X-Twin

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Odgovori
Uporabniški avatar
bambus67
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 11 Maj 2005, 08:55
Kraj: Ptuj

X-Twin

Odgovor Napisal/-a bambus67 »

ti modelcki pa so res primerni za tiste naj naj mlajse modelarje... moji puncki sta se vedno premali da bi obvladali kaksen meterski model.... zato sem nabavil preko ebay-a x-twin modele.... to je nekaksen hit v tem letu... sam sem bil presenecen kaj ti modelcki vse zmorejo...pa se skoraj nemogoce je da ga zlomis... tukaj nekaj slikic... sicer pa na netu najdete dovolj filmckov in slikic....
p.s. meni ga je uspelo kar nekaj minut v dnevni furat :D
Priponke
85649B.jpg
85649B.jpg (28.89 KiB) Pogledano 3036 krat
85624_3.jpg
85624_3.jpg (5.69 KiB) Pogledano 3036 krat
85617_rot.jpg
85617_rot.jpg (16.33 KiB) Pogledano 3036 krat
Uporabniški avatar
bambus67
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 11 Maj 2005, 08:55
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a bambus67 »

Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Mislim, da je potrebno pri tej igrački povedati, da ima "modelar" lahko kasneje precejšnje težave pri prehodu na pravo RV napravo, saj se mora priučiti drugačnim "prijemom" za krmarjenje modela.

Slika

Tukaj je kot vidimo, krmarjenje po višini izvedeno z levo ročico, krmarjenje smeri pa z desno ročico. Ne bi bil presenečen, če bi izvedel, da tale RV napravica s pomikom leve ročke naprej, dodaja plin motorjem in obratno, saj v bistvu model krmarimo po višini s spreminjanjem vrtljajev motorjev... (če gledamo s stališča kontrole plina, je to vredu, če gledamo s stališča krmiljenja višine, je pa ravno narobe!!)

Večina modelarjev uporablja za pravo letenje "Mode 2" in če se boste navadili leteti z zgoraj omenjeno igračo, pozabite na lahak prehod pri nakupu prave stvari!

LP Mitja
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Obratni efekt je seveda zanimiv:

Mnogi izkušeni modelarji imajo probleme z vodenjem teh igrač :D
www.lipo.si
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov