Ko ESC reče wuf...

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Ko ESC reče wuf...

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Živjo,
tema kot taka nima nekega posebnega smisla, bi pa rad s temle opozoril vse mimoidoče bralce... namreč, ni vse, kar kitajci prodajajo, nujno vredu(!!) Komplet ESC+brezkrtačnik kupljena preko eBay-a, seveda, nisem prej meril, koliko toka dejaksno potegne (logika: valda če kupiš set, mora to delat).

Po cca. 10 minutah gnanja (na polno seveda :whistle: ), mi vse skup zmrzne in v kovitu pade na tla. Tole me je čakalo v plamenih (na wingu zraven luknje: vezje+hladilnik) #-o


Lp
Peter
Priponke
IMG_1441.jpg
IMG_1441.jpg (124.77 KiB) Pogledano 7694 krat
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Ko ESC reče wuf...

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Nisi toliko plačal komponent, kot sam spektakel z ognjemetom :) Na srečo je škoda na modelu minimalna.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Ko ESC reče wuf...

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Je bil krmilnik skrit v notranjosti letečega krila, ali je bil zunaj na prepihu?
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Ko ESC reče wuf...

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Čez ESC je bila ena plast selotejpa, da ga je gor držalo, ni bil pospravljen v izolacijo :lol: Tako ga je sežgalo za to, ker ko je padel na tla je bil narobe obrnjen, gorelo je pa seveda navzgor (skozi krilo). Skozi se pa ne vidi, ker je termoskrčka od escja ostala na tem selotejpu...

Pa še to: imel sem u bistvu srečo, da ko je odletel esc, da ni prišlo do kakega stika na accuju. Saj je verjetno precej prazen, ampak vseeno bi od stiroporja verjetno ostalo bistveno manj :wink:


lp
Slika
Odgovori

Vrni se na Elektropogon