Hacker Q80-8M - POMOČ

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Aljaž85_
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Dec 2009, 15:40
Kraj: Maribor

Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a Aljaž85_ »

Zdravo, leti kdo z Hacker Q80-8m motorjem?

Potreboval bi kakšen nasvet glede tega motorja...ta 28 polni motor dela preglavice številnim ESC-jem zdaj prebiram po nemških in ameriških forumih...meni je včeraj po 30s uničil YGE 160HV regler.

Upam, da se kdo javi, ki uporablja ta motor.

Lp,
Aljaž
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Zdravo!

Sicer s tem motorjem direktno nimam osebnih izkušenj. Predvidevam pa, da si prebral kak forum in pa se držal Hackerjevih priporočil glede timinga (25-30st), propelerja (XOAR 24x10,a 12s). Drugi propelerji enakih dimenzij lahko vlečejo tudi mnogo preveč toka.
http://www.rc-network.de/forum/showthre ... saustausch
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... ker-Q80-8M

Sicer pa k temu motorju najbolj pašejo reglerji SPIN ali Mezon. PWM naj ne bo visok.
Poročaj, kakšne ostale komponente si uporabil (model, akuji, prop), je kakšna meritev toka?

LP

Marko
We is E-xperts.
Aljaž85_
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Dec 2009, 15:40
Kraj: Maribor

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a Aljaž85_ »

Marko,

podajam še dodatne informacije:

- letalo: Pilot rc Sbach 323 "87" vzleta teža cca. 8 kg
- propeler: Xoar 24x10E
- baterije: 2x 6s zippy compact 40C
- napajanje preko Castle BEC pro 20A s pogonsko baterijo in za dodatno varnost Scorpio Backup Guard (prevzame napajanje servotov in sprejemnika, če napajanje preko Beca pade pod 5V)
- servoti: 5x Savox 1270TG

Nastavitve na reglerju, kot po priporočilu YGE za ta motor, in sicer: timing na auto in 8 PWM, start up: plane midle in governer off.

Toka se sicer ni merilo ampak na noben način ni možno preko 120-130A s tem setupom...regler pa je 160A.

Najbolj butasto pri vsem tem pa je to, da ima YGE garancije 6 mesecev. jaz pa sem regler kupil že pred letom dni, vendar se je projekt zavlekel in sem komaj včeraj prvič poletel...letel sem 30s dokler ni cknil regler, hvala bogu sem uspel uspešno zasilno pristat...garancije tako ne morem več uveljavljat...

Razmišljam sedaj o nakupu jeti master mezon 135 opto reglerja, ki naj bi bilo trenutno izrecno priporočilo hackerja...

Pa še to. Nekje na internetu sem zasledil, da obstaja Jeti mezon 135 opto in Jeti MASTER mezon 135 opto..baje da ni razlike...eni pa pravijo, da je in se na tem motorju pozna...

Nič jasno...res....
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Zdravo!

Osebno imam slabe izkušnje z avtomatskim timingom, čeprav se na veliko priporočajo. Opazil sem, da se sinhroniteta hitreje izgubi in se reglerju na kratko tudi malce"zmeša", še zlasti pri hitrem menjavanju plina. Zato kljub nekaj slabšemu izkoristku vedno nastavim 25st. za Hackerja in ostale 14 polne motorje. 28 polni motor bi moral biti še posebej občutljiv.
Sicer pa mislim da si nimaš kaj očitati, nastavil in naredil si vse po priporočilih in bi moralo delati. Vsekakor moraš pred ponovnim zagonom dobro preveriti motor, da ne bo nadaljne škode. Zagon najbolje samo na 6s in s kakim jeti ali hacker reglerjem.
Obstajata oba Jetijeva reglerja JETI Master mezon 135 opto in JETI Mezon 135 opto. Razlika je samo v software-ju, ki ima pri Hackerjevem Master Mezonu več možnosti nastavitev, razlike pa bo verjetno nekaj tudi pri ceni.

LP

Marko
We is E-xperts.
Aljaž85_
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Dec 2009, 15:40
Kraj: Maribor

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a Aljaž85_ »

Hvala za pomoč!

Vidim, da ima trgovina v bližini na zalogi Jeti Master Mezon 135 Opto, tako da ga bom šel iskat. Timing bom pa nastavil na 25 - za ta regler hacker tudi tako priporoča, kolikor sem zasledil... upajmo na najboljše...bom sporočil, kako se bo izšlo...upam pa, da ni motor kaj dobil "stran"...od tega...

Lp,
Aljaž
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

meni je včeraj po 30s uničil YGE 160HV regler
Ti je skurilo tranzistorje ali tisto ploščo z kondenzatorji..?
Slika
Aljaž85_
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Dec 2009, 15:40
Kraj: Maribor

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a Aljaž85_ »

Pozdrav,

motor sedaj z jeti master mezon 135 deluje super. Kar se tiče prvotnega reglerja YGE 160HV so priznali tovarniško napako in povrnili denar...Vsekakor pa po dodatnih raziskavah po različnih forumih kaže, da hacker Q80-80M ne deluje vredu z YGE reglerji...očitno najbolje deluje z jeti master mezon. Toliko v pomoč, če bo kdo kaj razmišljal o tem motorji.

