

Odgovor Napisal/-a filius »

spetjaz napisal/-a:ali imaš še vedno tistega magistra in koliko stane pa kaj ima zraven
Ja imam.

Zraven dobiš:
-2x multiplex standard servo MS-11
-2x GWS standard servo ( točne oznake ne vem)
-model
-3 dl rezeroar
-7.5 ccm motor znamke MAGNUM
-podvozje s kolesi

Za letenje rabiš Rv ter sprejemnik ter celice kar pa bi se tudi še kakšne našle pri meni.

Več odgovarjam na Zs ali 041 520 517
Slikce:
Priponke
PICT0358.jpg
PICT0358.jpg (60.56 KiB) Pogledano 3279 krat
PICT0360.jpg
PICT0360.jpg (61.18 KiB) Pogledano 3276 krat
PICT0359.jpg
PICT0359.jpg (59.44 KiB) Pogledano 3276 krat
Mladost je norost, ki skače čez jarek tam kjer je most!
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov