Multiplex Funjet

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
master_wood
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 15 Dec 2003, 20:39
Kraj: blizu Kopra

Odgovor Napisal/-a master_wood »

Ta teden sen naročal iz Schweighoferja za 50€, pa mi niso računali poštnine.

lp
lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lenart »

Krist napisal/-a:samo ideja....

Ali se bi tako risbo dalo risati v SolidWorksu in če se da kako bi zrisal rebra?
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

lenart napisal/-a:
Krist napisal/-a:samo ideja....

Ali se bi tako risbo dalo risati v SolidWorksu in če se da kako bi zrisal rebra?
A nisi prebral 50€ z poštnino?Pa vsi dodatki ki jih še dobiš za sestaviti?Mislim da je to tudi pomembno,da kupiš,sestaviš,letiš....
Za ta denar niti žurat ne moreš iti.

SREČNO 2010!
lenart
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 26 Sep 2009, 18:47
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lenart »

dprulles napisal/-a:
lenart napisal/-a:
Krist napisal/-a:samo ideja....

Ali se bi tako risbo dalo risati v SolidWorksu in če se da kako bi zrisal rebra?
A nisi prebral 50€ z poštnino?Pa vsi dodatki ki jih še dobiš za sestaviti?Mislim da je to tudi pomembno,da kupiš,sestaviš,letiš....
Za ta denar niti žurat ne moreš iti.

SREČNO 2010!
Sj se mi negre da bom jz to konstruirau sam prašam ker mam jz ta program doma in bi se lohk probou malo po igrat :lol: :lol: :lol:
ule
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 26 Jan 2011, 07:44
Kraj: Babno Polje

Odgovor Napisal/-a ule »

Lep pozdrav

Prebral sem celo temo o tem funjetu pa me zanima nekaj stvari, ker se mi zdi da je ta zadeva prava zame. Trenutno imam na sposoji easystar od kolega, pa to ni to. Res da ima original motor in prop. Sam sem noter dal edino druge akumulatorje, tako da sem lahko v zraku skoraj 30min. Pogrešam pa nekaj več hitrosti, za dokaj normalno ceno. Ne mislim postavljati hitrostnih rekordov, rad bi samo malo hitreje letel. Pa tudi avtonomija akumulatorjev naj bi bila vsaj 15min.
Se da komu sestaviti kakšen setup za funjeta, ker sam nimam izkušenj, glede izbire motorja, akumulatorja,... Skratka začetnik
:)
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

Nedavno sem kupil fun jet ultra in po pogovoru z izkušenimi na forumu prišel do naslednjega set-upa

HET 2W 25
85A regler
5s lipo
prop 5x2 5x5
servo multiplex nano pro mg digi 4
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
ule
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 26 Jan 2011, 07:44
Kraj: Babno Polje

Odgovor Napisal/-a ule »

Let pa traja koliko časa?
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

1,7 KW. Malo ga polepiš s ćist gladkim debelejšim trakom ki ga dobiš v merkurju,da bo gladek kot steklo.... Po ravnem 240-250kmh,vertikala precej več. Pazi da koga ne ubiješ :lol: :lol:
Sem prvak v postelji.......


.....lahko spim cele dneve.
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

Odgovor Napisal/-a truplo »

ule napisal/-a:Let pa traja koliko časa?
Je še v sestavljanju...dele še čakam so pa že naročeni. Verjetno bom iz vodovodnih cevi naredil tudi rampo...
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ekstremne hitrosti so obratno sorazmerne z časom letenja.

Če si do sedaj vozil le easystarja zna biti prehod na 1kW Funjeta kar zanimiv. Kombinacij imaš malo morje, mislim da je funjet kar hvaležna platforma za marsikaj gor obesit...

Jst sem imel v mislih funjeta ali pa eno naspidirano krilo, s tem motorjem http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... oduct=5420 in 3/4 celicami... Za začetek po mojem uredu izbira, za višje moči pa kak počasnejši motor in več celic...
Fly it like you stole it!
ule
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 26 Jan 2011, 07:44
Kraj: Babno Polje

Odgovor Napisal/-a ule »

Tisti ki imate funjeta; koliko časa vam držijo akumulatorji in pa kakšne imate notri? Vem da je to odvisno od kapacitete akumulatorjev in pa od položaja ročice za plin. Neko povprečje pa bi dalo iz tega dobit.
Ima kdo oziroma je kdo videl/vozil funjeta, kateri ima montiran speed480 motor? Se sploh splača razmišljati o tem setupu?
Če ga bi ali bom kupil, ga ne potrebujem da bo šel 200+. Če gre 100km/h je dovolj. Pomembna mi je tudi avtonomija akumulatorjev. Če držijo 5 do 10min, je brezveze veseskupaj.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ne splača se niti razmišljat o krtačarjih. Tipičen funjet je po mojih ocenah v zraku nekje med 5-10 minut... Če hočeš dolgo letet lahko seveda tudi precej dlje z minimalko bluziš po zraku. :)
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

ule napisal/-a:Tisti ki imate funjeta; koliko časa vam držijo akumulatorji in pa kakšne imate notri? Vem da je to odvisno od kapacitete akumulatorjev in pa od položaja ročice za plin. Neko povprečje pa bi dalo iz tega dobit.
Ima kdo oziroma je kdo videl/vozil funjeta, kateri ima montiran speed480 motor? Se sploh splača razmišljati o tem setupu?
Če ga bi ali bom kupil, ga ne potrebujem da bo šel 200+. Če gre 100km/h je dovolj. Pomembna mi je tudi avtonomija akumulatorjev. Če držijo 5 do 10min, je brezveze veseskupaj.
Vzameš en poceni kitajski outrunner s 3000KV, gor 4,75x4,75" apc e 30-40A regulator in 3S 2200mAh, daleč najcenejši setup. Letel boš tudi do 10min, odvisno, kako divjaš z njim. Če pa bi rad imel raketo, potem pa sledi poste od raktivca, pa boš imel raketo...
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

T0RN4D0 napisal/-a:Ekstremne hitrosti so obratno sorazmerne z časom letenja.

Če si do sedaj vozil le easystarja zna biti prehod na 1kW Funjeta kar zanimiv. Kombinacij imaš malo morje, mislim da je funjet kar hvaležna platforma za marsikaj gor obesit...

Jst sem imel v mislih funjeta ali pa eno naspidirano krilo, s tem motorjem http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... oduct=5420 in 3/4 celicami... Za začetek po mojem uredu izbira, za višje moči pa kak počasnejši motor in več celic...
Edino mogoče še kakšen model naj si omisli med easy starjem in pa funjetom :wink: Da nebo kdo mislil da ga zajbavam, sam je klinc ko gre model v prvo v pxxx :evil: ule lahko pa probaš malo modificerati svojega easy starja, z eleroni in pa močnejšim setupom :wink:
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

Če si do sedaj vozil le easystarja zna biti prehod na 1kW Funjeta kar zanimiv. Kombinacij imaš malo morje, mislim da je funjet kar hvaležna platforma za marsikaj gor obesit...


Pametno razmišljanje. Sem kar spregledal. =D> =D>
Sem prvak v postelji.......


.....lahko spim cele dneve.
ule
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 26 Jan 2011, 07:44
Kraj: Babno Polje

Odgovor Napisal/-a ule »

Easystarja ne bom modificiral, ker ni moj (je sposojen). Če gledam modele nekje vmes med easystarjem in funjetom, bi pomoje izbral Hawk sky (ima že elerone). Je pa podoben easystarju.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Malo koroplasta si zrihtaj, pa naredi en model ven delte da vidiš če ti je všeč letet z takimi smrtkoti. Priporočam Mugi http://www.mugi.co.uk/ . Leti izredno lepo in pocen. Ko ga zabiješ v tla , enostavno samo ven kljun in gas v zrak. Jaz ga bom naredil enga sedaj ko imam impeler doma de vidmo. Res da bo z deprona, ker mam samo 4mm koroplast doma, za mugija pa je 2mm kao.
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a IKE »

Imam Fun Jeta in letenje z njim je zelo zabavno. Model je zelo stabilen in leti zelo kontrolirano ima malo minimalko za pristajanje, edino ne najdem prave nastavitve kota motorja in ob dodajanju gasa mi ga vedno tišči gor ...

Moj setup RAY 2826/12 (1350) 18A regulator in 3S 1600 ... dovolj za 8 do 10 minut zabave ...

Pa še nekaj slik ...