Imam pa sedaj drugo vprašanje, prošnjo za pomoč. Zgodil se je neljubi dogodek (crash) in očitno je zvilo os motorja. Naročil sem pri hackerju že novo, ampak je enostavno ne znam zamenjati. Oba vijaka, ki jo držita sem odvil, ne vem pa kako je dobiti ven. Zna kdo pomagati ?

Lp,

Aljaž
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.
Večina teh osi je na rotor montiranih s tesnim ujemom. Najbrž bo potrebno pogreti rotor in jo previdno zbiti ven.
Pri novi je postopek kontra. Os ohladiti ( skrinja), stator pa pogreti in nabiti skupaj.
Lp
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Večina teh osi je na rotor montiranih s tesnim ujemom.
....plus tega so ponavadi še lepljene.Pri pregrevanju je tudi potrebna pazljivost.Tudi izbijanje je lahko problematično.Ponavadi se zadevo iztisne z neko stiskalnico.Tu je ponavadi uporaben
stabilni vrtalnik.Tako je pri klasičnih nizkocenovcih......
Priponke
bl motor.jpg
bl motor.jpg (135.59 KiB) Pogledano 23844 krat
Slika
Aljaž85_
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Dec 2009, 15:40
Kraj: Maribor

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a Aljaž85_ »

Najlepša hvala za hitre odgovore.

S tem nimam iskreno povedano nobenih izkušenj, sploh ne vem, če si to upam sam počet...tudi stiskalnice oz. stabilnega vrtalnika nimam...motor ni ravno poceni... ](*,)

Na katerem delu motorja in s čim pa pregrevati? #-o

Enak postopek velja tudi za te 1kg težke velike motorje z 10mm osjo?
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Težko je reči če je enako.Malo verjetno je da boš tukaj dobil uporabnika e enakim motorjem,pa da je še gred že menjal.Ti motorji cenovno zajedajo v vrednost rabljenega družinskega avta na avtonetu,in če vprašaš kateregakoli Nemca iz te "jetset"družbe ti bo vsak rekel,pošlji proizvajalcu,ti bodo zamenjali,pa še balansirali..........................................................
Slika
Aljaž85_
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Dec 2009, 15:40
Kraj: Maribor

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a Aljaž85_ »

Ja, hvala za nasvet.

Morda res najbolje, da se direktno na Hacker obrnem in jim pošljem, da oni servisirajo.

Lp,
Aljaž
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Aljaž85_ napisal/-a: 28 Jan 2019, 14:38 Ja, hvala za nasvet.

Morda res najbolje, da se direktno na Hacker obrnem in jim pošljem, da oni servisirajo.

Lp,
Aljaž
Če boš poslal direktno na servis, nekako označi tvoj motor, npr. z eno piko, da boš videl kaj dobiš nazaj. Ker dvomim, da to menjajo. Je ceneje samo zamenjat komplet os in stator hkrati. V končni fazi boš tudi dobil račun. Kaj pa bo na njem je pa tudi razred zase.
Pa splača se ti prej pozanimat koliko hočejo. Da ne bo potem polovico motorja.

Lp, Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Aljaž85_
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 04 Dec 2009, 15:40
Kraj: Maribor

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a Aljaž85_ »

Kratko poročilo.

Sem kontaktiral Hacker. Priložil sem tudi kratek video posnetek vrtenja motorja pri izjemno majhnih vrtljajih. Pravijo, da je po video posnetku sodeč zvita tako os kakor tudi rotor. Cena popravila je več kot polovico cene novega motorja ](*,) :eek: :eek:

Glede na to, da rotor ni zvit toliko, da bi magneti "šobali" oz. imeli stik se poigravam z mislijo, da bi vseeno poskušal sam zamenjati os, ki jo že imam doma in sprobal, če bodo vibracije...? [-o<
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Hacker Q80-8M - POMOČ

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Aljaž85_ napisal/-a: 29 Jan 2019, 15:45 Kratko poročilo.

Sem kontaktiral Hacker. Priložil sem tudi kratek video posnetek vrtenja motorja pri izjemno majhnih vrtljajih. Pravijo, da je po video posnetku sodeč zvita tako os kakor tudi rotor. Cena popravila je več kot polovico cene novega motorja ](*,) :eek: :eek:

Glede na to, da rotor ni zvit toliko, da bi magneti "šobali" oz. imeli stik se poigravam z mislijo, da bi vseeno poskušal sam zamenjati os, ki jo že imam doma in sprobal, če bodo vibracije...? [-o<
No se mi je zdelo da bo tako. Sicer ko enkrat veš za koliko pride tak motor iz firme, potem te skoraj mine veselje. Ampak tako je.

Tole če nisi delal še nikoli sam, pojdi do kakega strojnika oz nekoga ki je že imel v rokah kakšen motor, menjal ležaje ali os. Pa ti bo porihtal.
Sam sem sicer zamenjal kar nekaj osi, pa nikoli problema.

Lp, Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Odgovori

Vrni se na Elektropogon