nizek servo >1.4kg/cm

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
vlakci
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Jan 2015, 14:39

nizek servo >1.4kg/cm

Odgovor Napisal/-a vlakci »

Original krilo bi po navodilih moralo dobit servo 22x11x20mm, >1.2kg/cm (npr. Futaba S3103), ampak pri tipičnih relejih je os, ročica in večina ohišja v celoti zunaj. Rad bi izboljšal na A način ali B:
- A = ultra nizek servo, ki ima nad ploščo vijaka le vzvod ročice, velikost za luknje pa pod trenutnih 22x11 (kok imam globine moram še enkrat preverit, pozabil listek v garaži #-o )
- B = ultra ozek servo in širok max 22mm, tako da bi z pomočjo medeninaste 0.3mm debele folije naredil L nosilec in bi od zunaj bil fiskiran nosilec a servo porinjen znotraj krila ležeče in ven štrli le ročica. S kakim ki je 22x8mm ga lahko postrani noter vstavim v krilo in pol že z L kosom medenine porihtam fiksiranje

Našu sem enga ki bi bil idealen in ima tudi vijake na vrhu za fiksirat na mojo 0.3mm medenino, ampak ali ga gdo drži v SLO brez da hoče ceno zlata. Čene tujina, kot kak hobbyking ki ne komplicira s poštnino. Ostale opcije so tud kak HyperFlight DS57 ali KS HD47MG ali . Treutno sem na hobbyking našu le BMS-308BB ki bi pasal, sam se križajo podatki o velikosti.

Slika
4.7g, 22.0x8.0x17.0mm, 1.5kg/cm
http://www.hoelleinshop.com/Sender-Serv ... =187&p=187
Imena modela:
Dymond D47
Ripmax SD100
Robbe FS31 Pico
Modell-Expert X-31
Exact 4.7
Topmodel 1118
X-Micro
Midget 4.7
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: nizek servo >1.4kg/cm

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Nazadnje so mi D47 brez problema naročili v mibotu. Zakaj pa niso 10€, tko kot večina robe na HK, boš pa videl ko jih boš vgradil.
D47 in kloni so res posrečen servo. Tanek, dobro centrira, natančen, močan, lep...
Na lagerju jih pa nimajo najbrž zato ker se prodajo kot sveže žemlje, morš met res srečo da prideš u štacuno in jih majo na zalogi.
FS31 zna bit še dražji ker gor piše Robbe Futaba.
Tegale FS31 na sliki mi je pa dal frend in je ravno včeraj zasedel svoje mesto generalnega manipulanta za ful flying horizontal stabilizer.
Priponke
Udlomlena rokca, ampak bumo zamenal z rdečo.
Udlomlena rokca, ampak bumo zamenal z rdečo.
fs31.jpg (213.68 KiB) Pogledano 7227 krat
šmergl itaq rulz
Odgovori

Vrni se na Elektropogon