Slika
Slika
Slika

Zanimiv mi je tudi MUGI ... bi se ga dalo narediti iz 3mm deprona ? ... kako naj zaviham - prepognem prednji rob, da mi depron ne bo počil ?
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

IKE napisal/-a:Zanimiv mi je tudi MUGI ... bi se ga dalo narediti iz 3mm deprona ? ... kako naj zaviham - prepognem prednji rob, da mi depron ne bo počil ?
Upogibanje deprona v profil:
viewtopic.php?t=21852&postdays=0&postorder=asc&start=30

Mitja
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Ultralajt, ta je dobra sem probal in se res obnese. You are the Mitja :)
ule
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 26 Jan 2011, 07:44
Kraj: Babno Polje

Odgovor Napisal/-a ule »

Danes poletel še en Funjet. Na sliki je še normalen, sedaj je pa rahlo podoben Concorde-u :-? Sem imel komando narobe nastavljeno oziroma smer pa sem ga zapičil v tla. Po ponovnih nastavitvah je poletel normalno in tudi pristal normalno. :)
Priponke
Funjet.jpg
Funjet.jpg (181.28 KiB) Pogledano 5354 krat
Uporabniški avatar
Primož1
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 Avg 2009, 21:31
Kraj: Okolica Kranja

Odgovor Napisal/-a Primož1 »

Pozdravljeni, tudi jaz sem se navduil za Funjet-a in me zanima vaše mnenje glede izbire propelerja za motor Turnigy 2836 3200kv.
Malo sem že računal s programom Drive Calculator glede izbire propelerja in se mi je po teh grafih zdel primeren propeler APC E 4,5x4,1, ki pri bateriji 3S doseže hitrost okoli 200 km/h, s polno baterijo pa okoli 220 km/h po tem izračunu. Ko prebiram to temo pa omenjate, da je prop manjši od 5,5 samo prazno mlatenje zaradi upora modela. Ali bi bilo kaj narobe če bi dal večji prop čeprav mi na Drive Calculatorju kaže, da je maximalna obremenitev motorja 55A?
Priponke
graf1.jpg
graf1.jpg (59.96 KiB) Pogledano 5060 krat
Lp, Primož
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

Pozdravljen.
Nekaj mojih izkušenj:

5.2x5.2 na 3s ca 50-60A in pri tej porabi in dobrem hlajenju,ta motor preživi brez problema. Hitrost? Niti pod razno na 3s in pa ta prop, ki si ga omenjal. Ta motor in pa za propeler dimenzij, ki sem ti jih podal je hitrost pod kotom 45 stopinj 174Kmh. Na 4 s pa je ta hitrost možna ampak pri še "celem" modelu. Na 4s pa ne moreš dati večjega propa kot 4.75x4.75 ker je to že blizu ali pa že čez 70A se pravi več kot 1KW. To prenese tudi ampak ob dobrem hlajenju(rec. ga napičiš brisni prelet(10-15s polnega gasa, ga dvigneš hladiš enih 20-30s prosti pad). Kake večje hiztosti pa ne boš dosegel s tem pogonom ker če pogledaš ohišje nosilca motorja vidiš da ima kar nekaj premera,pa tudi sam model kljub izgledu ima kar nekaj zračnega upora. In če daš primerjavo premer trupa in premer propa,ta ne seže dosti ćez, oz. tisti del ko bi moral prop grabiti zrak je za ohišjem in ni efekta. No to so moje iskušnje,upam pa da ti tudi drugi kaj povejo.

Moj zmagovalni pogon,ki sem ga jaz mel na ULTRI, kolko tolko cenovno dostopen: HET 2w25 na 4s prop APC 6x5.5 in 1400W. Ali pa na 5s prop 5.2x5.2 !700W. Vse to mi je ob pravilnem hlajenju zdržalo. Pa še nekaj,če hočeš imeti hitrost rabiš moč in moč dobivaš iz več celic . Pri več celicah recimo pri 6s ,nimaš takšne porabe-amperov in dobiš večjo moč- wate.

LP
Sem prvak v postelji.......


.....lahko spim cele dneve.
Uporabniški avatar
Primož1
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 Avg 2009, 21:31
Kraj: Okolica Kranja

Odgovor Napisal/-a Primož1 »

Hvala za podane izkušnje bom testiral ta propeler 5,2x5,2 v delavnici in videl z tokovnimi kleščami koliko amperov bo motor vlekel in koliko se bo grel.
Seveda ga bom moral tudi nekako umetno hladiti, da bo bolj realno.
Lp, Primož
Uporabniški avatar
dprulles
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 29 Jul 2009, 21:29
Kraj: murska sobota

Odgovor Napisal/-a dprulles »

Primož1 napisal/-a:Hvala za podane izkušnje bom testiral ta propeler 5,2x5,2 v delavnici in videl z tokovnimi kleščami koliko amperov bo motor vlekel in koliko se bo grel.
Seveda ga bom moral tudi nekako umetno hladiti, da bo bolj realno.
Na tleh lahko sprobaš samo ampere in to kratkotrajno. Temperatura v delavnici in pa v zraku ne moreš primerjat!!!!! Veliko užitkov pri letenju. :D
Sem prvak v postelji.......


.....lahko spim cele dneve.
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov